Otevřená certifikační autorita Let’s Encrypt v příspěvku na svém blogu představila své nové databázové servery. Hardware: 2U rack server Dell EMC PowerEdge R7525, CPU 2x AMD EPYC 7542, Memory 2TB 3200MT/s, Storage 24x 6.4TB Intel P4610 NVMe SSD. Software: OpenZFS a MariaDB s InnoDB.
Článek systemd pro vývojáře: lokální vývojové servery v systemd na MojeFedora.cz doporučuje vývojářům používání systemd k ovládání svých projektů pomocí "systemctl --user".
Vyšla nová verze souborového manažera Midnight Commander 4.8.26. Mezi hlavní novinky patří zachování obsahu příkazové řádky při přepínání panelů pomocí Ctrl+O, stíny okolo dialogových oken jako v Norton Commanderu a dalších (vytvořeno autorem zprávičky), podpora jakkoli dlouhých názvů souborů a spousta dalších drobnějších věcí.
Projekty Elasticsearch a Kibana změní s verzí 7.11 licenci. Už se nebude jednat o open source software. Důvodem změny licence byl spor se společností AWS (Amazon Web Services). AWS na změnu licence odpovídá vlastním forkem. Vycházet bude z verze 7.10 a zůstane pod open source licencí Apache.
Lidé ze společnosti Corellium se včera na Twitteru pochlubili screenshotem Ubuntu na Apple Siliconu aneb zprovoznili Ubuntu na počítači Apple s novým ARM procesorem M1. CTO jej už používá k vývoji ve svém herním křesle s 49 palcovým monitorem. Dnes byly na blogu Corellium publikovány detaily a pro případné zájemce i návod a obraz ke stažení. Upravili obraz Ubuntu pro Raspberry Pi.
Rodina počítačů Raspberry Pi se rozšířila o jednočipový počítač Raspberry Pi Pico v ceně 4 dolary s vlastním procesorem RP2040. Představení na YouTube.
Společnost Red Hat na svém blogu oznámila, že Red Hat Enterprise Linux (RHEL) bude možné provozovat zdarma na 16 serverech.
Pod společným názvem DNSpooq byly zveřejněny informace o 7 bezpečnostních chybách v DNS caching a DHCP serveru dnsmasq. Jedná se o cache poisoning (CVE-2020-25686, CVE-2020-25684, CVE-2020-25685) a buffer overflow (CVE-2020-25687, CVE-2020-25683, CVE-2020-25682, CVE-2020-25681). Jejich kombinací lze dosáhnout závažnosti CVSS 9.8. Chyby jsou opraveny v dnsmasq 2.83.
Byla vydána nová stabilní verze 19.07.6 (Changelog) linuxové distribuce primárně určené pro routery a vestavěné systémy OpenWrt (Wikipedie). Řešena je také řada bezpečnostních chyb. Především v dnsmasq (DNSpooq).
Google Chrome 88 byl prohlášen za stabilní (YouTube). Nejnovější stabilní verze 88.0.4324.96 přináší řadu oprav a vylepšení. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube). Opraveno bylo 36 bezpečnostních chyb. Nálezci nejvážnější z nich (CVE-2021-21117) bylo vyplaceno 30 000 dolarů.
Ransomware stále hitem. Otevřený hybridní cloud se rozšiřuje na okraje. ERP systém, který umí řešit problémy. Zákony informatiky: Když Brooksův zákon neplatí.
Zpráva Sophos 2021 Threat Report poskytuje komplexní pohled na trendy v kybernetických útocích, od lovců hrozeb a expertů na rychlou reakci, cloudové zabezpečení i umělou inteligenci společnosti Sophos. Ukazuje „trojrozměrnou“ perspektivu bezpečnostních hrozeb a trendů od jejich vzniku po dopady v reálném světě.
Red Hat představil nové vlastnosti platforem Red Hat Enterprise Linux (RHEL) a Red Hat OpenShift. Tato vylepšení mají za úkol pomoci organizacím rozšířit jejich nasazení otevřeného hybridního cloudu o edge computing. RHEL přidává vlastnosti navržené pro zvýšení stability a zachování nezávislosti výpočtů při menších nárocích na hardware, zatímco Red Hat OpenShift nabízí architekturu pro vzdálené výpočetní uzly.
Helios Nephrite, to je název nového produktu pro velké firmy z dílny Asseco Solutions. V mnohém se vymyká zaběhnutým zvykům ostatních podnikových informačních systémů, vysvětluje Jiří Brych, produktový manažer.
Steve McConnell, autor několika věhlasných knih, tvrdí, že Brooks klade příliš velký důraz na komunikaci a její podíl na projektovém čase (komunikační režie projektu) a též na posloupnost projektových fází, kdy jednotlivé úlohy běží vždy za sebou, nikoli vedle sebe (waterfall).
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: