Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.3 s kódovým jménem Zena. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že nástroj Systémová hlášení (System Reports) získal mnoho nových funkcí a byl přejmenován na Informace o systému (System Information). Linux Mint 22.3 bude podporován do roku 2029.
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 17.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Josef Průša oznámil zveřejnění kompletních CAD souborů rámů tiskáren Prusa CORE One a CORE One L. Nejsou vydány pod obecnou veřejnou licenci GNU ani Creative Commons ale pod novou licencí OCL neboli Open Community License. Ta nepovoluje prodávat kompletní tiskárny či remixy založené na těchto zdrojích.
Nový CEO Mozilla Corporation Anthony Enzor-DeMeo tento týden prohlásil, že by se Firefox měl vyvinout v moderní AI prohlížeč. Po bouřlivých diskusích na redditu ujistil, že v nastavení Firefoxu bude existovat volba pro zakázání všech AI funkcí.
V pořadí šestou knihou autora Martina Malého, která vychází v Edici CZ.NIC, správce české národní domény, je titul Kity, bity, neurony. Kniha s podtitulem Moderní technologie pro hobby elektroniku přináší ucelený pohled na svět současných technologií a jejich praktické využití v domácích elektronických projektech. Tento knižní průvodce je ideální pro každého, kdo se chce podívat na současné trendy v oblasti hobby elektroniky, od
… více »Linux Foundation zveřejnila Výroční zprávu za rok 2025 (pdf). Příjmy Linux Foundation byly 311 miliónů dolarů. Výdaje 285 miliónů dolarů. Na podporu linuxového jádra (Linux Kernel Project) šlo 8,4 miliónu dolarů. Linux Foundation podporuje téměř 1 500 open source projektů.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.12.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.4.0.
Kriminalisté z NCTEKK společně s českými i zahraničními kolegy objasnili mimořádně rozsáhlou trestnou činnost z oblasti kybernetické kriminality. V rámci operací OCTOPUS a CONNECT ukončili činnost čtyř call center na Ukrajině. V prvním případě se jednalo o podvodné investice, v případě druhém o podvodné telefonáty, při kterých se zločinci vydávali za policisty a pod legendou napadeného bankovního účtu okrádali své oběti o vysoké finanční částky.
Na lepší pokrytí mobilním signálem a dostupnější mobilní internet se mohou těšit cestující v Pendolinech, railjetech a InterPanterech Českých drah. Konsorcium firem ČD - Telematika a.s. a Kontron Transportation s.r.o. dokončilo instalaci 5G opakovačů mobilního signálu do jednotek Pendolino a InterPanter. Tento krok navazuje na zavedení této technologie v jednotkách Railjet z letošního jara.
|
9. 9. 2010 Druh: Firemní Kraj: Praha Začátek: 09:00 |
High-end server technology eventDovolujeme si vás pozvat na akci High-end server technology, která se uskuteční 9.9.2010 od 9 hodin v prostorách Klášterního pivovaru Strahov. |
|
13. 9. 2010 Druh: Firemní Kraj: Plzeňský Začátek: 08:30 |
Evropská konference AFS a Kerberos 2010Bude se mluvit hlavně o AFS a Kerberosu, zkušenostech z nasazení technologií, o designu a implementaci a také o pokročilém ladění rychlosti a odstraňování chyb. |
|
16. 9. 2010 Druh: Firemní Kraj: Jihomoravský Začátek: 00:00 |
![]() Svět informačních systémů 2010Mezinárodní konference Svět informačních systémů je největší pravidelnou odbornou akcí pro širokou veřejnost zabývající se aktuálními tématy z oblasti podnikové informatiky a managementu. |
|
18. 9. 2010 Druh: Firemní Kraj: Praha Začátek: 09:00 |
![]() Software Freedom Day 2010 v PrazeSetkání u příležitosti Dne otevřeného softwaru bude zaměřeno na open source alternativy ke komerčním operačním systémům i aplikacím a příspěvky firmy Acision pro open source projekty (forma: prezentace, demo, diskuse). |
|
21. 9. 2010 Druh: Firemní Kraj: Praha Začátek: 08:00 |
![]() Data Storage WorkshopKonference a výstava "Data Storage Workshop" přináší přehled produktů, služeb a řešení v oblasti zálohování, ukládání, archivace, migrace, integrace, konsolidace a správy dat a Business Inteligence. |
|
23. 9. 2010 Druh: Firemní Kraj: Praha Začátek: 08:20 |
![]() Information Infrastructure Forum 2010Je vaše společnost připravena na datovou explozi? Zálohujte firemní data efektivně! Správa rostoucího množství firemních dat se stává čím dál obtížnější. Náklady na uchování firemních informací neustále rostou společně s požadavky na jejich využití. |