Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Pokud tam dáš kvadrokoptéru nebo závodící roboty, tak bude porota čučet na to, jak to závodí a lítá a na program jim už nezbude pozornost. Spíš tam hoď něco jednoduchého, případně něco tak běžného, že to nepřebije ten tvůj program (třeba tam připoj nějaké čidlo teploty nebo akcelerometr).
Jo, to je u té kvadrokoptéry problém.
Předváděl jsem právě barevný senzor, magnetický enkodér a ovládání robota joystickem (s tím že v Lorris je pak nastavení max rychlosti a podobně). Všechno je to takové..."tady je deska s něčím, tady otáčím kolečkem/pohnu se senzorem a tamhle to ukazuje o kolik sem otočil/změní se barva". Takové...nevím, myslím že by se z toho dalo vytřískat víc
Tak mě napadá, že ten akcelerometr by nemusel být úplně marný nápad. Když seženeš nějaký, co se ovládá přes SCI/UART nebo případně jiný sériový protokol, tak jim můžeš pěkně ukázat, jak to krásně měří náklon (pokud bude ten akcelerometr víceosý, tak tím lépe). Nebo ten akcelerometr můžeš přidělat na nějaký motorek a nechat si kreslit sinusovku, jak se to bude točit. Potom můžeš ukázat jak nastavuješ různé vlastnosti toho akcelerometru (citlivost, offset/correction, whatever). Nebo zkus magnetometr, to je ještě možná vděčnější součástka - tam můžeš předvést, jak se vyrovnáš třeba s tzv. hard iron efektem (teda pokud v Lorrisovi můžeš ty hodnoty před zobrazením ve widgetu prohnat nějakým skriptem).
Právě ten akcelerometr se hodí na něco pověsit, než ho jen držet v ruce -> kvadrokoptéra. Ale máte pravdu že by více čučeli na ni :/
A ano, data jdou prohnat buďto QtScriptem (něco jako javascript) nebo pythonem, takže prostor pro tohle tam je.
return 4;
Třeba zkus sehnat nějakou starou myš pro sériový port - myslím, že s tou by se taky dalo docela vyhrát....třeba ode mne
return 4;
Tiskni
Sdílej: