Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Podporované OS: • Windows 98SE • Windows 2000 • Windows ME • Windows XPLinux, tam není. To znamená pokud výrobce nedodává ovladač, pak to bude problém rozchodit. Doporučoval bych koupit modem, který je linuxem podporován. Ušetříte si spoustu starostí. Například: AD 2651 - ADSL DeskPorte Router 400 od stejné fy Microcom. Jsou i levnější modemy od jiných firem.
To je IMHO najlepsia odpoved.
Najviac sa mi pacia otazky: Kupil som si produkt "blablabla-WinXP-only-Use-Windows-Or-Die-Peasants-Death" a nejde mi pod Linuxom, co mam robit? Podla mna odpoved: Kup si produkt, ktoreho vyrobca GNU/Linux podporuje, ak ho chces pouzivat s istotou. je najlepsia mozna. Co by ste poradili Vy?OT: proboha, proč kupujete usb modemy, co maj tak extra? Já vzal Xavi 4portovej ethernet a doufam, že půjde, zjistim do 14 dnů. A taky stál se vším všudu - v samoinstal. balíčku za necelých 1200.
Přinejhoršim budete (budeme) muset čekat, až nám někdo napíše drajvr.
Tiskni
Sdílej: