abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.0.6 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP bude brzy k dispozici také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 16:11 | IT novinky

    Americký výrobce čipů AMD uzavřel s americkou společností OpenAI smlouvu na několikaleté dodávky vyspělých mikročipů pro umělou inteligenci (AI). Součástí dohody je i předkupní právo OpenAI na přibližně desetiprocentní podíl v AMD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:00 | Komunita

    Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy z konference LinuxDays 2025.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.10. 15:22 | IT novinky

    Na konferenci LinuxDays 2025 byl oficiálně představen nový router Turris Omnia NG.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    4.10. 05:22 | Komunita

    Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2025, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách FIT ČVUT. Na programu je spousta zajímavých přednášek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    3.10. 22:44 | IT novinky

    V únoru loňského roku Úřad pro ochranu osobních údajů pravomocně uložil společnosti Avast Software pokutu 351 mil. Kč za porušení GDPR. Městský soud v Praze tuto pokutu na úterním jednání zrušil. Potvrdil ale, že společnost Avast porušila zákon, když skrze svůj zdarma dostupný antivirový program sledovala, které weby jeho uživatelé navštěvují, a tyto informace předávala dceřiné společnosti Jumpshot. Úřad pro ochranu osobních údajů

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    3.10. 19:00 | Nová verze

    Google Chrome 141 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 141.0.7390.54 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 21 bezpečnostních chyb. Za nejvážnější z nich (Heap buffer overflow in WebGPU) bylo vyplaceno 25 000 dolarů. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.10. 17:11 | Upozornění

    eDoklady mají kvůli vysoké zátěži technické potíže. Ministerstvo vnitra doporučuje vzít si sebou klasický občanský průkaz nebo pas.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 33
    3.10. 17:00 | Komunita

    Novým prezidentem Free Software Foundation (FSF) se stal Ian Kelling.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (38%)
     (45%)
     (16%)
     (17%)
     (22%)
     (15%)
     (18%)
     (16%)
     (16%)
    Celkem 179 hlasů
     Komentářů: 12, poslední 4.10. 20:35
    Rozcestník

    3 kohouti na 1 hnojišti...

    19.4.2005 17:59 | Linux | Přečteno: 1701× | Komentářů: 13, poslední 21. 4. 2005

    Ano je to tak. Rozhodl jsem prodat své staré PC a zakoupit notebook.

    Kubuntu + Ark Linux

    9.4.2005 13:16 | Linux | Komentářů: 3, poslední 9. 4. 2005

    Ano. Přesně tyhle 2 distribuce právě letí do mého PC. Jsem zvědav. Test proběhne asi až zítra, jelikož musím přerozdělit disk a znovu nainstalit můj nejoblíbenější Mandrake 10.0. Vlastně mandragora již neexistuje tak tedy Mandrive. Jsem zvědav na nové KDE 3.4 (Kubuntu 5.04) a taky na jiný linux. No a taky přemýšlím o notebooku. Chci na něm jen skládat hudbu v Sound trackeru a přehrávat mp3 a filmy, takže bude stačit nějaký repas do 10000, ale mám strach z hardware.... Tak se mějte Ogaři... Blogaři...

    Fedora Core, Debian nebo Suse?

    1.4.2005 19:55 | Linux | Komentářů: 6, poslední 4. 4. 2005

    Tak mám dilema. Mandrake už se mě okoukává a tak se porozhlížím po new distribuci. Musím uznat že za 4 roky co jsme spolu mě mockrát namích, ale taky hodněkrát potěšil asi jako každý OS. Důvodem přechodu je že Mandrake v podstatě opravdu nevyžaduje nijak extrémní nastavování, kompilaci a zjišťování kde se co nastavuje. Pravda je ale taky že od jádra 2.6.3.7 mě TV karta špatně grabovala video a nešla nainstalovat tiskárna. Kupodivu poslední jádro z verze 10.2 RC2 funguje ok a veškerý hardware taky (ale zvědavost mě nedá a 2 disk čeká na nový systém). Takže mám 4 požadavky: 1. Dobrá HW detekce 2. Nechci nic kompilovat ručně a řešit nějaké hádky systému. 3. KDE + Grafická akcelerace 4. Jednoduchost Takže poraďte prosím... Kterou ze 3 slečen distribucí ?

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.