Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Z mobilu přímo na ERP Helios Green. Ransomware se stále častěji přesouvá i do mobilního světa. Open source kód napsaný v Pythonu má méně reportovaných zranitelností.
Firemní data k dispozici kdykoli a kdekoli? Ano, to je dnes přáním mnohého manažera. Ale nejen manažera, vlastně jakéhokoliv pracovníka, jehož práce je s daty nějak spojena.
Ransomware se podle analýzy společnosti Check Point stále častěji přesouvá i do mobilního světa a velmi rychle se mu přizpůsobuje.
Příkladem je malware „Black Rose Lucy“, který byl objeven v září 2018. Lucy je MaaS (Malware-as-a-Service) botnet a umožňuje také stahování dalších škodlivých kódů na zařízeních se systémem Android. Nyní se po téměř dvou letech Lucy vrací s novými ransomwarovými funkcemi, které umožňují převzít kontrolu nad zařízením, provádět změny a instalovat další škodlivé aplikace. Lucy pochází pravděpodobně z Ruska.
Analýza společnosti WhiteSource uvádí, že v roce 2019 bylo v open softwaru oznámeno více než 6 000 zranitelností. Takové číslo má samozřejmě smysl pouze relativně, takže – před rokem to bylo přes 4 000. Jedná se především o důsledek širšího akceptování open source softwaru a současně i vyššího důrazu na zabezpečení v podnikovém prostředí. Roste množství uživatelů i speciálních testerů.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: