Portál AbcLinuxu, 21. května 2025 13:13
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Tiskni
Sdílej:
To co tvrdíte není pravda. Pro boj s infekcí je organismu prospěšná jen zvýšená teplota (cca 37° - 38° C, ale může to být u někoho i víc, od 39° C je však škodlivá v každém případě), vysoká horečka rozhodně škodí a tudíž je její umělé snižování žádoucí.To, co říkám, pravda je, je to ale hodně obecné. V některém jiném příspěvku tady v diskusi to vyjadřuji přesněji.
Co se týče kyseliny askorbové (vitaminu C), tak není naprosto žádný rozdíl v tom jestli je z přírodních nebo umělých zdrojů.Jak jsem řekl, rozdíl v tom je velice zásadní. Z přírodních zdrojů je to mnohem příjemnější než z tablet.
Odmítám papat prášečky (maminka mi nutí Aspirin a umělý vitamin C, nebo tak něco), je to pod mou úroveňTo by si myslím zasloužilo nějaký podrobnější rozbor.
Odmítám papat prášečky (maminka mi nutí Aspirin a umělý vitamin C, nebo tak něco), je to pod mou úroveň.
Ty mě bavíš čím dál víc
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Cokoli, co může pomoci bojovat s infekcí, se hodí. V tomhle případě to sice jen tlumí příznaky, ale i to pomáhá organismu přežít - srážení teploty chrání mozekTady si krásně protiřečíš. Totiž srážení teploty sice chrání mozek, ale současně zhoršuje podmínky pro boj s infekcí. Právě na tohle se pohled lékařů v posledních letech změnil. Dříve doporučovali srážet teplotu hned, kdežto podle aktuálního doporučení by se u dospělých teplota srážet neměla, pokud není nebezpečně vysoká (nad 39 °C) a pokud nezpůsobuje přílišné potíže.
zhoršují se funkce mozku a tím jde do háje všechno.Pro boj s infekcí mozek nepotřebuješ. Samozřejmě ho nesmíš úplně odvařit, protože pak by ti bylo jedno, jestlis vyhrál nebo ne; na druhou stranu umřít s naprosto zdravým a funkčním mozkem na infekci je taky na prd.
mám podvědomý pocit, že obrana těla závisí na funkčnosti mozku a kdybych nedokázal jasně myslet, nedokáže se můj organismus bránit (v duchu hesla "jak na to přestanu dohlížet, tak se tady všechno rozsype"). Legrační, vím.Tady je vidět, že lidem občas háže klacky pod nohy jejich vlastní myšlení.
a co tak naozaj nieco prudko alternativne ? Homeopatia ?Nechtěl bych žít ve světě, jde homeopatie vážně funguje - a pokud tomu někdo věří, jak třeba dokáže po někom chodit na záchod?
zvlastne, ze to funguje aj u zvierat :)Nějaký vědecký důkaz? Tohle je jen "jedna paní povídala", nemáte nikde doloženo, že bez toho homeopatika by se ono zvíře nevyléčilo stejně rychle, žádný srovnávací vzorek, nic.
apropo, liecim svoju rodinu sam bez homeopata a je to vyrazne lacnejsie ako ist k lekarovi, bezne prechladnutia a anginy cca 1-2 dni, mne je jedno ako to funguje, ale funguje toJak bez vyšetření lékaře poznáte a můžete tvrdit, že se jednalo o angínu? Mohla to být např. úplně obyčejná běžná viróza. A pokud věříte tomu, že to funguje, tak se navíc projeví onen výše zmíněný placebo efekt a opravdu vám to může trochu pomoci.
co sa tyka placeba, statistiky s homeopatiou su uplne ine :)A na to jste přišel jak? Četl jsem několik vědeckých studií porovnávajících homeopatika s placebem a výsledek byl vždy stejný. Více viz třeba Google a Wikipedia. Placebo efekt funguje, homeopatie nikoliv (přesněji řečeno nijak nad rámec placebo efektu).
ked vas v telke presvedcia je kychnutie je chrípka (Coldrex), tak potom na vas niekto kychne a mozok si negativne mysli, ze dostane chripku a v konecnom dosledku to aj moze zariadit, jednoducho to telo presvedci o tom...Chřipku rozhodně zařídit mozek nemůže, chřipka je virové onemocnění a pokud v sobě onen virus nemáte, chřipkou prostě neonemocníte. Sugesce může maximálně tak vyvolat podobné symptomy, ale jen v omezené míře.
DNA obsahuje cosi jako "asserty", které mají za úkol celý buněčný metabolismus zastavit a popřípadě celou buňku zlikvidovat, pokud je něco zásadního špatně.Nejenom to, když tenhle mechanismus selže a buňka se dobrovolně nezlikviduje, tak by v druhé fázi měl nastupit imunitní systém a dotyčnou buňku zlikvidovat nedobrovolně.
Omlouvám se, zapomněl jsem na formátování. :)
Hmm, z bylinek se dají doporučit určitě typické byliny proti nachlazení. Čaje na denní popíjení je možné skládat z následujících bylinek:Pro drsňáky je možnost v odšťavňovači si udělat šťávu z cibule, doporučují také zkombinovat s medem, protože je to docela síla. ;)
Jinak med ze supermarketu je velmi pravěpodobně dovozový, což v naprosté většině znamená méně kvalitní. Některé medy pocházející z Číny byly například pod tlakem filtrovány a tím zbaveny pylu. Další věc je přítomnost antibiotik a dalších (nepříliš zdravých) látek používaných při léčení včelstev proti různým nemocem.
V CR je v této oblasti situace velmi dobrá.
nebo třeba od MarťanůAle hlavně ne od Paroubka
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.