abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1984 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: wxGTK a neuspesna kompilace pluckeru

    5.3.2006 23:05 penguin666 | skóre: 26 | blog: Slacked_Life
    wxGTK a neuspesna kompilace pluckeru
    Přečteno: 172×
    dobry vecer.
    snazim se nainstalovat plucker na muj Slackware current a stale se mi to nedari. ke kompilaci plucker desktopu potrebuji wxGTK - to jsem stahnul (verzi 2.6.2), zkompiloval, udelal balicek (checkinstall) a nainstaloval. vse v poradku.
    kduz spustim pluckerovo "./configure" (probehne v poradku) a nasledne "make" tak skoncim na tomto erroru (omlouvam se za tak dlouhy vypis):
    make[1]: Entering directory `/home/lukas/downloads/plucker-1.8/plucker_desktop'
    g++ -g -O2 `wx-config --cflags` -c -o editor_dialog.o editor_dialog.cpp
    In file included from editor_dialog.cpp:53:
    editor_dialog.h:51:64: wx/stc/stc.h: není souborem ani adresářem
    In file included from editor_dialog.cpp:53:
    editor_dialog.h:163: error: ISO C++ forbids declaration of `wxStyledTextCtrl' with no type
    editor_dialog.h:163: error: expected `;' before '*' token
    editor_dialog.cpp: In constructor `editor_dialog::editor_dialog(wxWindow*, wxString)':
    editor_dialog.cpp:206: error: `m_editor_stc' was not declared in this scope
    editor_dialog.cpp:206: error: `wxStyledTextCtrl' has not been declared
    editor_dialog.cpp: In destructor `virtual editor_dialog::~editor_dialog()':
    editor_dialog.cpp:248: error: `m_editor_stc' was not declared in this scope
    editor_dialog.cpp: In member function `void editor_dialog::stc_or_textctrl_init()':
    editor_dialog.cpp:282: error: `m_editor_stc' was not declared in this scope
    editor_dialog.cpp:282: error: `wxSTC_STYLE_DEFAULT' was not declared in this scope
    editor_dialog.cpp:285: error: `m_editor_stc' was not declared in this scope
    editor_dialog.cpp:290: error: `wxSTC_H_DEFAULT' was not declared in this scope
    editor_dialog.cpp:293: error: `wxSTC_H_TAG' was not declared in this scope
    editor_dialog.cpp:297: error: `wxSTC_H_ATTRIBUTE' was not declared in this scope
    editor_dialog.cpp:301: error: `wxSTC_H_NUMBER' was not declared in this scope
    editor_dialog.cpp:304: error: `wxSTC_H_DOUBLESTRING' was not declared in this scope
    editor_dialog.cpp:307: error: `wxSTC_H_SINGLESTRING' was not declared in this scope
    editor_dialog.cpp:310: error: `wxSTC_H_OTHER' was not declared in this scope
    editor_dialog.cpp:313: error: `wxSTC_H_COMMENT' was not declared in this scope
    editor_dialog.cpp:317: error: `wxSTC_H_ENTITY' was not declared in this scope
    editor_dialog.cpp:324: warning: `GetSystemColour' is deprecated (declared at /usr/local/include/wx-2.6/wx/settin
    gs.h:203)
    editor_dialog.cpp:326: warning: `GetSystemColour' is deprecated (declared at /usr/local/include/wx-2.6/wx/settin
    gs.h:203)
    editor_dialog.cpp:329: error: `wxSTC_MARGIN_NUMBER' was not declared in this scope
    editor_dialog.cpp:336: error: `wxSTC_STYLE_LINENUMBER' was not declared in this scope
    editor_dialog.cpp: In member function `void editor_dialog::stc_or_textctrl_load_file(wxString)':
    editor_dialog.cpp:364: error: `m_editor_stc' was not declared in this scope
    editor_dialog.cpp:369: error: `wxSTC_LEX_HTML' was not declared in this scope
    editor_dialog.cpp: In member function `void editor_dialog::stc_or_textctrl_insert_text(wxString, wxString, bool)
    ':
    editor_dialog.cpp:404: error: `m_editor_stc' was not declared in this scope
    editor_dialog.cpp: In member function `void editor_dialog::stc_or_textctrl_send_text_to_preview()':
    editor_dialog.cpp:482: error: `m_editor_stc' was not declared in this scope
    editor_dialog.cpp: In member function `void editor_dialog::stc_or_textctrl_save_file()':
    editor_dialog.cpp:514: error: `m_editor_stc' was not declared in this scope
    make[1]: *** [editor_dialog.o] Error 1
    make[1]: Leaving directory `/home/lukas/downloads/plucker-1.8/plucker_desktop'
    make: *** [plucker-desktop] Error 2
    

    tusite nekdo, co je spatne? zkousel jsem i wxGTK verzi 2.4.2 a 2.6.1 a stale stejne...
    diky za pripadnou radu.
    penguin666

    Odpovědi

    6.3.2006 09:00 razor | skóre: 33
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wxGTK a neuspesna kompilace pluckeru
    A Vámi vytvořený balíček wxGTK obsahuje soubor wx/stc/stc.h ? Jestliže ano (já ho tam na gentoo mám), pak bych se mrknul na ./configure pluckera, jestli se tam cesty k hlavičkovým souborům wx nedaji nastavit.
    6.3.2006 11:45 penguin666 | skóre: 26 | blog: Slacked_Life
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wxGTK a neuspesna kompilace pluckeru
    no, puvodne ten soubor chybel, ale doinstaloval jsem ho a ted uz zase chybi neco jineho... at delam, co delam, koncim chybou. nejnovejsi postup, ktery jsem zkousel, byl:
    nainstalovat wxGTK
    nainstalovat stc a xrt z baliku wxGTK
    nainstalovat plucker desktop
    vse presne dle navodu, jak nainstalovat plucker-desktop a opet dalsi chyba. tu ale ted nepopisu, protoze nejsem doma. take jsem se snazil najit na netu slackwarovsky balicek pluckera, ale bezuspesne... tenhle kousek software me pekne nici. :o] oblibil jsem si ho v praci ve woknech, ale doma ne a ne uspet.
    kazdopadne dik za reakci
    6.3.2006 19:32 penguin666 | skóre: 26 | blog: Slacked_Life
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wxGTK a neuspesna kompilace pluckeru
    nevyresil jsem sice problem s instalaci (a to ani kdyz jsem se snazil nainstalovat pouze plucker bez graf. rozhrani), nicmene jsem nasel neco, co funguje. jedna se o java pokracovatele pluckeru, funguje naprosto bez potizi. jen mi neni jasne, proc jsem to neobjevil uz drive...
    sunrise desktop

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.