Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
O české daberské skupině říkající si Perla Group , jste možná už někdy slyšeli, možná taky ne. Je to skupina lidí, kteří dobrovolně a zadarmo dabují různé anglické seriály, filmy a hry, které ať už byly nebo nebyly již profesionálně nadabovány. Přidat se k nim může kdokoliv, takže jestli máte dostatek času (a to je pro tenhle koníček důležité) a dobrý mikrofon, můžete to zkusit.
Nyní už ale k samotnému zprovoznění dabingu v této hře. Tak zaprvé budete potřebovat mít nainstalovanou aplikaci ScummVM jenž slouží k zprovoznění starých adventur od firmy LucasArt. Tato aplikace je dostupná na většině Linuxových distrubucí, takže by v tom problém neměl být. Dále samozřejmě DOS verzi hry Monkey Island 2. Pokud vlastníte disketovou verzi, smažte v jejím adresáři všechny soubory, kromě souborů MONKEY2.000 a MONKEY2.001, pokud to neuděláte ScummVM bude hrát pouze hudbu. Dále budete potřebovat soubor s českým dabingem. Soubor MONSTER.SOG jenž rozbalíte ze stáhnutého rar souboru s dabingem nakopírujte do adresáře se soubory MONKEY2.000 a MONKEY2.001. Dále by jistě neuškodily české titulky.
Teď už jenom stačí spustit ScummVM, tam vyberete přidat hru, kde zadáte cestu k adresáři s hrou. Progam už sám rozpozná o jakou hru se jedná. Pak na ni klikněte, dejte Edit game, nastavte na kartě Game platformu DOS a na kartě Paths nastavte cestu k adresáři s hrou. Pak už jenom stačí dát OK, vybrat hru, stisknout tlačítko Start a hrajem . Kdykoliv stlačíte klávesu F5, tak si můžete nastavit buď jen titulky nebo titulky s dabingem a nebo jenom samotný dabing. Přes mezerník se hra pauzuje.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: