Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 08:47
The scientists should help us and take into consideration the political effects of their scientific opinions. They have an obligation to declare their political and value assumptions and how much they have affected their selection and interpretation of scientific evidence. (Zvýraznění moje.)Pak začne být zřejmé, že první věta není snahou o ochomoutování nebohých vědců, aby neříkali něco politicky nepohodlného, nýbrž výzvou k tomu, aby své publikované názory jasně označili s ohledem na to, nakolik byl jejich výzkumný proces a výsledky práce ovlivněny jejich politickými hodnotami (nebo politickými hodnotami těch, kteří jejich práci sponzorují. Z diskuze, která nevyznívá tak jednoznačně, jak tvůj zápisek naznačuje, doporučuji např. tento komentář: http://politics.slashdot.org/comments.pl?sid=238617&cid=19528379.
To jste to panu profesorovi teda vylepsil. Krom toho, ze je jeho napad krajne pitomy (to na konci kazde vedecke prace bude odstavecek ve stylu: jsem levicak, socan a diktator, proto jsem stopil vysledky mereni c. 2846, jinak by mi to vyslo uplne opacne?), tak se jenom snazi, kvuli neschopnosti prednest relevantni a overitelne argumenty, do debaty zatahnout ideologii.
Neboli kdo nepopira existenci globalniho oteplovani zpusobeneho clovekem, tak je socan a cini tak prave v dusledku toho, ze je socan. Cimz jsme dokazali, ze zadne oteplovani neexistuje. Q.E.D.
první věta není snahou o ochomoutování nebohých vědců, aby neříkali něco politicky nepohodlného, nýbrž výzvou k tomu, aby své publikované názory jasně označiliUž dávno jsem si všiml, že pan "professorissimus" zpravidla kritizuje něco, co sám v jiné barvě dělá či podporuje (zájmový aktivismus) a plamenně (ne, to se k němu opravdu, ale opravdu nehodí, takže: "vysušeně") požaduje to, co sám nedodržuje (např. vydává neoliberální ekonomické teorie, často ještě ty z 19. století a ve vlastním osobitém pojetí, za "common sense" a legitimní platformu pro kritiku všehomíra). Jinými slovy, kdyby svá slova mínil upřímně a tak také skutečně aplikoval sám na sebe, musel by zalézt do kanálu. To je hlavní důvod, proč je tenhle pán pro mě naprosto, ale naprosto nedůvěryhodný.
Střílíš vedle. Po třech letech studia na přírodovědecké fakultě se v tom přeci jen trochu vyznám.Docela rád bych vás postavil s Lumem vedle sebe. Nejprve by jste si vyměnili shodné názory na náboženství a pak by jste si navzájem vynadali do tmářů a idiotů kvůli globálnímu oteplování. I když pozor - až dojde na vzdělání (což je zřejmě oblíbený argument obou dvou), tak tři roky studia na přírodovědecké fakultě je hodně malý kalibr. PS: Pro ty co jim nic neříká nick Lumo: vygooglete Luboš Motl.
Jen se nesmi poslouchat banda idiotu protestujicich proti jadru a olejouhelna lobby.Zapomněls na rakouskou vodní lobby. Dukovany jim ještě nevadily, protože jsme od nich na jaře stále brali energii (a oni od nás po zbytek roku). S Temelínem tato "závislost" padla a to nemohou přenést přes srdce.
treba vymena tepelnych elektraren za jaderne je jednoznacne v ekologii neskutecnej krok napredDrobný, ale podstatný detail: jaderné elektrárny nenahrazují elektrárny tepelné, to jen je takové propagandistické klišé. Tepelné uhelné elektrárny se stavějí tam, kde jsou na to zdroje a kde je to výhodné, a jaderné elektrárny jakbysmet. Z iluze, že X jaderných elektráren nahradí Y elektráren tepelných a naopak, by aspoň lidi v Česku měli by být vyléčení nadobro (viz pro-temelínská propaganda v 90. letech, operující devastací prostředí v severních Čechách). Je to stejný myšlenkový zkrat jako rozpočítávat výkon jaderné elektrárny na jednotlivé větrné a pak ty pak zase sčítat nastavené v krajině. A co se týče "hyzdění krajiny" sloupy větrných elektráren, tak je pro mě naprostou záhadou, proč se toto "hyzdění" neuvádí u jakékoliv jiné lidských průmyslových staveb, včetně např. sloupů vysokého napětí, dálnic, elektrických kabelů, věží vysílačů (hehe, radarů) anebo třeba zrovna temelínských chladicích věží, které tvoří nepřehlédnutelné panorama v okruhu o poloměru asi 50 km... Bezzubé bláboly druhu "co kdyby se místo něčeho vymejšlelo něco jiného" už ani nemá cenu komentovat
Oteplení už byla a lidé to vcelku přežili. Neznáme ale ztráty a hlavně, je to paradox, ale v málo obydlené a technicky zaostalé zemi to, pokud to nevede k velké neúrodě, není zase takový problém.Myslím, že jste nakousl velmi důležitý aspekt, který si řada "kritiků oteplování" vůbec neuvědomuje. Že totiž politicky i sociálně je velký rozdíl, jestli dojde voda (např. z ledovců) ve vesnici s 2 tisíci anebo ve městě se 2 či 12 milióny obyvatel, atd. atd. Další bod je, že s emisemi CO2 pumpujeme do vzduchu kolem nás, který zároveň dýcháme a bez kterého se prostě neobejdeme, tuny prachu různých látek, které v něm nemají co dělat. Tohle bohužel často zapadá i "enviromentalistům" (důvod mohu vidět v tom, že argument lidského zdraví opravdu, ale opravdu není na prvním místě, takže raději se argumentuje ekonomicky, tj. co všechno za ekonomické problémy nárůst CO2 může přinést, což není u prachu momentálně tak snadno vyčíslitelné). A bohužel se debata příliš soustřeďuje na emise CO2 a "enviromentalisté" zapomínají koukat kolem sebe; že totiž velice často jsou tzv. "kritici globálního oteplování" zároveň více či méně nadšenými podporovateli např. amerických a jiných akcí k zajištění globální nadvlády nad světovými surovinovými zdroji a zároveň neprodyšnému upevňování vlastních hranic - podle mě praktických příprav na následky budoucí ropné krize i globálního oteplování. Protože zde se svoboda a demokracie utlačuje pod vznešeným killer-argumentem "boje proti terorismu" (Američani byli vždycky geniální co se týče marketingu), nedovolí si to kritizovat skoro nikdo. Naopak je žádoucí odvracet pohledy jiným směrem a tedy kritizovat "enviromentalisty", že chtějí omezovat svobodu a demokracii opatřeními v "boji proti globálnímu oteplování" a tvářit se, že to je ten hlavní problém, před nímž by se svobodné lidstvo mělo mít na pozoru. A to nejméně z těchto důvodů: 1) "Enviromentalismus" (ha ha, jak se z původní nadávky stane hrdé označení
A kdyz uz mluvime o tom politickem vlivu na vedce... od kdy se k sakru zapomina na to, ze za "popiraci globalniho oteplovani" stoji jedna z nejmocnejsich lobystickych skupin sveta. Od kdy se zapomina na "dokumenty" od Exxon Mobil (stfw!) ? Proc to nikomu nepripomina to, kdyz Philip morris popiral vazbu mezi kourenim a rakovinou.The denial industry
Je to sebevědomý blbec, který si myslí, že jako prezident sežral všechnu moudrost světaOn si to myslel mnohem dřív, než se stal prezidentem.
nedochází mu, že takovými zcestnými názory se jen ztrapňuje.Podívej se na pravidla předpon s- a z-.
Podívej se na pravidla předpon s- a z-.Joj, nachytal jsi mě
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.