abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1986 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: sit v debianu;

    21.2.2006 19:40 dave.vpmsite.net | skóre: 1
    sit v debianu;
    Přečteno: 344×
    jak mam v debuianu nastavit mistni sit prosiim poraadte mi(chci to nastavit v interfaces a nejde mi restartovat networking)

    Odpovědi

    Filip Dominec avatar 21.2.2006 19:51 Filip Dominec | skóre: 10 | blog: GetTheTrueFacts
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    Ja jsem tedy nastavil svoji sitovou ip pomoci

    ifconfig eth0 192.168.0.1

    a uz na me fungoval ping. Nebo jak to myslis? Muzu dat svoje /etc/network/interfaces.
    21.2.2006 19:54 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    Nejspis mas chybu v konfiguracnim souboru. Podivej se do man interfaces, nebo pro inspiraci do: /usr/share/doc/ifupdown/examples/network-interfaces.gz
    21.2.2006 20:07 dave.vpmsite.net | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    no on me radil jeden kamos a ja sem to nastavil v /etc/networ/interfaces -ip a tak a nejde mi restartovat siit mel by to byt prikaz #/etc/init.d/networking takhle si to mysliim mozna nemam pravdu
    21.2.2006 20:17 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    kdyz zadas: /etc/networ/interfaces, tak by ti to melo vypsat: Usage: /etc/init.d/networking {start|stop|restart|force-reload}, takze z toho vypliva ze musis dat jako parametr slovo "restart".
    21.2.2006 20:21 dave.vpmsite.net | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    njn ale ja kdyz to dam tak mi to napise configurin network interfaces .....fail tak co mam potom z tiim delat
    21.2.2006 20:25 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    Tak sem vloz chybu kterou ti to napsalo (napr nekam do logu), nebo primo soubor interfaces... Ktistalovou kouli tady moc lidi nema....
    21.2.2006 20:31 dave.vpmsite.net | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    jako mysliis soubor /etc/network/interfaces
    21.2.2006 20:46 dave.vpmsite.net | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    > #this file describes the network interfaces avaible on your system > #and how to activate then.for more information,see interfaces(5). > > #the loopback network interface > manual lo > iface lo inet loopback > adress 10.72.128.165 > netmask 255.255.255.0 > > #this is a list of hotpluggable network interfaces. > #they will be actived automaticly by the hotplug subsystem. > maping hotplug > script grep > map eth0 > #the primary network interface > auto eth0 > iface eth0 > network 10.70.128.0 > broadcast 10.72.128.255 > getaway 10.72.128.1 > #dns-* options are implmented by the resolvconf package,if instaled > dns-nameserver 81.27.192.33 > tak tohle mam v interfaces teda jestly je to to co jsi mel na mysli
    21.2.2006 20:52 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    tak z tohoto by se osipal i kdektery analyzator. Pro normalni lidi se pouzivaji parove tagy <pre> </pre>
    21.2.2006 21:01 dave.vpmsite.net | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    #this file describes the network interfaces avaible on your system
     #and how to activate then.for more information,see interfaces(5).
    

    #the loopback network interface manual lo iface lo inet loopback adress 10.72.128.165 netmask 255.255.255.0

    #this is a list of hotpluggable network interfaces. #they will be actived automaticly by the hotplug subsystem. maping hotplug script grep map eth0 #the primary network interface auto eth0 iface eth0 network 10.70.128.0 broadcast 10.72.128.0 getaway 10.72.128.1 #dns-* options are implmented by the resolvconf package,if instaled dns-nameserver 81.27.192.33
    
                
    21.2.2006 21:02 dave.vpmsite.net | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    #this file describes the network interfaces avaible on your system
    > #and how to activate then.for more information,see interfaces(5).
    >
    > #the loopback network interface
    > manual lo
    > iface lo inet loopback
    > adress 10.72.128.165
    > netmask 255.255.255.0
    >
    > #this is a list of hotpluggable network interfaces.
    > #they will be actived automaticly by the hotplug subsystem.
    >  maping hotplug
    >         script grep
    >         map eth0
    > #the primary network interface
    > auto eth0
    > iface eth0
    >            network 10.70.128.0
    >            broadcast 10.72.128.0
    >            getaway 10.72.128.1
    > #dns-* options are implmented by the resolvconf package,if instaled
    >  dns-nameserver 81.27.192.33
    21.2.2006 21:24 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    Jednak netusim co ma znamenat znak > na zacatku radky (nenapa me program ktery by to vypisoval), takze to vypada na text zkopirovany z mailu...
    Navic jsi priradil ip adresu loopbacku...
    Podle souboru vzoroveho souboru, ktery jsem psal uz v prvnim prispevku:
    auto eth0
    iface eth0 inet static
         address 10.72.128.165
         netmask 255.255.255.0
         network 10.72.128.0
         broadcast 10.72.128.255
         gateway 10.72.128.1
    
    Plus jeste zanechat radky pro loopback..
    auto lo
    iface lo inet loopback
    
    21.2.2006 21:52 Libor Klepac | skóre: 45 | Mýto
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    getaway vs. gateway ? predpokladam, ze je to primo kopirovane, ne opsane

    a co to manual lo ? to mi taky neprijde moc pekne .. auto lo, to je neco jineho
    Urine should only be green if you're Mr. Spock.
    22.2.2006 12:26 Petr Jelínek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    No, z tohohle by se osypalo sice už míň lidí, ale zeptám se polopaticky: Máš v tom souboru nějakej řádek, co nezačíná znakem "#"? Podle toho, co tu vidím, tak asi ne, nebo tam máš nějaký kraviny...
    22.2.2006 12:30 Petr Jelínek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    Sorry, zmátla mně ta kilometrová svislá mezera - bohužel používám mometálně MSIE a jsem z toho na nervy... Takže příspěvek výš neplatí. A nakonec vlastně ani tenhle. :-)
    21.2.2006 21:02 Sinuhet | skóre: 31
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    Mne se zda, ze jste omylem address a netmask placnul pod loopback, misto pod eth0. A neuskodilo by vam precist si man interfaces.
    21.2.2006 21:04 dave.vpmsite.net | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    tak mi Sinuhet teda napis jak mam udelat ip adresu a netmask aby mi to valilo ja uz vubec neviim co s tiim
    21.2.2006 21:21 Sinuhet | skóre: 31
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    Pokud alespon neco tusite o nastavovani siti, tak ma rada (ackoliv netvrdim, ze vas problem resi) by pro vas mela byt dostatecna a mel byste byt schopen konfugurak upravit sam. Jestlize toho schopen nejste, tak mam pro vas dalsi radu: nehrabte se v tom, dejte to nekomu jinemu, kdo to umi. Protoze jinak drive nebo pozdeji dopadnete tvrde na usta.
    22.2.2006 06:44 Tomáš | skóre: 25 | Ústí nad Labem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    To by musel dát:
    
    /etc/init.d/networking
    Usage: /etc/init.d/networking {start|stop|restart|force-reload}
    
    22.2.2006 12:43 dave.vpmsite.net | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    hele vsichni co my radite tak moc diik ale chybi ktery sem tam mel sem uz upravil ale porad mi to na prikaz #/etc/init.d/networking restart pise "fail"  fak uz neviim co s tiim
    22.2.2006 12:44 dave.vpmsite.net | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    hele vsichni co my radite tak moc diik ale chybi ktery sem tam mel sem uz upravil ale porad mi to na prikaz #/etc/init.d/networking restart pise "fail" fak uz neviim co s tiim
    22.2.2006 13:22 Petr Jelínek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    Pastni sem svoje aktuální /etc/network/interfaces, pak teprve může debata pokračovat...
    22.2.2006 16:32 dave.vpmsite.net | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    njn jenomze ja sem na windowsu takze ho sem nemam jak pastnout ale troch vyse tam ma napsany co mam presne v interfaces
    22.2.2006 16:41 Libor Klepac | skóre: 45 | Mýto
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    a uz jsi opravil tu getaway na gateway a "manual lo" na "auto lo" ?
    Urine should only be green if you're Mr. Spock.
    22.2.2006 16:48 dave.vpmsite.net | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    jo to mam uz opraveny
    22.2.2006 18:17 Petr Jelínek | skóre: 17 | blog: Vyprovokovanej | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    Vidím, že ani nemáš zájem to vyřešit. A to, co vidím výše je hromada sr.ček. Zajímalo by mě, JAK jsi to opravil. Mám podezření, že asi ne dobře. Ale lepší je, se vymlouvat a křičet "pomozte mi". Jenomže nikdo tu nemá křišťálovou kouli, aby Ti přes net řekl, že tam a tam máš tečku navíc...

    Howg, domluvil jsem.
    Nemám rád NVidii!
    22.2.2006 18:54 dave.vpmsite.net | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    sory ja sem se musel ucit do skoly ale ja neviim kde mam problem jenom viim ze v network/interfaces to mam nastaveny a napsany dobre
    23.2.2006 09:10 Petr Jelínek | skóre: 17 | blog: Vyprovokovanej | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    To jsi si myslel i když jsi tam měl ta většítka. :-)
    Nemám rád NVidii!
    23.2.2006 20:01 dave.vpmsite.net | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sit v debianu;
    njn ten net me stejne nejede to mas jednoi ja si s tiim nak pohrajua treba se mi to povede
    To jsi si myslel i když jsi tam měl ta většítka. :-)
    Filip Dominec avatar 23.2.2006 21:01 Filip Dominec | skóre: 10 | blog: GetTheTrueFacts
    Rozbalit Rozbalit vše Můžeš mrknout sem: http://fd.bliksoft.info/mlinux.html
    Píšu tam, jak jsem rozchodil net u sebe (jsem též debianista).
    24.2.2006 13:36 dave.vpmsite.net | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Můžeš mrknout sem: http://fd.bliksoft.info/mlinux.html
    jj diky vsem

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.