abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:44 | Humor

    Nové verze webových prohlížečů Chrome a Firefox jsou vydávány každé 4 týdny. Aktuální verze Chrome je 145. Aktuální verze Firefoxu je 148. Od září přejde Chrome na dvoutýdenní cyklus vydávání. V kterém týdnu bude mít Chrome větší číslo verze než Firefox? 😀

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:55 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | Komunita

    Bylo spuštěno hlasování o přednáškách a workshopech pro letošní Installfest, jenž proběhne o víkendu 28. a 29. března v Praze na Karlově náměstí 13.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 04:33 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) třetí RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.3. 21:44 | IT novinky

    Apple představil iPhone 17e a iPad Air s čipem M4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    2.3. 21:11 | Zajímavý software

    Byla vydána verze 1.0 editoru kódů Gram. Jedná se o fork editoru Zed bez telemetrie a umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.3. 20:33 | IT novinky

    Byla oznámena spolupráce GrapheneOS s Motorolou. Podrobnosti v tiskové zprávě. GrapheneOS (Wikpedie) je varianta Androidu zaměřující se na bezpečnost a soukromí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.3. 02:22 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.2.1. Přehled novinek v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.3. 02:11 | Komunita

    Volí se dvě místa v Radě openSUSE. Seznamte se se čtyřmi kandidáty. Členové projektu openSUSE mohou hlasovat od 1. do 8. března. Výsledky budou oznámeny 9. března.

    lkocman | Komentářů: 3
    1.3. 19:22 | IT novinky

    Společnost OpenAI uzavřela dohodu s americkým ministerstvem obrany o poskytování technologií umělé inteligence (AI) pro utajované sítě americké armády. Firma to oznámila několik hodin poté, co prezident Donald Trump nařídil vládě, aby přestala využívat služby společnosti Anthropic.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (27%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (25%)
    Celkem 1002 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    24.6.2005 11:41 #Tom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nefunkcni linux po instalaci nVidia
    Inu, instalace se vskutku nemusí zdát jednoduchá, ale fakt je. Následující osnova platí pravděbodobně pro všechny distribuce, i když jsem se jí držel jen u Fedory Core 1 a LFS.
    1. Doplnit do své distribuce vývojové nástroje, totiž binutils, make, gcc, hlavičkové soubory k libc a tak dále.
    2. Stáhnout a rozbalit čerstvou verzi jádra Linuxu
    3. Pomocí make menuconfig je zkonfigurovat, pak příkazem make přeložit, nainstalovat make modules_install a nakonec z adresáře arch/i386/boot okopírovat bzImage někam (třeba do /boot) a zapsat do konfiguračního souboru zavadeče (obvykle /boot/grub/menu.lst či /etc/lilo.conf).
    4. Zavést systém znova s čerstvým jádrem.
    5. Stáhnout čerstvé ovladače pro karty Nvidia do Linuxu a pročíst si popisky na stránkách - tj. zjistit, jestli je karta novými ovladači podporována (třeba RIVA TNT 2 už není), jestli se tam nepíše něco o verzích jádra a pod. Mohou se totiž objevit verze ovladačů, které se nehodí k některé verzi jádra.
    6. Spustit instalaci ovladačů při nespušteném (!) X-serveru. To se udělá tak, že se nastaví balíčku spustitelnost pomocí chmod +x soubor, nebo se prostě napíše sh soubor, na začátku balíčku je totiž skript pro Bourne shell.
    7. Proklepat se instalačním programem a nenechat jej stáhnout předchystaný ovladač, stejně by pro podomácku zkompilované jádro žádný nenašel.
    8. Zkontrolovat konfigurační soubor /etc/X11/XF86Config či /etc/X11/xorg.conf, je-li v něm správně uveden ovladač nvidia, a ne třeba nv. Dotyčná část konfiguračního souboru má vypadat třeba takto:
      Section "Device"
          Identifier "Card0"
          Driver     "nvidia"
          ....
      EndSection
      
    9. Spustit X-server.
    10. Je-li to nutné, zapsat někam do spouštěcích skriptů příkaz modprobe nvidia, to platí zejména pro systémy s démonem udev spravujícím adresář /dev.

      Samozřejmě se i tak mohou vyskytnou problémy. Z vlastní zkušenosti můžu doporučit čerstvé jádro 2.6.12 a ovladače Nvidia verze 7174 (pro Rivu TNT 2). V případě potřeby lze nahlédnout i do /usr/share/doc/NVIDIA*.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.