Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
GhostBSD mixnuté FreeBSD... GhostBSD na UFS, jež přestalo být na GhostBSD podporované (nyní tedy pouze ZFS), takže pro další aktualizace byl nutný přechod na ZFS, což se mi dělat nechtělo, takže jsem změnil repozitáře z GhostBSD na FreeBSD a jelo se dál, akorát po celkem krátké době dospěla verze 14.0 do konce podpory, takže pár měsíců jsem bez aktualizací, s tím, že prohlížeč a pár dalších balíků jsem si aktualizoval manuálně, protože větev -STABLE bohužel nejde jednoduše aktualizovat (jedině rebuild všeho). Ale téměř 12 let staré SSD je už ve špatném stavu, takže mě stejně bude čekat reinstall. GNOME je v repu FreeBSD ve verzi 42, tak jsem si úpravami v portech před rokem sestavil verzi 44 :-) A když se libadwaitou omezilo používaní témat, tak jsem si aspoň upravil barvy :-) Prohlížeč je Librewolf s Firefox GNOME theme (které jsem si barevně taktéž upravil).
Tiskni
Sdílej:
Takže dávam oblíbenosť +1 za FreeBSD.
Asi je to vaša voľba to GNOME ale nie je na FreeBSD viac vyladené KDE-čko?