Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Takze teraz naostro na Windows netbooku ASUS 203na som si nainstaloval ChromeOS Flex.
Neriesme teraz naco je ChromeOS ale vyhody.
A preco som si kupil Acer Chromebook s normalnym ChromeOS podporujuci aj Google Play.
V prvom rade co clovek ziska?
1. fungujuci system bez vecsich bugov na rozdiel os windows
2.bezpecnost je to fakt bezpecny OS aspon podla aktivity updatov
3.updaty o nich ani clovek nevie neriesia sa pride ti notifikacia restartujes a je to tusim AB preklapanie particii
4.skutocny OS ChromeOS ma aj Google Play, ale ak mas notebook skludom odporucam vyskusat ChromeOS Flex.
5. kvalita je to lepsie nez lacne do 300eur Windows tablety napr Umax,Chuwi a podobne.
6. aky rozdiel je potom oproti android tabletom? dve rozdiely: 1. plnohodnotny chrome prehliadac nie mobilny, 2. desktopve UI
7. podpora linux konzoly - tusim funguje debian based napr aj apt-get a take okolo toho veci
A nevyhody skor pre koho toto neni cesta
1. potrebujes prevadzkovat nejaky specialny softver ktory nie je v podobe pre Linux alebo je pre Windows
2. mas notebook na pracu a nemas klasicke pc kde mozes mat Windows a napr softver type arduino,CAD a podobne aj ked su aj android alternativy.
Co skusili ludia ktory skusaju
1. funguje vraj Steam klient vdaka podpore Linuxu.
2. vraj aj VS Codium funguje
Tiskni
Sdílej:
Trosku som sa zlepšil, už odsadzujem text, snažím sa pýsať trochu zrozumitelnejšie :D
Ano ma to byt taká malá reklama na Chromebook, je to fakt super zariadenie na internetovanie,
sám za seba múžem len odporúčiť ale ak chce niekto nejakú mašinu, alebo inak povedané toto nenahradí klasický pracovný počítač a už vobec nie moju hlavnú mašinu THINKPAD T60 :D hm