Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Pokud jste Marek Turnovec, přihlaste se a bude vám zobrazena vaše domovská stránka.
Přezdívka: MaT
Moje domovská stránka: http://marek.turnovec.cz/
O mně:
Jsem absolventem 2. lékařské fakulty UK v Praze a aktivně se zajímám o počítače, bioinformatiku, internet, Linux a všechno okolo...
Co se týče Linuxu, první zkušenosti jsem získával díky práci v Seznamu - tam se tehdy používal Red Hat. Experimentoval jsem s ním i na svém počítači. Pak jsem objevil Debian, který mě potěšil tím, že přímo v distribuci bylo obsaženo daleko více softwaru (například XFCE, které jsem do Red Hatu musel shánět kdo ví kde). Softwaru sice hodně, ale často v ne zrovna nejnovějších verzích. Zkoušel jsem sice i testing variantu Debianu, ale měl nějaké problémy a po handrkování se s různými backporty jsem objevil Gentoo, u kterého jsem vydržel asi 3 roky. Také spousta softwaru, všechno v nejnovějších verzích a ještě s možností vyladit všechno přesně pro svůj počítač... S Gentoo jsem se toho hodně naučil, ale pravdou je, že Debian je přeci jen méně náročný a to jak co se týče procesorového času, tak také hlavně mého vlastního času. Proto jsem se po letech vrátil zpátky k Debianu, tentokrát rovnou k verzi unstable (Sid), se kterou v celku nemám problémy (a pokud, je to jen slabý odvar toho, co jsem musel občas řešit po updatech v Gentoo . Za docela povedenou distribuci považuji také Ubuntu, které jsem už také instaloval na několika strojích.
Rok narození: 1981
Země: Česká republika
Linux používám od roku: 1999
Patička: Open source software for open minded people. :-)
Datum registrace: 15. 6. 2004
Skóre: 28