V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Acer představil notebook se Snapdragonem a 5G. Hosting v karanténě – zvláštní služby datacenter. Pětice motorů technologických inovací v příští dekádě. Vylepšete svou strategii cloudové správy dat. Umělá inteligence optimalizuje kanceláře. Windows 10 po 5 letech – vlažné přijetí.
Acer Spin 7 je první notebook s platformou Snapdragon 8cx Gen 2, který podporuje 5G frekvence mmWave i Sub-6. Jde o konvertibilní model s 360° panty, udávanou výdrží až 24 hodin a dokovatelným dotykovým perem Wacom AES. Společnost představila i další novinky.
V předchozích dílech seriálu jsme se dozvěděli, zda a jak rostl zájem o hosting v datacentrech, že rostl spíše genericky, zato že rostl datový provoz, a také jaké služby světová a lokální DC nabízejí. Každý se však může, případně chce nějak lišit, aby zaujal svoji skupinu zákazníků zaujal, případně přetáhl od konkurence k sobě. Platí to pro světové i domácí poskytovatele.
Technologie pro sociální distancing nebo skládané podniky, design pomocí AI, diferenciální soukromí a biodegradovatelné senzory patří mezi technologie, které by podniky měly sledovat.
Zažijte konferenci VeeamON Tour Česká republika a Slovensko 2020, která se koná počátkem září, a dostaňte ze svých dat maximum
Návrat do kanceláří po koronaviru nemusí přinést změny jen kvůli přetrvávajícím medicínským omezením, respektive tomu, že někteří lidé budou alespoň částečně dál pracovat z domova. Kanceláře lze při této příležitosti i dále optimalizovat. Některé prvky kanceláří sice pro podnik znamenají úspory a mají podporovat spolupráci, na druhé straně ale lidi ruší a stresují. Skutečný dopad na efektivitu různých typů prostředí (např. open space) i metod práce (např. activity-based working) je pak velmi sporný.
Výzkumníci nyní zkusili vliv těchto faktorů změřit za pomoci umělé inteligence. Tým z RMIT University a firmy Arup sledoval účastníky pokusu v kancelářích po dobu dvou týdnů. Na různá místa byly rozmístěny senzory měřící úroveň hluku, teplotu, tlak a další parametry vzduchu, vedle toho i elektromagnetická pole. Dále byli zaměstnanci detailně sledováni a průběžně vyplňovali, jak jsou schopni se soustředit i svou celkovou spokojenost – a celou řadu dalších informací. Umělá inteligence pak měla v souboru poněkud nesourodých dat najít relevantní závislosti.
Cílem Microsoftu bylo, aby Windows 10 fungovaly na miliardě systémů 2–3 roky po vydání. Toto číslo se podařilo dosáhnout až skoro po 5 letech.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: