V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Grafickou část tvoří jádro Imagination Technologies PowerVR GT7200Hmm Atom s PowerVR GPU? Na tom "krásně" pojede linux.
návrat mobilu Nokia 3310 je tak trochu podvodYou don't say!
ano jako na vsem od PowerVR ,:( jen droidy s binarnimy ovladaci od powervr..Grafickou část tvoří jádro Imagination Technologies PowerVR GT7200Hmm Atom s PowerVR GPU? Na tom "krásně" pojede linux.
ne, MTK ma napr 4+4+2návrat mobilu Nokia 3310 je tak trochu podvodYou don't say!Je 4+4 limit pro big.little koncept?
Toto od Intelu mi nepripadá ako binárny ovládač pre droid. Nechce sa to nejakému nešťastníkovi vyskúšať?ano jako na vsem od PowerVR ,:( jen droidy s binarnimy ovladaci od powervr..Grafickou část tvoří jádro Imagination Technologies PowerVR GT7200Hmm Atom s PowerVR GPU? Na tom "krásně" pojede linux.
End of Interactive Support Notice: Intel no longer provides email, chat or phone support for this product.Jenom 5 let poté :-/. Kompletní Xorg driver set ve formě binárního blobu (teda aspoň rozdělenýho podle jednotlivejch sybsystémů). Kernel .patch o velikosti 3.5MB
The following dependency sets are supported: Bundle "Bee" * Kernel: 3.1.0 * Mesa GL: 7.11 * Xorg: 1.11Se obávám, že na moderní Xorg 1.19 a linux 4.11 se v tom bude muset člověk hrabat maximálně. I virtualbox s malým modulem umřel mezi 3.1 a 4.11 snad třikrát (a to ho updatuju tak jednou za půl roku, vždycky mění třeba počet parametrů, naposled dokonce zrušili položku ve struktuře). Ve Xorgu 1.19 myslím nefungujou ani amdgpu-pro drivery pro 1.18.
Jenom 5 let poté :-/.Tiež ma zaráža že si to nikto za tých 5 rokov nevšimol.
Kompletní Xorg driver set ve formě binárního blobu (teda aspoň rozdělenýho podle jednotlivejch sybsystémů).Nejaký podadresár src tam je. Chýba tam niečo?
Tiež ma zaráža že si to nikto za tých 5 rokov nevšimol.Exploit hunteři určitě
Nejaký podadresár src tam je. Chýba tam niečo?Všechno (mesa, video dekodér akcelerace, xorg drivery) kromě nějaký knihovny pro správu bufferů oken. Samozřejmě že o Waylandu (současné verzi) to nejspíš ani neslyšelo, takže to vymře asi jako Nvidia legacy (koneckonců je to +- stejný model driverů ... možná až na ten opensource 2D framebuffer).
Ak Ťa to tak trápi, tak si to mohol dorobiť.Sorry, za těch 5 roků se snažím zprovoznit jinej Intel HW :-P (zprasenej Xscale).
Za tých 5 rokov si na to mal času dosť.Nevím z čeho, z disasemblovaný binárky? To bych byl teď tak v 10%.
Ale najzaujímavejšie na tom je to, ako všetci bojovali za otvorené ovládače až dokiaľ Intel nezverejnil tento balík.Já například o tom Atomu vím jen velmi matně. Z mého výběru už vypadl jenom proto že to je Atom, pak proto, že by to byl Intel
Tak ako tu a teraz.Já "nebojuju" za otevřené ovladače, ale za kompletní technickou dokumentaci a dělám to stále
jen 100MBit LANROFL fakt? To HP255 má gigabit. Ale jinak je pomalej jako prase. Holt laptop AMD APU.
aneb ZLATE Thinkpady X/W/T <=?20No u T60p (a okolí) taky musíš vyšroubovat pár šroubků pro rozšíření (mPCIe?). I když souhlas pro HDD myslím stačí jen jeden. Pořád lepší než toshiba (nějaká socket P), ta potřebuje pro výměnu procáku vyšroubovat asi 20 různých šroubků. Nakonec jich bylo tolik, že jsem si musel umístění nakreslit na A4, popsat a pak ty šroubky k tomu přilepit ... a pak ta A4 přestala stačit
Je 4+4 limit pro big.little koncept?Kdepak, limit je 1+1+1+1+1+1+1+1 (jestli si myslite ze to byl vtip, dejte do googlu "ARM DynamIQ"
SoC designers can scale up to eight cores in a single clusterNo pořád nic moc :-/. Ale pokud můžou zapojit libovolný počet "clusterů" na čipu, tak pohoda
Tiskni
Sdílej: