Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 0.4.15 (𝕏) svobodného operačního systému ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání.
Byl představen rpi-image-gen, tj. oficiální nástroj pro vytváření vlastních softwarových obrazů pro zařízení Raspberry Pi.
Byla vydána nová major verze 8.0, aktuálně 8.0.1, softwaru pro správu elektronických knih Calibre (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnuta je lepší podpora Kobo KEPUB formátu nebo integrovaný lokálně běžící engine Piper pro převod textu na řeč používaný pro čtení nahlas (již od verze 7.18).
Společnost OpenAI rozšířila své API o nové audio modely. Nový model pro převod textu na řeč (text-to-speech model) lze bez přihlašování vyzkoušet na stránce OpenAI.fm.
Příspěvek Bezpečnost paměti pro webové fonty na blogu Chrome pro vývojáře rozebírá, proč se pro zpracování webových fontů v Chrome místo FreeType nově používá v Rustu napsaná Skrifa z Fontations.
V pátek 21. a v sobotu 22. března proběhnou Arduino Days 2025, tj. každoroční „narozeninová oslava“ platformy Arduino. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je bude možné na YouTube. Zúčastnit se lze i lokálních akcí. V sobotu v Praze na Matfyzu.
Komunitná konferencia Bratislava OpenCamp, ktorá sa uskutoční už o tri týždne 5. 4. 2025 na FIIT STU pozná svoj program – návštevníkom ponúkne 3 paralelné behy prednášok a workshopov na rôzne témy týkajúce sa otvoreného softvéru či otvorených technológií.
Časopis MagPi od nakladatelství Raspberry Pi se s číslem 151 přejmenoval na Raspberry Pi Official Magazine. I pod novým názvem zůstává nadále ve formátu pdf zdarma ke čtení.
Japonská SoftBank Group kupuje firmu Ampere Computing za 6,5 miliardy dolarů. Ampere Computing vyrábí 32-128jádrové procesory Ampere Altra a 192jádrové procesory AmpereOne.
Nevíte o nějakým dobrém skriptu, kterej by se spustil nejlépe, že by byl hned v nabídce Grubu, že by mi to smazalo všechny disky, ale tak dobře, že by mi už nemohli policajti vysosat co tam bylo. A aby to byl rychlej skript, kdyby mi zaklepali na dveře, tak aby se to rozjelo co nejrychleji a co nejvíc toho totálně odstranilo. Prej policie sleduje torrenty nebo co sem se dozvěděl asi po 1 měsíci používaní a stažení 20GiB a nasdíleno 30Gib.
Děkuji
Řešení dotazu:
Tušim, že rychlost čtení/zápisu bude rozhodující. V nouzi by šlo i vyměnit plotny z disku, dát je k jiný elektronice, čili to vidim na dlouhou práci s mazáním. Při velikosti 100GB a rychlosti zápisu 100MB/s ... radši opakovaně, tedy pořádně, nic moc dle zadání.
Takže je to v pytli. Jedině že bych měl připravenej magnet? Potřebuju to, kdyby náhodou u mě zazvonili a ukázali mi ve dveřích soudní příkaz, tak bych zabouchl dveře a skočil k PC, vzal magnet a přejel přes PC bednu. Nebo nevím. To by musel být magnet velkej jak prase.
Dost velky magnet (supermagnet smrti ze supermagnete.de) by ti mozna pomohl, ale rozhodne ne prez bednu. Primo na disk.
1. sifrovat a smazat klic, ktery si nepamatujes - rychle
2. zacit paralelne mazat (nejlepe mit disky v sitive storage s vlastni baterii, ktera bude nekde schovana - vezmou si pocitac a nez prijdou na to, ze tam nekde je storage, tak to bude chvili trvat. A nez ji odpoji ... a nez prijdou na to, ze maze dal ... Baterie musi byt uvnitr a musi to vypadat, jako ze tam neni (disky se toci, ale svetluka zhasnou a nic nepipa).
3. Termitova karta (muze zapalit byt), nebo neco podobneho. Akumulatorova vrtacka posouvana modelarskym servem, ktera fyzicky provrta disk a cerpadlo, ktere tam vstrikne vyselinu dusicnou by mohlo pomoci.
