Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
showkey -s
nedostanu žádný scancode. Právě ale tato klávesnice by měla jít a scancody existují(trochu zaskrolovat dolů).
Snažil jsem se uplatnit i tenhle komentář ,ale po výsledném setkeycodes e055 234
je daná klávesa, "My Documents", stále mrtvá.
Nevíte někdo prosím, jak klávesnici plně zprovoznit?
setkeycodes
, vypise jadro nejakou informaci o stisknute klavese? Neco jako Unknown key pressed, .......
? Pokud ano, pak pozijte prikaz setkeycodes
, v xtermu prikaz xev
a stisknete ji znova. Melo by se neco zahlasit. Pokud ne, zkuste http://keytouch.sourceforge.net/.
Ctrl+Alt+F1
) ani v dmesg
.
Keytouch nefunguje, bez scancodů to myslím ani nejde.
Zkoušel jsem showkey -s
s touhle klávesnicí i na jiném pc s damn small linux… se stejným výsledkem.
evtest /dev/input/eventX
jsem zjistil, ze mys je event 3 a klavesnice 2. Problem je, ze tech par specielnich klaves, co funguje, se detekuje v event3, tedy mysi.
V okamziku, kdy se tedy pokusim zprovoznit bocni tlacitka mysi (uspesne, xev je najde), tak odejdou s evdev i multimedialni klavesy. Predtim showkey-s
ukazoval scancode aspon u nekterych, ted ten zbytecek odchytavaji asi Xka, pac v terminalu (Ctrl+Alt+F1) to jde.
Dam li pod evdev i klavesnici, tak to je katastrofa. Sipky davaji nesmysly (xev ukazuje treba ze doleva je shift apod), nejde slash an numericke apod. Jenze multimedialni klavesy furt nejdou.
Takze zatim muzu mit bud funkcni mys nebo polofunkcni kbd, zatim jsem u klavesnice.
Evdev mam natvrdo v jadre, usbhid apod. taktez. Mam ve Fedore 4 zkompilovany Xorg 6.9 a dokompilovany evdev (odtud tusim - ted se zda byt down; nevim, jak nastavit kompilace, ten spec.file je hroznej, zadny configure apod.).
Najde se nekdo, kdo problematice X a vstupni zarizeni rozumi a bude chtit mi pomoci?
Tiskni
Sdílej: