Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Velký obdiv. Ukládám, mohlo by se někdy hodit
<pre>
, pak zůstanou konce řádků zachovány. A také používejte náhled komentáře – pokud komentář odešlete, poprvé se nejprve zobrazí náhled, a i při dalším odeslání se můžete nejprve podívat na náhled, než komentář opravdu odešlete. V náhledu muselo být vidět, jak je kód vložen (všechno na jedné hromadě), a předpokládám, že jste kód měl uložen vedle v nějakém textovém editoru – je pak mnohem jednodušší jej z něj vložit znovu, než se jej pokoušet restaurovat z toho, co jste viděl jako náhled.
Jo, ale já jsem žádný kód nevkládal, takže jsem ho neformátoval. Už jsem poslal do vzkazů správcům. Díky alespoň za to.
Po tom zformátování jsem zjistil, že je to kód, Youtube Loop, jak píšete. Používám ho v Opeře, ale jak se tam dostal netuším. Díky tedy za smazání.
Tak se tam objevil znova. Asi je chyba ve skriptu, nebo v Opeře. Zatím jsem ten skript zakázal, aby to už nedělal. Prosím smažte ten kód ještě jednou. Díky a omlouvám se.
Tiskni
Sdílej: