Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
CFLAGS
(resp. CXXFLAGS
pro C++), ale záleží samozřejmě na tom, jak je ten configure skript napsaný.
configure.in
a hlavně jak vypadají příslušné Makefile.in
- už jsem bohužel viděl ledacos.
$export CFLAGS='-m32'
$export CXXFLAGS='-m32'
$./configure
./configure
prebehol uspesne pri make
berie gcc
64-bitove include subory "... -I/usr/lib64/...
" ./configure --build=i686-pc-linux-gnu
Makefile.in
. Mimochodem, v /usr/lib64
žádné include soubory nejsou, asi si pletete -I
a -L
.
/usr/lib64/glib-2.0/include/glibconfig.h
Makefile
co vytvory ./configure
pouziva.
Aby som bol konkretnejsi, make
spusti v pohode ale pri gcc -m32
suboru gtkvideo.c
vyhodi chybu.
Budem sa tomu musiet trochu viac venovat. Skontrolovat ake devel subory tam mam a hlavne ci su v 32bit verzii. Mal som za to, ze C subory su rovnake pre 32bit a 64bit aplikacie, ale evidentne sa mylim.
/usr/{,local/}include
a pokud mimořádně potřebujete rozdělit 32-bitovou a 64-bitovou verzi (při rozumně napsaném by to nemělo být potřeba), slouží k tomu preprocesor.
/usr/lib64/libxine.so: could not read symbols: File in wrong format
Takze to linkoval ako 64bit aplikaciu. Preco chce linkovat 64bit kniznice ked ma pri kompilovani volbu -m32 ? A to sa len snazim skompilovat stiahnuty plugin gxine pre Firefox (co je 32bit aplikacia).
linux32
a potom spustit:
$linux32 ./configure
$linux32 make
linux32
totiz nastavi oznam prostredia, ze je i868 namiesto x86_64 vid prikaz:
linux32 uname -a
Tiskni
Sdílej: