Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
S nárůstem prázdninových vánočních prodejů se maloobchodníci ujímají agentů s umělou inteligencí. Trendy pro rok 2025: Co čekat od automatizace a využití IT?Soukromý cloud versus on-premise systémy. Konference Fortinet Security Day 2024 představila nejmodernější technologie k řešení kyberbezpečnostních výzev. Nedostatečné zabezpečení koncových zařízení ohrožuje firmy.
Společnost Salesforce oznámila, že celosvětové online tržby za sváteční sezónu 2024 (1. listopadu – 15. prosince) dosáhly hodnoty 849 miliard dolarů, což představuje výrazný meziroční nárůst o 4 %. Statistiky ukazují, že maloobchodníci před vánoci nasazují řadu nových strategií, včetně agentů s umělou inteligencí a systému Buy Online Pick Up In-Store (BOPIS), aby co nejlépe využili dynamiku spotřebitelských výdajů.
Umělá inteligence a geopolitické napětí jako hlavní témata roku 2025 nutí společnosti zkoumat nové technologie a inovovat rychleji než kdykoli předtím. Zároveň se ale od nich vyžaduje, aby zachovávaly rovnováhu mezi náklady a bezpečností a soustředily se na udržitelnost. A to jsou důvody pro snahu o dosažení efektivity. Podívejme se proto na hlavní trendy v oblasti automatizace IT, které můžeme očekávat podle Matta Robertse, vedoucího týmu automatizační platformy Ansible pro region EMEA ve společnosti Red Hat.
Cloudem se dnes stále častěji myslí výhradně cloud veřejný. Jindy se ovšem sčítají veškeré cloudové technologie do jedné položky, kde na druhou stranu pomyslných misek vah dáváme vlastní/lokální infrastrukturu (on premise). Každé takové dělení a vymezení má své problémy, vždyť existuje třeba i cloud u zákazníka. Po nějaké době opět stojí za zamyšlení, co píše Christopher Tozzi na ITPro Today. Upozorňuje na to, že v současnosti existuje značná podobnost mezi systémy soukromého cloudu a on-premise.
Hlavním tématem největší kyberbezpečnostní konference Fortinetu v České republice byla konvergence síťové a kybernetické bezpečnosti. Právě konvergence totiž nabízí ochranu neustále se vyvíjejících sítí a prevenci proti stále složitějším kybernetickým výzvám. Událost se konala v pondělí 7. října 2024 ve Fóru Karlín v Praze.
34 % respondentů přiznalo, že jejich dodavatel počítače, notebooku nebo tiskárny v posledních pěti letech neprošel auditem kybernetické bezpečnosti. Studie HP Wolf Security upozorňuje na problémy se zabezpečením koncových zařízení: od chyb při dodání, přes slabá hesla BIOSu a strach z aktualizací…
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: