Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
zkuste programu fetchmail predhodit parametr '--idfile soubor' (resp. 'idfile soubor' v ~/.fetchmailrc). to je soubor do nehoz si fetchmail uklada informace o tom, ktere emaily uz stahl, aby je priste nesosal znovu. fetchmail si ho normalne vytvari sam, ale kdo vi. treba mu ho system nedovoli zapsat tam, kam by chtel (taky pozor na to, pod jakym uzivatelem ho spoustite. v jeho domovskem adresari pak hleda konfigurak)
dale bych se podival, jestli se vam tam nekde nepripletl napr. parametr '--all' (resp. 'fetchall')
no a nakonec to nejhorsi ;) nektere pop3 servery vami pozadovanou vlastnost zkratka nepodporuji, nebo ji podporuji spatne, tj. tak, ze nefunguje jak by mela
jeste mu zkuste predhodit parametry '--logfile soubor.log -v -v'. treba vam prozradi sam, co se mu nelibi.
sosam postu z mail2.centrum.cz (pop3s) a pop3.seznam.cz pomoci fetchmailu a v obou pripadech parametr 'keep' funguje jak ma
jeste se kdyztak mrknete do FAQ na adrese: http://www.catb.org/~esr/fetchmail/fetchmail-FAQ.html
byva tam hodne podobnych problemu vysvetleno. fetchmail je prekvapive flexibilni (nicmene uvazime-li kdo ho programoval, tak to zase tak prekvapive neni)
vic vam asi bohuzel neporadim. kdyztak sem postnete vas '~/.fetchmailrc' (bez hesel samozrejme ;). treba neco najdeme
s pozdravem a pranim pevnych nervu
-jan 'markoska' markus
.fetchmailrc
fetchmail spouštím normálně jako `fetchmail` a stahuje mi jen novou poštu.
poll pop3.honzab.net with proto POP3 port 110 user 'USERNAME' there with password 'PASSWORD' is 'USERNAME_LOCAL' here options keep
zkusim na ukazku svuj konfigurak:
set postmaster "honza"
set bouncemail
set no spambounce
set properties ""
set daemon 1800
poll pop3.seznam.cz with proto POP3
user markus.jan there with password ********* is honza here options fetchall
poll mail2.centrum.cz with proto POP3 port 995 auth password
user markus.jan there with password ********** is honza here options fetchall ssl
ono je dost mozne, ze zavada ani nebude na vasem prijimaci... sveho casu mel post.cz velmi spatnou povest. oni tedy casy se meni, ale precijen bych se zkusil poohlednou po jinem free mailu (o nichz vime, ze volbu 'keep' umoznuji). napr. ja jsem byl nedavno upozornen na centrum.cz, ze pry nabizi zadarmiko pristup pres pop3s a od te doby si nemohu stezovat.
zkuste hlavne poradne prostudovat ten log soubor, je dost mozne, ze si tam nekde fetchmail na tento problem stezuje. vic uz me bohuzel nenapada...
defaults mda "/usr/bin/esmtp -f %F %T" set syslog set postmaster "user" set bouncemail set no spambounce set properties "" poll pop.gmail.com with proto POP3 and options no dns user 'USER' there with password 'PASSWD' is 'USER@gmail.com' here options fetchall ssla v mutt:
set folder="~/mail" set record="+sent" set mbox="+mbox" set postponed="+postponed" set mbox_type="maildir" # setting smtp client set sendmail="/usr/bin/esmtp -v -X /tmp/esmtp.log"Odosielanie cez esmtp mi funguje, a fetchmail v logoch hlasi uspesne stiahnutie postu.
Tiskni
Sdílej: