Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
OS: Android
Meno distribúcie: One UI 4.1
Technológia: SAMSUNG DeX
Prostredie Samsung S22+ Androidu sa po pripojení monitoru, klávesnice a myši technológiou DeX premení na desktop, resp. “desktop”. Je to ideálne riešenie pre tých, ktorí považujú dotykové ovládanie len za núdzové riešenie do terénu.
Použil som túto: dokovaciu stanicu
Výhody:Pozn.: Ten editor C++ naozaj funguje a obsahuje aj kompilátor, ktorý nám kód skompiluje. Kompilácia je rýchla, mám tam aj interpreter jazyka LUA a Pythonu. Samozrejme, mám to tam len na hranie. Na vývoj používam Arch Linux / FreeBSD.
Tiskni
Sdílej:
sa to volalo Motorola Atrix, kupil som z bazara to lcd bez telefonu ze ku raspbery ale je to drotove prepojenie a navyse microhdmi a microusb su dost blizko seba konektory je to urcene pre ten motorola mobil jedina vyhoda ze to ma vstavanu bateriu
Velmi sa mi paci tento koncept Samsungu DeX aj motorola ma nieco podobne ReadyFor ci ako sa to vola, dnesne mobily su dost vykonne na bezne veci ako surfovanie, hudba a aj streamy mas tu netflix, a kopec inych a pritom je to legalny obsah nemusis tahat z ulozto/torrenty. Ja zas holdujem windows tabletom a ak ma takyto tablet aj hdmi pripojim si ho k TV cez HDMI a je to.
je to prvý počítač, ktorý si skutočne zaslúži prívlastok osobný - PCasi pred 7lety sem narazil na MaruOS, slo o komunitni (resp. spis OneMan) custom ROM pro Nexusy, kdy slo realne o opravdove pc z mobilu, resp. primo DualOS, kdy v telefonu bezeli 2 OS a na displeji telefonu se zobrazoval Android, na externim monitoru regulerni Debian, koukam ze vyvoj ustal v 2019