4. pec: zaznam na disky nevydrzi, zahrejes-li disk nad curieovu teplotu. U oceli neco okolo 700 stupnu, u neodymovych magnetu 80-120 stupnu, u disku asi nekde mezi. Vezmi 5mm tlusty ocelovy plech, udelej z nej krabici, do ni dej dolu a po stranach 1cm skelne vaty a znovu ocel. Do tohe dej disky. Chlad je velkym vetrakem, ktery tam bude spodem vhanet vzduch. Kdyz dolu pustis propanbutan do horaku z varice (nejlepei je plynovay varic s piezozapalovacem), okolo ktereho pujde dost vzduchu, teplota v prostoru na disky presahne za chvili 200 stupnu. Bombu dej take do oceloveho krytu, vypinani nedelej pristupne zvenku. Zkus bez disku, zda to nic nezapali. Totez jde udelat i elekticky (nejlepe obloukem), ale riskujes odpojeni od site.
Co se tyka hesel ... neni problem pripojit baterii zalohovanou sram s klicem (ktery je nahodne generovany) na paralelni port. Nebo s mikrokontrolerem na seriovy port. Kdyz budes chtit mountovat, tak si to pocitac precte. Kdyz zmacknes tlacitko, data se smazou !!! a pak se muze jeste vypnout napajeni.
Minimalne 5kBit z normani 1k x 8, nebo cokoliv ze seriove sramky pujde dostat bez jakychkoliv externich soucastek.
Nějak mi uniká smysl tohoto snažení. Mohou nastat dvě situace:
1) Policie stojí neočekávaně ve dveřích a je-li dostatečně důsledná, pak již nelze dělat nic. Představa, že bude člověk před policisty vrtat něco do disku, je směšná.
2) Policie se předem ohlásila. Pak disky odvezu ke kamarádce, sousedce, na chalupu. Není vůbec žádný důvod, proč bych je měl fyzicky ničit.
Ale chápu, že nastanou situace, kdy je třeba spolehlivě data z disku odstranit, třeba když chci počítač někomu dát nebo vyhodit do sběru
Dost velky magnet (supermagnet smrti ze supermagnete.de) by ti mozna pomohl, ale rozhodne ne prez bednu. Primo na disk.Bych začal od myši, klávesnice, monitoru ... až k disku.
Možná to bude trochu mimo mísu, ale co použít příkaz dd,
příklad:
dd if=/dev/zero of=/dev/sdX bs=512 count=1000000 To byl jenom příklad. Musí se upravit podle konkrétní situace (konfigurace).
No, ale oni mají programy pomocí kterých to vytáhnou i když se to smaže. Je potřeba přespat ty sektory na kterých je to uložený něčím novým. Co sem se dočetl, tak přimazání se smaže jen počáteční informace toho bloku o tom na jakým sektoru je uložen. Nebo tak nějak to bylo.
Ale tohle přepíše určitou část pevného disku samými nulami, viz /dev/zero
(zero = nula). Takže bych se nebál, že by to zrekonstruovali.
Přepíše. Ale když na těch datech bude obzvlášť záležet, dají se přečíst. Přečti si man wipe.
Přepis nulami není na 100%Ale docela je. Viz tady - šance na obnovu jednoho bitu je 56%. U jednoho bajtu to je 1%.
šance o 6% lepší než náhodný výběr mi nepřijde nijak významná.Jenže to počítáš blbě.
na stroji oddělená od internetu a jakékoliv jiné sítě nad kterou nemám plnou kontroluProblém je, když ta citlivá data musí nějak interagovat s internetem.
To jo no, ale to nesmí přijít Colombo a strčit mi nohu do dveří, když budu chtít rychle dveře zabouchnout abych mohl rychle ten hdd zničit. Když mi tam strčí nohu, tak abych měl čas ještě vběhnout do pokoje a stisknout multimediální klávesu na které bude příkaz k totálnímu zničení HDD. Asi odted, když u mě zazvoní cizí osoba, tak jen odrhnu krytku u kukátka dveří a zeptám se kdo to je. Vykopnout mi dveře předpokladám policie nemůže ne? Nebo dostat příkaz k násilnému vniknutí do bytu.
dd
a /dev/zero
?
Už jsem napsal výše.
hehe - nad tymto som sa zamyslal aj aj raz :) co tak umiestnit disky mimo compu von a nad nimi tazky ostry hrot (nieco ako lis?) .. keby prislo k najhorsiemu tak by ten hrot prerazil vsetky disky
druha moznost je ta s tym magnetom , tretia cryptovanie ..
ja viem, je to trosku uletene :) .. ja osobne nemam take informacie na diskoch .. ale keby ti slo o krk (a slobodu) tak si dovolim tvrdit, ze to mechanicke znicenie disku neni az taky uleteny napad ..
Tak to vypadá, že nejlepší bude opravdu fyzická likvidace. Na nelegální obsah dokoupit externí disk, mít ho otevřený a vedle něj položené mohutné kladivo. Až budou jen SSD disky tak to bude horší likvidace. Trefit se kladivem do malýho čipu bude asi těžké. Předpokládám, že policie musí mít fyzický důkaz nelegalního stahování.
A co zkusit mikrovlku :)
To je moc zdlouhavý proces, navíc bych kvůli tomu musel kupovat microvlnku. Kladivo je v tomto případě lepší.
Já bych řekl, že pokud policie hodlá přistoupit k domovní prohlídce, má už jiných důkazů poměrně dost. A pevný disk zničený před jejím příchodem určitě není polehčující okolnost
A co budou mít za důkaz? Výpis z odposlouchávání sítě co kdo si ode mne stáhl? Vypsaný jednotlivý pakety? Nedovedu si to nějak představit takové důkazy. Podlě mě bez HDD sou nahraný. Jestli ne, rád se nechám vyvést z omylu.
Výpisy budou mít určitě.
Pak budou mít tvůj počítač, tvoje DVD, výpovědi o tom, jak jsi se choval při domovní prohlídce. A budou mít pevný disk, na který čirou náhodou upadlo několikrát kladivo, zrovna když stáli ve dveřích.
Na druhou stranu, mít filmy a muziku na disku není imho u nás zakázané. Zakázané je sdílení.
A jak mi dokážou to sdílení teda?
Tuším, že jako důkaz bude, že si to od vás stáhnou...
boze boze, od providera, ne asi?!?!
elektronika neni taka dolezita .. ak by slo moc o to ta sa da vo vacsine pripadov vymenit ... treba mechanicky znicit platne .. preto som spominal ten hrot, ktory by to cele prerazil ..
Přesně. Radši zničím harddisk za 2000,- než abych platil 1 000 000,- nebo šel sedět za to, že sem nasdílel nějaký filmový dokument nebo starou hru.
Asi nejlepší rada je NESTAHUJ, a když stahuješ tak to aspoň nesdílej. Většina věcí jde najít na nějakém rapidsharu, tak proč zbytečně riskovat sdílením přes torrent, když to jde jednoduše stáhnout. A za pouhé stahování zatím myslím nikoho v Čechách nezavřeli nebo se pletu?
jednoznacne sifrovat... pri nasich podmienkach nie je sanca to ro odsifrovat
Jak mi dokážou to sdílení?
Třeba že si od tebe něco stáhnou, moc jiných legálních možností asi není
Tak doufám, že už mě nemaj v databázi. Upload už sem vypl.
Upload už sem vypl.
Protože jenom díky těm co to risknou a sdílejí můžu získat ty data. Proto mám taky raději skutečné P2P sítě, jako torrent, dc, soulseek..
Díky těm idiotům co si to neumí vypnout bude vždycky co stahovat, děkuji vám všem, že za mě nasazujete svůj krk :D
Já teda upload nemam ani vyplej ani omezenej, ale neseeduju po skončení stahování, jak je to na 100 % tak to vypnu klienta (jedna domovní prohlídka fakt stačila).Ale já vůbec nemluvil o těch, co neseedují nebo seedují krátce, ale o těch, co ty ostatní jsou ochotni označit za idioty.
Vyjímky dělam akorát u různejch free, open a cc věcí, ale tam to pak ode mě stejně nikdo netahá ...Torrenty na opensource kromě brzkých downloadů velkých obrazů se můžou rozšířit jen za předpokladu, že torrent bude standardní součástí nástrojů a bude standardně zapnutý v mnoha případech.
Tak doufám, že už mě nemaj v databázi.Ale kdeze, doteraz o Tebe vobec nevedeli. Ale kedze si polozil tento dotaz, uz o Tebe vedia, indicii maju uz celkom dost. Rano boli v redakcii abicka, teraz analyzuju traceroute Tvojej IPcky. Btw, vsimol si si tie dve cierne dodavky vonku pred vchodom?
Jaké indície? :-)
A neplatí náhodou, že dôkaz získaný v rozpore so zákonom sa nepovažuje za dôkaz? Takže ak si zapnú torrent a začnú sosať, tak postupujú v rozpore so zákonom. Získajú tak IP adresu a môžu zisťovať od providera kto ju mal pridelenú, ale nemajú dôkaz, ktorý by obstál pred súdom.
Aj tak vidím dokazovanie dosť problematicky. Čo keď je internet napísaný na dedka, za NAT-kom ho zdieľam so susedom, ktorý tam má hacknutú wifinu a cez ňu sosá niekto z bloku oproti? Môže v takom prípade vyšetrovateľ od stola povedať, že páchateľ je môj dedko? Nemôže. Potrebuje dôkaz, ktorý jednoznačne spojí konkrétneho človeka so spáchaným zločinom.
Je jedno, co poví vyšetřovatel, hlavní je, co poví soudce. Viz kauza Petr Partyk.
kolko takych dedov na dedinach nevie ani zapnut PC, alebo v lepsom pripade ani nepoculi co to je :D
A nějaký k doporučení?
http://hackaday.com/2008/09/16/how-to-thermite-based-hard-drive-anti-forensic-destruction :)
Disk sifrovat a v pripade potreby staci jen premazat klic, coz je neco pomerne male delky (radove desitky bajtu), takze se to stihne premazat hodnekrat.No a nebo prostě nevydat heslo. V ČR a mnoha dalších zemích (asi všude na světě kromě Británi, Francie, Ruska, asi USA a možná nějakých jiných rozvojových zemí) prostě stačí říct "sorry, ale to heslo vám nedám" a nikdo nemůže nic namítat.
Po premazani samozrejme jeste je nutno premazat v pameti (vetsina sifrovaciho SW ma funkci na rychly unmount, pri kterem sifrovaci klic v pameti prepise a pak teprve resi ze se na sifrovany disk nic nemuze zapisovat/cist)Stačí vytrhnout ze zásuvky, data z RAMky mizí docela rychle...
Stačí vytrhnout ze zásuvky, data z RAMky mizí docela rychle...
Hahaha
Par instruktaznich videi pro inspiraci. Posledni zpusob vychazi asi ze vsech nejlepe.
Zajímavý článek http://www.cs.auckland.ac.nz/~pgut001/pubs/secure_del.html
Prošlo by mi, kdybych řekl policii, že sem nevěděl že ten program seeduje?
a dá se vůbec odhadnout hraice, která je pro někoho zajímavá ?? - 1 film, 2 filmy, 15 filmů? taky jednou za čas něco přes torrent stáhnu
No hlavně nechápu proč riskovat s torrentama. Zatím všechno co jsem chtěl vidět nebo slyšet jsem ztáhnul z rapidshare, nebo podobných úložišť.
Protože za ně musíš platit.
Prošlo by mi, kdybych řekl policii, že sem nevěděl že ten program seeduje?
Připomínáš mi tenhle případ
:-D
Protože za ně musíš platit.
JDownloader a nebo FreeRapid Downloader sosaj krásně přes FREE (snad i Tucan a FatRat).
No, rozdíl mezi případem s kočkou a stahováním muziky je asi jako rozdíl mezi vyloupením banky a ukradnutím housky v samoobsluze .
jste to nepochopil- mně nešlo o to co kdo dělá, ale že mají stejně hloupé výmluvy :o)
Jo. Teď je to jasné. Když jsem chodil na střední, jedna spolužačka přišla pozdě do školy a vymluvila se na to, že jí přišel ráno řemeslník domů a musela počkat, až jí to dodělá. Spustil se obrovský řev smíchu
, nicméně ani tato výmluva jí neuchránila od zápisu do třídní knihy. A výrok později do třídní kroniky.
A to proč?
Z Rapidsharu se dá stahovat bez placení, jen se musí počkat 15 minut mezi jednotivými částmi.
Mimochodem, kdyz se obavate,ze vas usvedci dle dat co od vas stahnou a zaloguji..neslo by se skryt v anonymni siti? Ovsem mentusim zda by torrent protokol fungoval i zde jak se ocekava.
http://www.torproject.org/
Dworkin
Používat šifrovaný (přístup) disk - smázne se jeden soubor a je vymalováno. Zní to jako vtip, ale je to odborné doporučení výrobců certifikovaných SW pro mázání disků.
A co tak vyrabat disky "P2P edition" so zabudovanou malou nalozou, ktora by sa dala odpalit kodom zadanym z mobilu? :)
LOL
To mi připomíná seriál "Nulová šance", když se disk zasunutý do počítače ohlásí informací "Tento disk bude zničen za pět vteřin" a pak se z toho jen zakouří ..
ono ale neda mi spomenut jedno pekne americke heslo "don't do the crime if you can't do the time" .. mysli aj na to :)
Neni náhodou prostor kolem ploten vakuový, tedy s odčerpaným vzduchem? Navrtáním by se měly o dost změnit provozní podmínky
Vakuum tam není alepoň v normálních discích ne, jak to má NASA to nevím :)
Mno, nelegální je nechat někoho, aby si ode mě stáhnul film. Ale jak mi dokáží, že si ten film ode mě stáhnul, když nikdo přesně neví co vlastně můj torrent klient posílá za data. Ten může posílat tak akorát pár nul a jedniček, které sami o sobě nic neznamenají, nebo se pletu?
A jak dokážou, že si celý film (torrent) stáhli ode mě? Vždyt to sosá od několika lidí naráz nebo ne? Na tohle by mě zajímala něčí reakce.
nejde o to že si stáhnou celý film, ale o to že tím zjistí, že ty ho nabízíš ke stažení a opravdu to stažení umožňuješ. a to je podstatné.
Ale dokud to nestáhnou celé ode mě, nemůžou mít jistotu že to, co já nabízím není jen nějaká náhražka se stejným jménem jako originál. Např, že ten můj soubor by mohl být zničený a nespustitelný.
A jde nějak podvrhnout hash součet? Ze by se např. udělal jeden blok uplně se stejným součtem jako originál, ale bylo to něco jinýho? Protože jestli to jde, tak by k tomu u soudu muselo být přihlíženo.
Tak jinak, já si na Internetu můžu stáhnout a používat (krom programů, které nemám koupeny) snad cokoliv. Takže řekněme, že jsem si stáhnout soubor torrent, který mi umožní stažení filmu. Ten soubor jsem pustil v nějakém klientovi, vybral kam se to má uložit a nechal to běžet. Přitom je program anglicky a mezitím mě nikdo nevaroval (neinformoval), že ten klient někam něco posílá. Taky nejsem programátor, takže do programu nevidím a cizí řeči neznám. Neměli by v tomto případě raději žalovat výrobce programu, který mě očividně obelstil?
Na tohle kje jediná odpověď, neznalost neomlouvá (a blbost taky ne :)
Pleteš se. Torrent, dcc, gnutella, emule to jsou všechno sítě s přímým kontaktem. To znamená, že příjemce ví, kdo jsi a ví, co mu posíláš. Jasně že komunikace může být šifrovaná a pak zvenku sniffer neví co se tam přesně děje, ale když někdo chce odhalit kdo co sdílí tak se přihlásí do síte jako legální klient a začne stahovat. pak kdo mu to posílá. Pak ví vše podstatné. Z hlediska sdílení je možné přejít z p2p síte na i2p sítě (invisible to peer). Také je jich už celkem několik např http://www.i2p2.de/ http://freenetproject.org/ http://www.nodezilla.net/ a http://mute-net.sourceforge.net/ fungují tak trochu jako TOR. Přesmerovávání paketů. uživatelé tam nejsou pod IP ale pod nejakým číslem (identifikátorem). nikdo v síti nemá vazbu mezi identikátorem a IP adresou. A uzly mají pro identiikátory něco jako routovací tabulky. tedy chceš poslat paket pro identifikátor af045c pošli to na tuhle IP ona to doručí dál. A pakety jsou samozřejmě zašifrované tak, že jedině cílový systém je přečte. To má za následek, že když nekdo kdo chce sledovat dostane paket s obsahem který dokazuje sdílení neví, kdo je odesílatel. Ten od koho paket přišel je obvykle jen prostředník a o obsahu nic neví. Nevýhoda je jasná. přes každého tečou pakety, které nejsou jeho a berou mu pásmo.
Takže když si spustím službu i2prouter, tak když pak používám torrent tak už mě nenajdou?
Ano. Ale musíš spustit Bittorent z projektu i2p který půjde přes tu i2p sít a ne ten normální který se ti spojí přímo. a tím pádem budeš mít přistup jen k tomu co je na té i2p síti, což může být výrazně méně. na druhou stranu jsi tak v klidu.
Jak už tady zaznělo, nejúčinnější by byl "trik" s AP. Pokud se pletu opravte mne: Pepík je hloupý a má doma nezabezpečené AP, na Pepíka přijde policie, že nelegálně poskytuje data, ale Pepík má zašifrovaný disk a nezná heslo a jako na potvoru má nezabezpečené AP. Tudíš jesti někdo něco stahoval přes jeho AP, tak ten porušil zákon, protože se nelegálně připojil k cizí, ačkoli nezabezpečené wifi. Pepík je s toho zdrcen a je ochoten poskytnout policii důkazy: disky se zašifrovanými daty a AP, které pravidelně vypíná a které má zrovna vyplé/nepodporované logování. Co s tím může policie udělat?
To je docela dobrý, ale nejsem si jistý jestli nejsi náhodou odpovědný za to jak máš zabezpečený AP. Alespon v případě toho zákona "3x a dost" ve francii se o tom něco psalo.
Šikové je taky nestahovat na svůj počítač ale použít nějakou šikovnou krabičku jako známý asus wl500g a externí disk, umí to používat klasický torrent. Když by přišla jakákoli kontrola tak by ti zabavila počítač, ale zabavit tvoje APéčko by je podle mě nenapadlo . Počítač bude čistý, bez logů, bez šifrování prostě na tebe nic mít nebudou. Další výhoda tohoto řešení je že není problém to mít spuštěné celé dny (nežere to tolik proudu) a jde to používat na hromadu dalších činností třeba na stahování z rapidsharu
(upravit si trochu tento skript http://www.abclinuxu.cz/blog/Tomik/2007/4/uzitecne-skripty-6-stahujeme-z-rapidshare)
uvažuj prakticky a použij truecrypt
Podle mne mít nad i pod HDD elektrodu ze svářečky , v PC mít bluetooth spárovanej s telefonem a když někdo zazvoní , spustíš si na mobilu bluetooth a pokud to bude policie tak zmáčkneš kouzelné tlačítko "\" což je na klávesnici telefonu * (něco jako tady http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=41798.0 ) , a mít detekci stlačení klávesi "\" a tím přes USB com port sepnout optočlen který sepne stykač a ten sepne svářečku (COčko nebo argonovku prostě obloukovku) a ta než bengárny dosoplej k PC utaví plotny na kaši.
Vše mít pod UPSkou pro případ výpadku proudu. (cena do 20000) :)
No a s kombinací šifrovaného disku máš po starostech.
Nic rychlejšího (mimo trhaviny asi není ikdyž ta by nebyla špatná).
Pokud máš 3TB flashku tak jistě .
Nevíte o nějakým dobrém skriptu, kterej by se spustil nejlépe, že by byl hned v nabídce Grubu, že by mi to smazalo všechny disky, ale tak dobře, že by mi už nemohli policajti vysosat co tam bylo.Oni přijdou, když nebudeš doma, takže ti to bude stejně prd platný :).
Klasický televízor by bol dobrou základňou, ale dnešné ploché čudá tam nemajú dosť miesta.Naopak - vyměníš v klasickém televizoru obrazovku za LCD a do zbylého místa ukryješ všechny ty věci :).
Pořiď si nějakou starou Teslu ve dřevě, tam se toho vejde. Bylo by docela cool do toho zamontovat LCD televizi s NAS a nějakym multimediálnim centrem. A ještě by tam zbylo dost místa na myší hnízda (nebo zesilovač s reprákama aby to nekazili nějaky 1W šumítka v plastovym rámečku tý LCD TV) Podobný retro kýče se už i prodávaj - gramofon ve dřevěný škatuli a je tam schovanej ještě kazeťák a CD přehrávač a umí to ripnout elpíčka a emcéčka do mp3 na flashdisk. Ta televize by byla ale lepší, protože by byla vlastní výroby
Pokud neni k dispozici male domaci EMP delo(dela a prodava se na objednavku, velikost svarecske bomby..za cca 250 litru), tak mimo standartniho sifrovani disku je dobre mit nekde za skrinkou nebo pod stolem akuvrtacku (v pripade, ze by vypli elektriku) a projet do kazdeho hdd malou dirku skrz. Jinak ale staci vzit stare dobre 10kg kladivo a trochu se vyradit. 2-3 poradne slehy zkomprimuji data na plotnach tak, ze pokud tam nebylo nejake tovarni knowhow za biliardy, tak s tim nikdo nebude ztracet cas.
Šifruj vždy a všade. Ak nešifruješ všetko, tak šifruj aspoň disky. Ak nešifruješ disky tak šifruj aspoň internetové spojenie. Ak nešifruješ internetové spojenie tak nesťahuj. Ak sťahuješ tak stiahnuté dlho nezdieľaj. Ak disky či internetové spojenie, ťaháš a dlho zdieľaš tak sa raz nečuduj...
Nevím, kde všichni berou, že jsou policajti idioti. Policajti jsou normální lidi jako všichni ostatní.Neodpověděl sis?
Tiskni
Sdílej: