V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Customizace vs. konfigurace ERP. Jak na mzdy v čase změn? Webinář vám odpoví. Dvě třetiny firem prý plánují škrtat neproduktivní výdaje. Chytrá náplast obohatí virtuální realitu o pocit doteku.
Tom Miller, konzultant pro oblast ERP a specialista na Epicor, SAP, QAD a Micro MRP, vysvětluje na webu ERPFocus, jaký rozdíl mezi customizací (překládat jako „přizpůsobení“ by zde bylo poněkud matoucí, viz dále) a konfigurací ERP systému. Můžeme začít třeba v okamžiku zavádění nového systému. Prvním požadavkem je, aby postupy, které zaměstnanci dosud používali, fungovaly i nadále.
Helios Orange je připravený na nové změny v problematice účtování a vyplácení mezd. Aktualizace vydaná 2. dubna zohledňuje všechny legislativní novinky i uživatelské požadavky. Podívejte se, jak vám můžeme pomoci.
Průzkum, který provedl Gartner mezi CFO a lídry odpovědnými za oblast financí odhalil, že v souvislosti s COVID-19 plánuje 62 % z nich škrtání rozpočtů v oblasti SG&A (prodejních, obecných a administrativních – tedy „neproduktivních“ výdajů) o více než 10 %.
Virtuální realita obohacená o hmat není sama o sobě novinkou, nyní vyvinutý systém má být však vysoce realistický. Alespoň to tvrdí výzkumníci z americké Northwestern University, jejichž studie o tzv. epidermiální („kožní“) virtuální realitě byla publikována v Nature.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: