V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Zákony informatiky: Návštěva u Annie DeCaprio s Hofstadterem a Cheopsem. Firmy se musí dlouhodobě přizpůsobit bezpečnostním nárokům práce na dálku. Dell nabízí zabezpečení celého dodavatelského řetězce i ověření integrity serverů. Podniky se chystají modernizovat jádro svého IT. Pomocník pro šťastnou cestu.
S Brooksovým zákonem úzce souvisí rekurzivní prohlášení D. R. Hofstadtera ohledně náročnosti přesného odhadu času na dokončení úkolů libovolné složitosti. Toto prohlášení známé jako Hofstadterův zákon zní: Vždy to trvá déle, než byste čekali, i když vezmete do úvahy Hofstadterův zákon. Modifikace zákona do světa softwarových projektů nabízí toto znění: Každý projekt trvá déle, než očekáváte, a to i při započtení Hofstadterova zákona.
Fortinet zveřejnil výsledky své studie 2020 Remote Workforce Cybersecurity Report zaměřené na bezpečnost práce na dálku. Studie zkoumá kyberbezpečnostní problémy, kterým podniky a organizace čelí v důsledku hromadného přechodu na práci z domova v první polovině tohoto roku, a jejich plánované investice do bezpečných způsobů práce na dálku. Data vychází z průzkumu, který se uskutečnil v červnu 2020. Jeho účastníci pracují v 17 různých zemích a zastupují téměř všechna odvětví i veřejný sektor.
Podle zjištění studie Dell Technologies 2020 Digital Transformation Index jsou obavy o bezpečnost dat a systémů hlavní překážkou digitální transformace. Výzkum, který nedávno provedla společnost Futurum Research, také zjistil, že 56 % firem zaznamenalo vnější počítačový útok namířený proti zranitelnosti hardwaru nebo zabezpečení na úrovni počítačových čipů.
Analytici společnosti Gartner identifikovali trendy, na něž by se měli připravit lídři odpovědní za infrastrukturu a provoz (I&O), neboť se v příštích 12-18 měsících stanou stěžejními.
Cestujeme-li veřejnou dopravou, zajímá nás samozřejmě především to, abychom na místo dojeli bezpečně a včas. Nicméně pohodlí naší cesty a vzhled prostředí, kde při cestě trávíme svůj čas, jsou pro nás také velmi důležité. O to, aby se nám – nejen ve vlaku – příjemně cestovalo, se stará společnost Vagonka Interiors. A aby se jejím lidem dobře pracovalo, o to se zase stará ERP systém HELIOS Orange z produkce Asseco Solutions.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: