Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
+1 za dvoje hodiny s datem a ňádra dmoucí
Zvyk je železná košile a mě Gnome Commander (už snad 10 let) dosud vyhovoval nejvíce ze všech "double windovs managerů". Samozřejmě v Gnome.
Hele, zkušel jsem všechny postupy, ale prostě jsem Nautilus a ani GC jak root nespustil. A myslím, že jde o velice důležitou funkci. V Debianu tenhle problém prostě není, a fakt není ani v Ubuntu GNOME 16.10, co zrovna vyšlo... Snažil jsem se, postupy jsem dodržoval, nejsem blbec, ale furt nic (Antergos).
Vyzera to, ze na archu tolko problem nie je, antegros nepoznam. V kazdom pripade umna to fici no problem. Asi to mas rozbite :)
Vlakna na arch fore je z r. 2013 a 2009 s riesenim
https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=62213
https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=162090
nieco novsie 2016 ( dbus-launch, gksudo )
https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=217756
wiki
https://wiki.archlinux.org/index.php/Running_X_apps_as_root
Tohle jsem zkoušel včera celý den, gksu se třeba tvářilo, že jo - zadal jsem heslo roota a nic, prostě se zavřelo zpět... Docela mě to mrzí, protože Arch Linux mě bere, ale na druhou stranu si myslm, že Debian to má prostě zmáknuté, nikam se nežene a jede na stabilitě.
No, přidal jsem backports repozitář a žádné nové balíčky, jádra nebo tak něco...
OS: Debian 8.6 jessie
Kernel: x86_64 Linux 3.16.0-4-amd64
Jádro 3.16 je oproti 4.8 již docela staré, ne?
Tak jsem updatoval na Debian 9 Stretch pro jistotu. Stejnak v listopadu dojde ke zmrazení a na jaře vyjde ofiko verze...
U Antergosu je už fakt defaultně nastavené Gnome na Waylandu, ale i když jsem dal Gnome na X Sessions tak to nefungovalo.
jsou problémy se spuštěním Nautilusu nebo Gnome-Commanderu jako rootNačo to prosím ťa používaš? Nikdy som to nepoužil a ani neviem načo by som to použil.
Každý máme jiné priority. Dlouhá léta používám GC a MC jsem nikdy na chuť nepřišel
Použivám to třeba, když edituji soubory v /usr/share/themes a nebo při jiných editacích textových souborů v nějaké root složce
mkdir .themes cp -r /usr/share/themes/Nazov_temy ~/.themesPo tých rokoch s Linuxom si si už mohol zvyknúť na to, že pokiaľ nepotrebuješ roota, tak ho nepoužívaj. Daj ďalší problém, keď už nám to tak pekne ide
Za ta léta na Linuxu jsem se naučil editovat v Geditu, používat Nautilus a Gnome-Commander a nevidím důvod to jakkoliv měnit. V Debianu to problém nebyl a není, tak ho používám. Antergos se mi líbil, ale kvůli tomu, abych se drbal levou rukou za pravým uchem a hledal řešení, jak to udělat složitě, když to jinde jde jednoduše, tak to oželím.
Roota používám, když ho potřebuji, nic víc a nic míň.
Každý máme nějaké návyky a už jsem dost starej na to, abych svoje zvyky měnil
Tiskni
Sdílej: