V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
To zase nee, na stolnim nějaký kde možná zůstane ... se ještě uvidí.
Menu mam k dispozici přes pravý myšítko, na noťasu se mi líbí ryze klávesnicové ovládání, čili přepínání ploch přes ctrl+fx a jen to spouštění mi už chybělo.
U Gnome a xfce mi vadí uspořádání, horní a spodní lišta, beru je jako zbytečný. Zvyk jsem si na svislou lištu vpravo, v kde jsem ji měl, teď mi její funkci plní gkrellm. U windowmakeru je docela senzační feature restart - fakt svižnej, aplikace zůstanou běžet přitom. Čili zkoumam ho, windowmakera, u pekwm jsem se už taky vydal zkoumat aspoň screenshoty, abych mohl tušit, v čem by mohl nabídnout víc. Až někdy budu chtít víc.
Fíííha, dííík ... až bude volnějš, prozkoumam ... teď jsem rád, že je twiki tak ohebná a snese vše ... a můžu v ní něco tvořit ... takovou malou semestrálku. Malinkatou. Hodně malinkaťounkou ... nebo aspoň na to téma
Prostě mam teď fofr.
Kdybych tu nekrafal, už by dávno byla na světě ... i proto jsem se vyskyt na srazu autorů AbcL
Mimochodem, twiki, unicode a wysiwyg plugin mi nemaká ... hlásí to něco jako "internal error" ... máte tu samou zkušenost?
Dík za reakci. Mám za to, že tohle nastavené mám a přesto wysiwyg zlobí.
Tohle je z onoho oboru, o kterém píšu. Malý příklad. A to na konci ... pěkné, že se nebudou vznášet nad, ale vedle.
S poštou nevim, hlavně pro existenci "all in one" kontactu, poznámky, rss, mail. Mimo to když mi chodily velký soubory poštou, tak kmail umožňoval nestahovat větší soubory než X, u evolution jsem to nenašel a u thunderbirdu taky nee. Zatim mam furt kontact a výhledově se uvidí.
U webu je to jedno, převážně firefox 3.5.
Jj, taky, zatim sice zkoušim s xtermem, ale konsole a shift+vlevo/vpravo je famózní, mít cca 10 záložek. To pak sežraná paměť konsolí roste k výšinám. Kontact a kate, na ty jsem si dost zvyk.
Tiskni
Sdílej: