MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Zdravím všetkých,
Už asi týždeň som šťastným vlastníkom notebooku HP6125, ale zatial sa nedarí rozbehnut suspend to ram ani suspend to disk.Používam SuSE 10Pri pokusoch so suspend to ram bol stroj uspaný, ale grafika sa neprebudila. Skusal som aj najnovsie ATI drivre, ale nic. Potom som skusil vbetool, ale pri zistovani stavu graf.karty vyhlasil chybu:
Can't get video state buffer size (vm86 failure)
pri pokusoch so suspend to disk sa zasekol pri uspavani zariadení, tieto zariadenia som dal rucne daktivovat, ale bohuzial to celkom nepomohlo (zasekol sa na FIREWIRE, ktorý uz bol deaktivovani) Vcera som spravil upgrade kernela na 2,6,13-15.7, ciastocne sa to napravilo suspend to disk funguje, ale pri zobudzani nevie niektoré zariadenia zobudit a zasekne sa.
Podarilo sa niekomu tieto veci rozchodiť na tomto nb?
Ak ano, prosím poraďte ako.
Nazdar
Mam tento nb s Turionom ML34 (je to dolezite, lebo so sempronom je tam trocha iny HW) a SuSE 10.0.Ovladace ATI
Suspend to disk mi fungovalo len v textovom rezime a suspend to RAM len v grafike.
Vcera som nainstaloval (instalacia prebehla nastastie neovykle celkom jednoducho) posledne ovladace od ATI a uz funguje aj suspend to disk v grafike.
Jadro je 2.6.13-nieco (update cez Yast), parametre jadra noapic noapicl ..... podla sekcie hardware
inac o tomto NB je celkom dost popisane v sekcii hardware
vbetool si ani neskrtne
Tiskni
Sdílej: