abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:22 | Komunita

    Greg Kroah-Hartman začal používat AI asistenta pojmenovaného gkh_clanker_t1000. V commitech se objevuje "Assisted-by: gkh_clanker_t1000". Na social.kernel.org publikoval jeho fotografii. Jedná se o Framework Desktop s AMD Ryzen AI Max a lokální LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:44 | Komunita

    Ubuntu 26.10 bude Stonking Stingray (úžasný rejnok).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 22:22 | Nová verze

    Webový prohlížeč Dillo (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.3.0. S experimentální podporou FLTK 1.4. S příkazem dilloc pro ovládání prohlížeče z příkazové řádky. Vývoj prohlížeče se přesunul z GitHubu na vlastní doménu dillo-browser.org (Git).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 21:55 | Komunita

    Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Vývojáři v přehledu vypíchli vylepšenou instalaci, podporu senzoru okolního světla, úsporu energie, opravy Bluetooth nebo zlepšení audia. Vývoj lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.4. 04:00 | Nová verze

    raylib (Wikipedie), tj. multiplatformní open-source knihovna pro vývoj grafických aplikací a her, byla vydána ve verzi 6.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 18:33 | IT novinky

    Nové verze AI modelů. Společnost OpenAI představila GPT‑5.5. Společnost DeepSeek představila DeepSeek V4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 15:33 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 164 (pdf) a Hello World 29 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 04:44 | Komunita

    Bylo oznámeno, že webový prohlížeč Opera GX zaměřený na hráče počítačových her je už také na Flathubu and Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.4. 23:11 | IT novinky

    Akcionáři americké mediální společnosti Warner Bros. Discovery dnes schválili převzetí firmy konkurentem Paramount Skydance za zhruba 110 miliard dolarů (téměř 2,3 bilionu Kč). Firmy se na spojení dohodly v únoru. O část společnosti Warner Bros. Discovery dříve usilovala rovněž streamovací platforma Netflix, se svou nabídkou však neuspěla. Transakci ještě budou schvalovat regulační orgány, a to nejen ve Spojených státech, ale také

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.4. 22:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 26.04 LTS Resolute Raccoon. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 11. vydání s dlouhodobou podporou (LTS).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (2%)
     (13%)
     (31%)
     (3%)
     (7%)
     (2%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 1429 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    5.2.2006 01:49 vše má své pro i proti
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč je Linux pomalejší než Windows 95?
    to není o víře,ale o nemožnosti si zkompilovat produkt na míru podle svého počítače.Taky jsem překvapený jak jde v Linuxu než ve Win XP přímočařeji se dostat k cílí toho,co momentálně potřebuji.Malý příklad. Mám teď na dvd nějaké avi v divxu se dvěmi zvukovými stopami.cvičně jsem je na své "prehistorické" mašině spustil a přehávání fugovalo skoro dokonale.jediný problém byly titulky,špatná diakritika,asi rozdílná znaková sada linuxu a Win,neřešíl jsem ,je to vypálené.Bratr si je chtěl přehrávat ve Win xp na relativně moderní mašině P4 3 Ghz 1.5 GB ram.ovšem co zase děje?1pokus:WinAmp Umí přehrávat video,dá se vybrat zvuková stopa,ale neumí zobrazit titulky. 2:Win media player classic MS:umí po doinstalování filtru zobrazit titulky,ale opět špatná diakritika.Jakto?Hm,tak co ten tvůrce titulků použil za znakovou sadu?Mno,bude to muset překousnout.Hmm smůla,přehrává obě zvukové stopy najednou a nejde zvolit která se má pustit.3:Win media player ten moderní z WXP 9.x:při spuštění mě přivítal průvodce,tak to teda nemíním řešit nějakého průvodce.Chci pustit přehrávač,ne průvodce nebo wizarda.4:Power DVD 6 Deluxe version:stejná situace jak Winamp,neumí titulky.Tak to ne,nemíním strávit odpoledne hledáním přehrávače co umí vše.Návrh pustit přehráváni na mém Celeron Mendocino 300@464 Mhz 392 MB ram byl přjat a já se mohl odreagovat při sledování Futuramy.Stačilo 4x kliknout myší:1klik namountovaná mechanika,2klik načtení obsahu disku,dvojlik spuštění přehrávání.instalace Mplayeru byla fakt složitá: emerge player.A teď bych si rád poslechl tu o linuksácích.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.