abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 3
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1961 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    Мiriam avatar 13.11.2012 10:48 Мiriam | skóre: 3 | blog: rychlovarna_konvice | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LinuxAlt 2012
    Proč jsem tam sakra nebyl?
    MS-CHAPv2 jiz neni bezpecny ): dukaz, ze jsem skutecna osoba ;-)
    Ravensun avatar 13.11.2012 13:56 Ravensun | skóre: 11 | blog: Ravensun's blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LinuxAlt 2012
    Protože jsem neměl v ten den čas a bylo to daleko. Každopádně je to škoda :(
    Gentoo je můj poslední velký linux test...
    13.11.2012 15:48 BFU
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LinuxAlt 2012
    Protoze jsem tou dobou byl v Barcelone na ELCE :-D
    13.11.2012 11:37 Jakub Kaláb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LinuxAlt 2012
    Článek moc pěkný. Díky autorovi. Jenom chybka: Triky s openSSH, předposlední odstavec: "uzpání počítače", stane se to snadno, ale blbě to vypadá.
    13.11.2012 16:21 phpGuru
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LinuxAlt 2012
    chtěl bych se zeptat autora a nebo nejakého účastníka té konfery, jestli je pan Šimerda při těch přendnáškách taky tak arogantní jako tady v diskuzích?
    |🇵🇸 avatar 13.11.2012 16:28 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LinuxAlt 2012
    Arogantní? On? Nikdy!
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Мiriam avatar 13.11.2012 16:39 Мiriam | skóre: 3 | blog: rychlovarna_konvice | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LinuxAlt 2012
    Já bych se rád zeptal, jestli je pan Kolibáč v realitě stejný jako tady...
    MS-CHAPv2 jiz neni bezpecny ): dukaz, ze jsem skutecna osoba ;-)
    Tomáš Bžatek avatar 13.11.2012 17:29 Tomáš Bžatek | skóre: 29 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LinuxAlt 2012
    Jiste, ta podoba s avatarem se nezapre ;-)
    Koupim litajiciho tucnaka
    pavlix avatar 13.11.2012 17:59 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LinuxAlt 2012
    Kolibáč? On? Ani náhodou :D.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    |🇵🇸 avatar 13.11.2012 19:30 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LinuxAlt 2012
    To si pleteš s Jirsákem. ^w^
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Мiriam avatar 13.11.2012 19:31 Мiriam | skóre: 3 | blog: rychlovarna_konvice | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LinuxAlt 2012
    a co Tomeš? co jste vůbec udělali Péťovi, že už sem nechodí? tady jsem nic nezaznamenal, to muselo být něco osobního v realitě...
    MS-CHAPv2 jiz neni bezpecny ): dukaz, ze jsem skutecna osoba ;-)
    |🇵🇸 avatar 13.11.2012 19:33 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LinuxAlt 2012
    Bych se ptal spíš tebe, zvlášť po těch sexuálních nabídkách HFechsovi.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Мiriam avatar 13.11.2012 20:31 Мiriam | skóre: 3 | blog: rychlovarna_konvice | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LinuxAlt 2012
    To nejsou sexuální narážky! Nenávidím lidi, se kterými si zajdu na cigaretu a oni nevědí, jak se správně drží. Stejně tak plivali - proto mám rád lidi, co normálně polykaj. Na co zas myslíš kolibáči?
    MS-CHAPv2 jiz neni bezpecny ): dukaz, ze jsem skutecna osoba ;-)
    Bedňa avatar 19.11.2012 08:41 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LinuxAlt 2012
    Toto by malo vychádzať knižne, keď prídem domov, spravým na to skript :)
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    Ravensun avatar 13.11.2012 16:49 Ravensun | skóre: 11 | blog: Ravensun's blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LinuxAlt 2012
    Na živo je to úplně jiný člověk.
    Gentoo je můj poslední velký linux test...
    Rezza avatar 13.11.2012 20:40 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LinuxAlt 2012
    Ano, jeste horsi!
    pavlix avatar 13.11.2012 20:44 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LinuxAlt 2012
    Taky mám ten dojem.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    pavlix avatar 13.11.2012 17:35 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LinuxAlt 2012
    Na živo se chová úplně stejně. Ale jak známo, slova nesou při mezilidské komunikaci jen zlomek informace.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    pavlix avatar 13.11.2012 18:01 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LinuxAlt 2012
    Když už jsme u toho, stejnou otázku už jsem si nejen na Abc kladl u desítek lidí, tedy alespoň těch, co se pod urážky či konstruktivní kritku (vyber si) jsou ochotni i podepsat :).
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    13.11.2012 21:52 fri
    Rozbalit Rozbalit vše Jací lidé jsou?

    Tak rozhodně nejsou, jak se někdy sprostě říká: "k...y a hn...ji - lž...u, m...jí a kr...ou." To je lež.

    To, že se dá slovy kousat, je známo.

    Při psaní příspěvků se jistě řada lidí tady na abclinuxu krotí, protože si uvědomuje, jací že to jsou ve skutečnosti líbezní chlapci, když maminka zavolá, a text si po sobě ještě přečte a přepisuje jej, aby otupili jeho počáteční ostří. Ale někteří to s klávesnicí už umí tak dobře, že na kontrolu rychle napsaného příspěvku zapomínají.

    Když už něco napíšu, tak ať to k druhým, kromě vlastního plodného řešení opsaného jinde, vyšle současně i pohlazení. To je ten signál dobré vůle. O kritizování málokdo z lidí stojí, protože má takový ten svírající pocit, že ho protějšek, který nevidí, snad chce hryzat do prd.le. A ne každý je na duchu tak silný, aby neoplácel stejné stejným.

    O čem by taky kdo chtěl druhého přesvědčovat, když už si nejpozději po maturitě stihl všimnout, že "ten druhý" je nejspíš minimálně tak chytrý jako on, ale často i o něco chytřejší.

    pavlix avatar 13.11.2012 21:57 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jací lidé jsou?
    Dobrej matroš.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    13.11.2012 22:52 fri
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jací lidé jsou?
    Nemáš teď moc co říct, ale nezoufej. Není potřeba vždycky něco říkat. A v tomto ne každý něco chce říct.
    13.11.2012 22:54 fri
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jací lidé jsou?
    Máš pravdu, souhlasím a přijímám, nejlepší je zázvor s medem.
    13.11.2012 22:55 fri
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jací lidé jsou?
    Kdes to sehnal?
    13.11.2012 22:56 fri
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jací lidé jsou?
    Co na to náš společný přítel David?
    13.11.2012 22:56 fri
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jací lidé jsou?
    Děláš správce IT?
    13.11.2012 22:56 fri
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jací lidé jsou?
    Bylo ti už padesát let?
    13.11.2012 22:57 fri
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jací lidé jsou?
    Máš radši červenou nebo bílou?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.