Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Víte, co všechno obnáší nasazení aplikace? A dokážete si představit, že na to máte jen jeden týden, a to včetně odladění infrastruktury? Že je to nemožné? Není, jde to! A ani to nemusí být příliš složité. Stačí, když máte ty správné nástroje.
Aplikace jsou jako děti. Jsou všude kolem nás a patří jim budoucnost. Když je přivedeme na svět, musíme o ně pečovat a když vše uděláme dobře, můžou dokázat velké věci. Rozdíl je v tom, že udělat z aplikačního novorozeněte produktivního jedince může trvat jen týden. I když se na cestě objevují komplikace. Přesvědčte se sami.
Při nasazování aplikací totiž často naráží aplikační specialisté na řadu úskalí. Zvláště pokud na nasazení dostanou krátký čas. Musí vyřešit sizing, segmentaci, síťový design a i devopsákům se při takovém termínu dělají mžitky před očima. Zvláště velké komplikace mohou hrozit, když delivery tým nedostane přesné zadání a nezná tak požadavky aplikace na infrastrukturu.
Zdá se vám to povědomé? Ocitli jste se také někdy v podobné situaci? Pravděpodobně to nebylo jednou a asi ani naposledy. Dnešní nástroje naštěstí dokážou s takovým úkolem pomoct. Automaticky zjistí požadavky aplikace a zoptimalizují využívání kapacit datového centra pro její běh, odhalí části kódu, které způsobují problémy na úrovni infrastruktury nebo v oblasti bezpečnosti. A protože aplikace se neustále vyvíjejí, tak také hlídají, zda se něco změnilo a pokud ano, tak tomu parametry přizpůsobí.
Celý životní cyklus aplikace lze tímto způsobem zajistit a ušetřit si probdělé noci. Od nasazení a nastavení potřebné infrastruktury přes nasazení samotné aplikace až po její monitoring. Vše za jeden týden. Pokud tomu nevěříte nebo byste to také chtěli umět. Připojte se 14. 4. na webinář „Den ze života aplikace: reloaded“. Kde vám vše prakticky krok za krokem ukážeme.
Během webináře budete moct interagovat s přednášejícími a za svou aktivitu můžete získat také jedny ze 3 Headset sluchátek Cisco 730, které se teď v době práce z domova velice hodí. Nenechte si ujít tuto příležitost a registrujte se.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: