Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Accenture Digital „propojený“ Hackathon má společné téma Connect. Collaborate. Create inspirované výstavou Expo 2020 Dubaj, jejímž hlavním motivem je „Connecting Minds, Creating the Future.“ Cílem soutěže je podpořit spolupráci a inspirovat vznik projektů sociálních inovací.
Účastníci zpracují jedno z témat výstavy Expo 2020:
Účastníci experimentováním s nejmodernějšími technologiemi budou vytvářet nápady, návrhy produktů a služeb, které mohou přinést sociální a ekonomickou hodnotu pro komunitu a společnost.
„Naši experti každodenně využívají potenciál digitálních technologií. Díky znalostem mobilní komunikace, analytiky a digitálního marketingu pomáháme svým klientům zavádět do jejich byznysu ty nejmodernější digitální inovace. Podobně jako vznikají skvělá inovativní řešení na tomto Hackathonu napříč osmi světovými metropolemi,“ řekl Jean Pierre Bokobza, senior managing director, Accenture Digital.
„Technologie nás spojují těsněji než kdy jindy. To nám umožňuje komunikovat a spolupracovat způsobem, který může změnit naše životy. Jsme rádi, že Expo 2020 Dubaj bude spolupracovat s Accenture na tomto Hackathonu a těšíme se na nápady vítězů,“ dodává Hala Ghandour, Chief Development Officer, Expo 2020 Dubaj.
Accenture Digital Connected Hackathon je určen pro tří až pětičlenné týmy. Všechna účastnická města budou propojena telekonferencí a týmy se při práci na svých řešeních také zabaví na různých „hackgames“ nebo „live talks“, které budou vedeny renomovanými digitálními experty.
Mentoři z Accenture budou týmům pomáhat definovat a rozvíjet projektové koncepty. Projekty budou na závěr hodnoceny odbornou porotou, ve které zasednou členové vedení společnosti Accenture, Expo 2020 Dubaj a pořádajících partnerů spolu s dalšími osobnostmi z oblasti inovací a digital.
Ceny budou uděleny třem nejlépe hodnoceným projektům v každém světovém městě a celkového vítěze pak zvolí mezinárodní porota. Kromě toho Expo 2020 Dubaj udělí zvláštní cenu – možnost prezentovat vítězný projekt organizátorům světové výstavy.
Nejlepším účastníkům, jejichž týmová práce, přístup k řešení problémů a celkové kvality zapůsobí na organizátory, může být nabídnuta stáž nebo práce v Accenture.
Accenture Digital Connected Hackathon se v České republice koná 26. a 27. listopadu v prostorách Paralelní Polis v Praze 7. Registrace je zdarma na accenture.cz/hackathon do 22. listopadu.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: