ZombieTrackerGPS je lokální správce a prohlížeč záznamů tras z GPS lokátoru/navigace, napsaný s využitím knihoven KDE a Qt. Současná verze je 1.11, podrobnosti v seznamu změn.
V OpenAI naučili neuronovou síť hrát Minecraft. Sledováním videí zveřejněných hráči této počítačové hry.
Byla vydána nová verze 7.7.0 správce digitálních fotografií a videí digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení. Nově je například podporován fotoaparát OM System OM-1 (Olympus). Aktuální digiKam je postaven na Qt5. Verze 8.0.0 bude postavena na Qt6. Vydána by měla být koncem roku. Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Portál Stack Overflow po roce opět vyzpovídal své uživatele, jedná se především o vývojáře softwaru, a zveřejnil detailní výsledky průzkumu. Průzkumu se letos zúčastnilo více než 70 tisíc vývojářů. Z Česka jich bylo 692. Ze Slovenska 229. Celkově bylo 91,88 % mužů a 5,17 % žen.
Byla vydána nová verze 7.0 open source komunikační platformy Mattermost (Wikipedie). Podrobnosti v dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Adventura VirtuaVerse je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 27. června.
Amazon představil našeptávač kódu Amazon CodeWhisperer. Jedná se o alternativu k GitHub Copilot.
Byla vydána verze 12.0.0 nástroje pro vytváření a úpravu snímků obrazovky Flameshot (GitHub) postaveného nad frameworkem Qt. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Vyhledávač Brave Search slaví první rok své existence a představuje Goggles. Za rok bylo zodpovězeno 2,5 miliardy dotazů. Nové Goggles umožňují vytvářet a sdílet vlastní sady pravidel a filtrů pro výsledky vyhledávání.
Twitter testuje Poznámky (Notes). Tweet může mít 280 znaků, původně jenom 140. Poznámka může mít až 2 500 slov.
Padla další rekordní pokuta za porušení GDPR. Po transformaci přijde útlum a optimalizace. Prodeje chytrých telefonů mají letos růst o 11 %. Průzkum Oracle a IDC radí středoevropským organizacím, jak inovovat. Řízení projektů a produktivita v zahraničí a u nás. Dell Technologies: Příležitosti pro partnery v roce 2021. SAP představil platformu pro transformaci podnikání.
Norský úřad pro ochranu osobních údajů dal nedávno jasně najevo, že vůči nedodržování nařízení GDPR není lhostejný a udělené pokuty budou více účinné a odrazující než přiměřené.
Pandemie mnoho firem donutila, aby urychlily digitální transformaci a pohotově zavedly mnoho technologických inovací. Na to, jak dlouho jim tempo vydrží a jaké další úkoly je při přechodu do „nového normálu“ čekají, jsme se zeptali Leoše Vondráka, Presale Managera, Dell Technologies.
Analytici společnosti Gartner vydali nejnovější předpověď vývoje trhu chytrých telefonů, podle níž bude v roce 2021 koncovým uživatelům prodáno 1,5 miliardy zařízení, což bude představovat meziroční růst o 11,4 %.
Země střední a východní Evropy (CEE) čelí výzvám, které ohrožují konkurenceschopnost celého regionu. Aby firmy v regionu přežily a mohly se dále rozvíjet, musí urychlit transformaci svého podnikání a rychle nasazovat digitální řešení, zejména systémy založené na cloudu. Takové jsou závěry průzkumu, který pro společnost Oracle zrealizovali analytici IDC. Studie byla provedena mezi respondenty z veřejného i soukromého sektoru v 8 zemích regionu, jmenovitě v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Řecku, Chorvatsku a Srbsku.
Průzkum: zahraniční projektoví manažeři hodnotí vzdálené řízení týmu dvakrát pozitivněji než Češi. Důvod? Produktivita. Průzkum s názvem „Trendy projektového řízení 2020“ odhalil mezi tuzemskými a zahraničními manažery zásadní rozdíly. Mimo jiné v přístupu k odměňování, personální politice, a hlavně k řízení týmu na dálku. To pozitivně či neutrálně hodnotilo 60 % zahraničních projektových manažerů oproti 30 % Čechů. Nechuť tuzemských manažerů ke konceptu home office ale není bez příčiny – na vině je především nižší produktivita.
Rok 2020 byl rokem nepředvídatelných událostí a nejistoty, kdy jediným pevným bodem zůstávaly technologie. Ty podnikům pomáhají k vyšší flexibilitě a akceschopnosti a lepší komunikaci se svými zaměstnanci i okolím. Staly se klíčovým faktorem přizpůsobování lidí a podniků takzvanému „novému normálu“.
SAP představil platformu pro přeměnu v inteligentní podnik. Řešení RISE with SAP umožňuje zákazníkům přepracovat stávající procesy a dosahovat díky tomu lepších obchodních výsledků, a to bez ohledu na to, v jaké fázi digitální transformace se aktuálně nacházejí. Díky rozsáhlému partnerskému ekosystému umožňuje společnost SAP svým zákazníkům těžit z této transformace rychle, pružně a bez nutnosti velkých počátečních investic.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: