Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 02:18
ls
) se řídí podle $LC_NUMERIC
.
Zkoušel jste někdy sázet třeba nějaký seznam čísel (třeba složky vektoru)?Ano, včera ve škole souřadnice. [x; y; z] = [1,54; 2,21; 9,87]
22.52 jako 22:31:12Ne, to by bylo 22,52.
haha,
ak malo 5% šifrované zdieľané dáta a ak malo 1% šiforvaný celý disk, tak by to bolo veľa. Ak by vyšetrovateľ vedel dokázať, kto sedel za počítačom (a zdieľal), potom sedí prakticky celá kolej.Mně policajti vlezli bezdůvodně až do ložnice a vzbudili nás řevem a baterkama do namířenýma do ksichtu.Zas dokud to nejsou brokovnice, tak to ještě jde :) Co jste provedl?
Klidně tam můžou někde běžet servery, které používá "scéna".To si má řešit CESNET, který na to má dostatečné prostředky, lidi i pravomoci.
Na kolejích jsi v podstatě na hotelu, tam možná domovní svoboda tak úplně neplatí.To sa mi nechce veriť. Prvá vec, ktorú mi google hodil je Internátna izba ako priestor chránený pred nedovoleným vniknutím cudzích osôb
Nikdy jsem se nezamykal, až teď - kvůli policajtům.Jo, to je asi to nejlepší, co můžeš dělat, aby ses podobně nepříjemným věcem příště vyhnul. Loupežníci (ať už ti posvěcení zákonem nebo zákonem neposvěcení) by se k tobě neměli dostat, aniž by tě probudila rozbrušovačka. Pak máš čas se alespoň trochu vzpamatovat a chopit se zbraně (loupežníci)/kamery (policie).
link jsem sice cely procetla, ale nevite nekdo o tom, jak NORMALNE znicit cca 10 diskovych ploten. jednou jsem z blbosti, kdyz jsem nicila stare disky, je rozebrala - ale bohuzel nebyl na nich sifrovan obsah - takze ted nevim co s plotnama. (ne, neni tam warez ani moje pecko :D jen pracovni a osobni data.)
jsem sice asi blazen, ale nechci nicit plotny vybusninou atp. (viz ten odkaz)...
diky za napady, jana
kdyby jenom disk, ale i booky a kompy (a dokonce to po slozeni zase funguje (ale casto zbyde par sroubku :D ))
diky za rady, zkusim to nejak teda prebrousit a pak jen vyhodit
ale casto zbyde par sroubku :DTo jsou takzvaná kurvítka. Můžete být ráda, že jste je našla včas - jinak by způsobila zničení přístroje krátce po skončení záruční doby.
Tím se zničí i to, co vrtání nezničilo.Včetně toho kompu?
Btw. jakou cenzuru mate namysli?
O2, Vodafone, T-Mobile, všichni (dobře, krom micro u-fona) GSM operátoři.
Bohužel alternativ například někde na vesnici moc nebývá.Založ, řekl Neználek a tvářil se při tom, jako by celý život nedělal nic jiného než zakládal vesnické ISP. Přesvědč cílové zákazníky, že chtějí necenzurovaný Internet, a vydělej na tom.
Nevšiml jsem si, že by ve smlouvě bylo, že provider poskytuje přístup pouze k části internetu a velikost té části se může měnit v závislosti na tom, jak se zrovna nějakej hlavoun vyspí. Někteří naopak hrdě hlásají dva internety v ceně jednoho, že.Tak zrovna ti s dvěma internety (nebylo to s malým i?) to ve smlouvě mají.
Pokud už to přirovnáme k autům, tak ta analogie bude jiná: provozovatel dálnice (analogie se sítí) mě tam nepustil, protože jedu z Olomouce do Bratislavy (analogie zakázání přístupu na server). Mé auto ale splňuje všechna technická a formální kritéria (analogie s datagramem) a splňuje je i cílový uzel (analogie se serverem).
A pokud situace vadi vyraznemu poctu lidi, tak 1) neplati, protoze vsechyny ty firmy maji za cil zisk, ne nejakou pochybnou moralku.
Jenomže oni to na morálce, resp. citech a pudech, přímo staví. Kdo veřejně vystoupí proti blokování dětské pornografie? A jak se na něj budou ostatní dívat? Oni si (z jejich pohledu velmi správně) vybrali téma, proti kterému se velmi těžko něco namítá, protože (nejem) lidi to (ochranu mláďat) mají tak nějak vrozené. Přitom z hlediska síťového provozu se jedná pouze o dopravu datagramu z uzlu A do uzlu B. Nic víc.
Že to je z jejich strany právně v pořádku je pravda, nicméně to na celé věci nic nemění.Není.
40/2009 Sb. § 182
(5) Zaměstnanec provozovatele poštovních služeb, telekomunikační služby nebo počítačového systému anebo kdokoli jiný vykonávající komunikační činnosti, který
c) pozmění nebo potlačí písemnost obsaženou v poštovní zásilce nebo dopravovanou dopravním zařízením anebo zprávu podanou neveřejným přenosem počítačových dat, telefonicky, telegraficky nebo jiným podobným způsobem,
bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až pět let, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti.
Pokud ten spambot generuje miliony zprav do vasi site, opravdu to neresite per pripad.
Tak si ho zablokují správci daných poštovních serverů, nebo využijí nějakou blacklistovací službu, která jim poskytne seznam závadných IP adres a od nich nebudou přijímat zprávy. Není ale důvod, proč by se v tom měl angažovat ISP. Pokud moje síť znamená síť mojí firmy, tak si můžu ty útočníky zablokovat pro celou síť – protože je to moje síť a nemusím to dělat na úrovni jednotlivých serverů.
ciste o obchodni vztah mezi vami a vasim ISP
Však ano – zákon by neměl zakazovat existenci cenzurovaného připojení k internetu (když někdo omezený přístup chce, tak ať ho má). Šlo mi o to, aby se pod názvem „připojení k Internetu“ neprodávaly zákazníkům nějaké zkriplené polovičaté služby, které rozhodně nejsou připojením k Internetu, a aby nedocházelo ke klamání spotřebitelů. Opět opakuji: pokud někdo cenzurované připojení doma chce (třeba kvůli dětem), ať ho klidně má – je to vztah mezi ním a ISP, v tom by jim zákon neměl bránit. Jen by se ta služba měla nazývat pravým jménem.
A ještě jedna důležitá věc: všechny tvoje argumenty v tomhle vlákně se týkají blokování příchozího provozu – v některých případech to jsou argumenty oprávněné, to uznávám. Ale mně šlo hlavně o blokování odchozího provozu (směrem od uživatele, zákazníka ISP) a ve prospěch tohoto blokování (cenzury) tu žádný argument nepadl. Je nějaký rozumný technický důvod, proč by ISP měl cenzurovat weby? Podle mě ne.
Takže jak definovat „připojení k Internetu“, aby se zabránilo cenzuře a přitom to poskytovatelům neznemožnilo provoz? Jaké parametry by takové připojení mělo mít? Můj návrh:
Tohle samozřejmě do zákona napsat nejde, bylo by potřeba to přeložit do právničtiny, ale v principu to jsou myšlenky, které by v té definici měly být.
Když pak nějaký ISP bude chtít nabízet službu s vestavěnou cenzurou podle seznamů IWF (nebo kohokoli jiného), která nejde vypnout, ať to nenazývá připojením k Internetu nebo připojením k Síti.
Říká ti něco pojem síťová neutralita?
S tímto tvým přístupem by ses dostal do stavu, kdy právě 0 komerčních ISP bude poskytovat přístup k Internetu (všichni budou nabízet nějakou podmnožinu podle svého uvážení -- dnešní stav je takový, kdy si ti GSM operátoři vybrali jeden zahraniční blacklist, takže se na konkrétní stránku nedostaneš asi s jedním z ních). Pak bys také řekl, že "komercni poskytovatele vam neumoznuji prenaset jejich siti nejaka data"?
A jak bys to řešil pak? Začal bys zcela soukromě tahat dráty ke všem uzlům, se kterými si budeš chtít vyměňovat data?
Je to jejich obchodni politika, vy ji muzete klidne ignorovat a vyuzivat sluzeb alternativnich dodavatelu technologii. Ano, ty muzou byt drazsi, mene kvalitni.
Jenomže to nemusí být za pár měsíců pravda. Chystal se zákon, který filtrování nařizoval všem ISP. Teď je u ledu a snad skončí ve skartovačce.
PS: Je vážně tristní sledovat, jak se Čína dostala během několika málo let k nám. Když začala s cenzurou, všichni se dušovali, že to u náš nikdy nemůže být. Teď se na to reaguje výrazem: "A?".
V kazdom pripade ked mate problem s blokovanim zo strany ISP pouzite torJasně, je to řešení – ale řešení typu „nemůžu si peníze vyměnit normálně ve směnárně, tak si je vyměním u veksláka“ – prostě špatný stav věcí, který se dá obejít – to z něj ale nedělá dobrý stav, v takové společnosti asi nikdo z nás žít nechce.
Pokud se domnivate, ze listovni tajemstvi pokryva i otazku sitove neutrality, muzete se obratit na policii.
dig vyber_si_doménu
ze použití O2 DNS serverů.
Jak to delaji v Cesku netusim.Cenzorfónica celý server (podvrhne odpověď na A záznam domény), ostatní podle obsahu (transparentní proxy) → pouze na HTTP → pedofilům stačí zapnout SSL a nic se nemění.
Prozatim nikdo nerekl, ze by policie jednala v rozporu se zakony naseho statu.To bude tým, že zákon umožňuje polícii takmer čokoľvek. Máš síce domovú slobodu, ale v prípade nutnosti, môže policajt vstúpiť. A dodatočne si vypýtať písomné povolenie. Máš síce slobodu pohybu, ale policajt ťa môže zadržať (a pustiť o dva dni). Môžeš ísť kamkoľvek, ale policajt ti v prípade nutnosti, môže povedať, kam nemôžeš. Prakticky akýkoľvek úkon polície musíš strpieť. Potom sa môžeš sťažovať, že bol ten úkon neoprávnený. Potom počkáš až urobia "undo" a vrátia ti zabavené veci (či vo funkčnom stave a či vôbec). Atď atď. Btw. ako to dopadlo s tou firmou Aktiv Change? Na dva roky ju prakticky zastavili a potom povedali sorry? Prežila to? Tá, kde pracujem by to teda asi neprežila.
Btw. ako to dopadlo s tou firmou Aktiv Change? Na dva roky ju prakticky zastavili a potom povedali sorry? Prežila to? Tá, kde pracujem by to teda asi neprežila.U nás to bylo taky, udání na tuším Mironet, a nakonec stejně se nic nenašlo ... a tehdy důvod byl, že prý kopírují nelegální widle do kompů.
Máš síce domovú slobodu, ale v prípade nutnosti, môže policajt vstúpiť.
Jenže lepší řešení neexistuje. V případech, kdy hrozí akutní nebezpečí, není možné čekat na soudní povolení.
Máš síce slobodu pohybu, ale policajt ťa môže zadržať (a pustiť o dva dni).
Opět v některých případech nelze řešit jinak.
Môžeš ísť kamkoľvek, ale policajt ti v prípade nutnosti, môže povedať, kam nemôžeš.
To samé. Když někde hrozí nebezpečí, tak tam prostě lidé nemůžou. Někteří frikulíni tohle nechápou a pak jsou najednou strašně překvapení, když se dvacet lidí umačká v tunelu.
Jenže lepší řešení neexistuje. V případech, kdy hrozí akutní nebezpečí, není možné čekat na soudní povolení.Jenže to má být možné právě jen a pouze v případech, kdy hrozí akutní nebezpečí. A pokud dojde k omylu, má se policie omluvit, odškodnit poškozené a ne prohlásit "to se stává, náš problém to není".
Opět v některých případech nelze řešit jinak.Ano, ale i pokud tě policie zadrží, musí respektovat tvoje práva (právo na obhájce, na spravedlivý soud, vědět proč jsi zadržován) - což se ne vždy děje.
Vy uz vite, k jakemu trestnemu cinu tam doslo?
Já to nevím, to snad mají vědět ti policisté dopředu ne?
A jak by jste si predstavoval verejnou razii
Ideálně nijak. Co ty další otázky, opravdu byl tento čin (ten, který měl být veřejně známý dopředu) tak společensky nebezpečný, že se to muselo udělat takto? Nemluvíme tady o obchodu s lidmi. Nemluvíme o nájemných vrazích. Mluvíme o serverech, které převážně ukládaly a rozesílali hash čehosi (není možno zjistit čeho). Toho mám plnou DB, to mi také odvezou server?
Ktere servery byly odstaveny, ze s tim nemaji nic spolecneho? Poukazujete snad na PirateBay?
Ano, třeba TPB, třeba WikiLeaks. Tam je to výrazně větší problém, ale wikileaks to jistě postihlo "omylem", že. Co se dělo na SiliconHillu přesně nevím, ale výraz "odstavený housing" (to jako celý?) je pro mě jako admina 50 produkčních serverů naprosto neakceptovatelný.
A jak muzete vy tusit, ze neni dostatecne spolecensky nebezpecny, kdyz nevite, o co slo?
O co šlo je snad obecně známé, ne? Šlo o servery s warezem.
WikiLeaks odstaveny nebyly, To, ze se policie zastavila na kus reci i u ISP, ktery poskytuje konektivitu i WikiLeaksTen kus řeči bych chtěl vidět/slyšet. Něco jako "Moc neprovokujte, dejte si bacha, nebo na vás taky vymyslíme zákon".
Uspesnost vymahani odskodneni za neopravnene zadrzovani a jine preciny policie roste. Ano, svet neni idealni, nas stat take ne. Ale proto nebudu podporovat bezmezny anarchismus.Pokud není 100%, je něco špatně. Anarchii nechci, ale nechci ani stát, kde si policie může dělat, co se jí zlíbí.
Prosim o prokazatelny pripad, kdy policie neumoznila pristup obhajce, ci neuvedla duvod zadrzeni, a nedoslo k naprave nasledne. Pravo na spravedlivy proces spada pod soudni system, ne pod policii.A kde já tvrdím, že policie tohle porušuje? :) Mimochodem, zrovne v tomhle případě se stačí podívat za oceán, směr Guantanámo.
Proti policii je nutné bojovat všemi prostředky, já si to říkám už dlouho.takze pokud vy rikate:
Ano, ale i pokud tě policie zadrží, musí respektovat tvoje práva (právo na obhájce, na spravedlivý soud, vědět proč jsi zadržován) - což se ne vždy děje.tak ano, tvrdite, ze policie tato prava porusuje. A Guantanámo nespada do kompetence zadne policie sveta, pokud do ni nepocitame policii US army.
Ano, ale i pokud tě policie zadrží, musí respektovat tvoje práva (právo na obhájce, na spravedlivý soud, vědět proč jsi zadržován) - což se ne vždy děje.
tak ano, tvrdite, ze policie tato prava porusujeKde to tam tvrdím?
musí respektovat tvoje práva [...] což se ne vždy děje.
To jsou kecy. Jsem tuhle sedel v hospode s jednim fizlem a jednim bacharem, a bachar vykladal jak si muklove vymysli a chteji vodu a jidlo. A fizl rika "vy jim davate jidlo? to u nas na vazbe se akorat napise stravu odmitl a je to, kdo by se s tim platil."
Je to dost neprokazatelny pripad?
Pripad toho novinare zatceneho pri razii na albertove v opustenym baraku co mu nedavali jidlo a slibovali mu, jak ho zmlati pokud nepodepise ze se ke vsemu priznava je taky dost znamy, da se snadno dohledal.
Kamery nejsou vsude, a zmlatit nekoho mimo dohled kamer je bezna praxe o kteri fizlove bezne mluvi.
Tenhle obrazek mluvi za vse.
Za tie peniaze, ktoré sudcovia berú, by vždy jeden z nich v okrese mohol byť standby, nie?Máš síce domovú slobodu, ale v prípade nutnosti, môže policajt vstúpiť.Jenže lepší řešení neexistuje. V případech, kdy hrozí akutní nebezpečí, není možné čekat na soudní povolení.
http://www.novinky.cz/krimi/210929-na-strahovskych-kolejich-byl-misto-pokoje-server.html
Stejně je to celé absolutní blbost. Žádné ztráty tím nevznikají, málokdo si koupí o CD/DVD navíc než je v současné době ochoten si koupit. Nehledě na to, že spousta z "pirátů" dá pozitivní reference na nějaký film, hudbu, díky čemu si to několik lidí koupí a několik stáhne...
A může mít někdo vysvětlit, jak za jeden čin může být někdo potrestán dvakrát (odnětí svobody a vysokou pokutou)?
A co to výpalné co se tu platí na Jandy, Zagorky a jim podobné šmejdy? Ať ty poplatky zruší a já mám víc peněz si koupit CD/DVD od umělce kterého chci podpořit a ať konečně zmizí na smetišti dějin ti co lidi nechtějí.
To jsem se zas jednou po ránu nasral, kurva drát.
Servery, které policie zabavila, patřily v některých případech například univerzitám či nemocnicím. Jejich kapacity byly zneužívány k pirátským aktivitám bez toho, že by k tomu patřiční lidé získali povolení jejich správců.
Tak jsem si představil toho správce ...
Servery, které policie zabavila, patřily v některých případech například univerzitám či nemocnicím. Jejich kapacity byly zneužívány k pirátským aktivitám bez toho, že by k tomu patřiční lidé získali povolení jejich správců.Oni o tom celkem pravděpodobně jako-že nevědí. Pokud se stejným způsobem budou bránit ti, kteří měly zabavený stroj (stoje) na zodpovědnost, a budou mít dobrého advokáta, mají podle mě šanci z toho vyváznout bez větších následků. Těžko jim budou prokazovat úmysl, a objektivní zodpovědnost majitele tu u počítačů, stejně jako u aut, zatím naštěstí nemáme. U nás ale ale klidně možné, že je pro "vysokou společenskou nebezpečnost" dají na pár měsíců do vazby. Že dotyčné stoje nejsou nikoho, a asi je tam někdo zapoměl, a nikdo další si toho bohužel nevšiml, to asi neprojde.
/dev/sda2: LUKS encrypted file, ver 1 [aes, xts-plain, sha1] UUID: d747bbfe-816f-4010-b49c-2d04a54TC má sice HiddenVolume, ale jenom na FAT32, což stejně v Linuxu nelze použít, protože by to bylo forenzistům podezřelé, že máš v Linuxu FAT. dm-crypt zase umí od verze 1.1 luksSuspend a luksResume (ještě jsem stále nevyzkoušel).
dm-crypt zase umí od verze 1.1 luksSuspend a luksResume (ještě jsem stále nevyzkoušel).Pokud je to to, co si myslím, tak to celkem logicky funguje jen, když je root i swap partice v jedné a té samé šifrované partici. Nebo to má fungovat i v situaci, kdy jsou root a swap zvlášť, tedy to před pokusem o resume rozšifruje krom rootu ještě swap?
/
). Pak můžeš bez obav od počítače odejít a i když ti Pepa Zamrazil udělá cold boot útok, klíč k disku nezíská. Až zase přijdeš, uděláš luksResume, zadáš heslo, disk se připojí, procesy odmrazí a jede se dál.
Ten šifrovací kľúč bol automaticky zmenený, keď som sa neprihlásil viac ako 2 dni!To je zajímavé. Jak se vám ten šifrovací klíč změnil na naší forenzní kopii vašeho disku, která leží s odpojeným napájením támhle v tom hlídaném trezoru?
Vacsina distier pouziva /etc/crypttab, kde si nastavis aktivovanie toho zariadenia. Po aktivovani sa vytvori zariadenie v /dev/mapper/ s ktorym pracujes ako s obycajnou particiou.
Priklad /etc/crypttab (z /dev/sda3 vytvori /dev/mapper/home, pouzije autodetekciu, spyta sa na heslo pri boote):
home /dev/sda3 none
Potom si mozes dat /dev/mapper/home do /etc/fstab.
/
, tak jsem musel oprasit initramdisk, aby mi natáhl příslušné moduly, hlavně asi lrw a xts (výchozí debianí umí jenom nedostatečně paranoidní módy AES, ví se o tom a vývojáři to nějak nechtěli přidat, protože to prý není „stable“ ve smyslu Debianu - vývojáři ještě žijí a dokonce to pár lidí užívá). V /usr/share/initramfs-tools/
jsem v scripts/local-top/cryptroot
dal za # Begin real processing
modprobe aes modprobe dm-crypt modprobe xts modprobe lrw modprobe sha /bin/sh echo "Device /dev/sda2->root is encrypted" cryptsetup luksOpen /dev/sda2 root echo debug shell 1 /bin/sh(ty shelly jsou tam jako pozůstatek z debugování, vzhledem k tomu, že bootuji tak jednou za 14 dní, mě to netrápí). V případě požadavku na probuzení z s2disk přidat ještě open na swap, do kterého se to uspalo, a pak
resume /dev/mapper/swap
.
V crypttabu mám root /dev/sda2 none luks
a ve fstabu /dev/mapper/root / ext4 noatime 0 1
, ale vypadá to, že po připojení už v initramdisku nobody cares. Jednu dobu jsem tam měl dokonce překlep a systému to zdá se příliš nevadilo ...vývojáři to nějak nechtěli přidat, protože to prý není „stable“ ve smyslu Debianu - vývojáři ještě žijí a dokonce to pár lidí užívá...
Díky, dnešek byl na psychiku náročný, tohle mě trošku rozveselilo.
Na jednom ze serverů, který se nacházel v Polsku, bylo 90 pevných disků a zhruba 180 terabytů informací.malá elektrárna na spotřebu ...
To jsme my, obycejni lide, opravdu takovi idioti, ze si to nechame libit? Jsme totalni idioti, nemuzu si pomoct.a co chcete dělat? vzít vidle, kosy a jít do sněmovny? I za totáče se nic nedělo, každý diskutoval a tím to bylo vše. Však známe Ty hospodské kecy ... prostě se nic nezmění.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.