V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Jak najít rovnováhu mezi přínosy a riziky edge computingu. Voiceboty a kontaktní centra. Helios iNuvio pomáhá firmám s automatizací a centralizací. Stephen Leonard o IBM Power10. Elektromobilita podle Huawei.
Přestože se jedná o relativně nový technologický pojem, podařilo se edge computingu už etablovat. Netrvalo dlouho a podniky pochopily výhody umístění výpočetních služeb přímo tam, kde běží aplikace. Jde především o rychlost. Software pracuje rychleji – a může tedy zvládnout více, když nepotřebuje kontakt s datovým centrem vzdáleným stovky, ba tisíce kilometrů.
S umělou inteligencí se setkáváme doslova na každém kroku a pomalu se stává nedílnou součástí našeho života, často si její použití ani neuvědomujeme. Procesory moderních smartphonů již totiž obsahují enginy pro rychlé zpracování požadavků z oblasti umělé inteligence, například při vytváření a zpracování fotografií, rozpoznání obličeje, v navigacích a mnoha dalších aplikacích.
Helios iNuvio oproti svému předchůdci Helios Orange přináší vylepšení, které vycházejí primárně ze zkušeností a potřeb zákazníků. Už je jich přes dvě stě.
Generální ředitel IBM Cognitive Systems Stephen Leonard mluvil o tom, jaká se od IBM Power10 coby desáté generace rodiny procesorů IBM Power očekává obchodní hodnota pro velké i malé firmy ve věku umělé inteligence (AI – Artificial Intelligence) a hybridního cloudu. Servery poháněné IBM Power10 by se měly dostat k zákazníkům v druhé polovině roku 2021.
Automobilový průmysl prochází rapidní transformací. Rostoucí nároky na udržitelnost, které jsou hnány dopředu obavami z postupující klimatické krize, staví výrobce technologií, energetické lídry i vlády všech zemí před nelehký úkol. Naštěstí s sebou také nesou škálu příležitostí, které jen čekají, až se jich v oboru chopí ti nejvíce inovativní hráči.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: