Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Adresa tématu či pozadí: http://gnome-look.org/content/show.php/Atolm?content=136789
v podstatě všecko při starém. Jen zase trošku víc vyladěný Awesome WM. Dotaz pro ostatní : Dá se nějak docílit toho, aby okna nemohla jít přes wibox? Zatím jsem to v dokumentaci nenašel - btw dokumentace nějak pokulhává..
Tiskni
Sdílej:
jinak jsem začal používat dropbox na synchronizaci zdrojáků a schémat mezi PC a laptopem. Neuvěřitelně se mi to mrví. Vždycky mi zmrví verzi a přehraje novou starší ikdyž s tím stále pracuji (stačí otevřít/zavřít a konzistence je fuč). Otázka je jestli za to nemůže parametr relatime u mountovaných oddílů.. Obnova jde naštěstí pomocí webového rozhraní Dropboxu na jinou verzi
kazdopadne diky. pridal jsem do rules. jinak k tomu wiboxu - v signals mam tohle a stejne mi to nikdy nefungovalo:
client.add_signal("manage", function (c, startup)
-- Nova plovouci okna nebudou prekryvat wibox
awful.placement.no_offscreen(c)
if not startup then
-- Set the windows at the slave,
-- i.e. put it at the end of others instead of setting it master.
awful.client.setslave(c)
-- Put windows in a smart way, only if they does not set an initial position.
if not c.size_hints.user_position and not c.size_hints.program_position then
awful.placement.no_overlap(c)
awful.placement.no_offscreen(c)
end
end
end)
vyřešeno. kupodivu za to může funkce
awful.placement.no_offscreen(c)
po vykomentování začne
awful.placement.no_overlap(c)
konečně fungovat :) stejně jako kód, který dělá asi to samé :
local g = c:geometry()
local bg = mywibox[c.screen]:geometry()
if g.y < (bg.height) then
g.y = g.y + bg.heigh
c:fullgeometry(g)
end
takže se mi už nestává, že mi při spuštění maximalizovaná aplikace (firefox) o pár pixel zakreje wibox