Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Současný vývojový kernel je 4.7-rc1, vydaný 29. května. Linus k tomu řekl: „Tentokrát máme velkou změnu na vrstvě vfs, která umožňuje souborovým systémům (v případě, že na to přistoupí) vykonat současně readdir() a vyhledání části cesty ve stejném adresáři. Jedná se pravděpodobně o největší koncepční změnu vfs od doby, co jsme začali vyhledávat cesty v mezipaměti pomocí RCU.“ Označení verze bylo změněno na „Psychotic Stoned Sheep“ (psychotická zhulená ovce).
Stabilní aktualizace: 4.6.1, 4.5.6, 4.4.12 a 3.14.71 byly vydány 1. června.
Bohužel jsem viděl lidi od překladačů, kteří odmítají argumentaci „zdravým rozumem“, protože není definovaný ve standardu C. Existují lidé, kteří si myslí, že papír je ten nejcennější zdroj ve vesmíru.
Do chvíle, kdy Linus vydal prepatch 4.7-rc1 a zavřel začleňovací okno pro tento vývojový cyklus, bylo do hlavního repozitáře začleněno 10 707 neslučovacích sad změn. Jak jsme očekávali, je to méně než 12 172 změn ve 4.6-rc1, ale i tak se jedná o rušný vývojový cyklus se spoustou zajímavých změn a nových funkcí.
Některé ze začleněných změn od shrnutí z minulého týdne:
Pokud dojde k dodržení obvyklého rozvrhu, můžeme očekávat vydání 4.7 17. července. S datem se zatím nedá počítat, může se posunout kvůli regresím, nečekaným problémům s API nebo neodolatelným příležitostem k potápění. Vývojový cyklus je ale natolik předvídatelný, že můžeme očekávat, že se datum posune jen maličko, pokud vůbec. Do té doby jde jen o testování nového jádra a řešení nevyhnutelných chyb.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
Bohužel jsem viděl lidi od překladačů, kteří odmítají argumentaci „zdravým rozumem“, protože není definovaný ve standardu CJá raději kompilátor dle standardu, než chytráka, co si to jede po svym