abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:44 | Bezpečnostní upozornění

    sudo-rs, tj. sudo a su přepsané do programovacího jazyka Rust, již obsaženo v Ubuntu 25.10, bylo vydáno ve verzi 0.2.10. Opraveny jsou 2 bezpečnostní chyby.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:22 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:55 | Zajímavý software

    Společnost Avalonia UI oznámila, že pracuje na .NET MAUI pro Linux a webový prohlížeč. Vyzkoušet lze demo v prohlížeči. Když bude backend stabilní, bude vydán jako open source pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 16:44 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 145.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Ukončena byla podpora 32bitového Firefoxu pro Linux. Přidána byla podpora Matrosky. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 145 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | IT novinky

    Lidé.cz (Wikipedie) jsou zpět jako sociální síť s "ambicí stát se místem pro kultivované debaty a bezpečným online prostředím".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 42
    včera 10:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.4 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:00 | IT novinky

    ASUS má v nabídce komplexní řešení pro vývoj a nasazení AI: kompaktní stolní AI superpočítač ASUS Ascent GX10 poháněný superčipem NVIDIA GB10 Grace Blackwell a platformou NVIDIA DGX Spark. S operačním systémem NVIDIA DGX založeném na Ubuntu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 03:11 | Nová verze

    Desktopové prostredie Trinity Desktop vyšlo vo verzii R14.1.5. Je tu opravená chyba v tqt komponente spôsobujúca 100% vyťaženie cpu, dlaždice pre viac monitorov a nemenej dôležité su dizajnové zmeny v podobe ikon, pozadí atď. Pridaná bola podpora distribúcií Debian Trixie, Ubuntu Questing, RHEL 10 a OpenSUSE Leap 16.

    lukve | Komentářů: 8
    10.11. 22:11 | Nová verze

    Grafická aplikace Easy Effects (Flathub), původně PulseEffects, umožňující snadno povolovat a zakazovat různé audio efekty v aplikacích používajících multimediální server PipeWire, byla vydána ve verzi 8.0.0. Místo GTK 4 je nově postavená nad Qt, QML a Kirigami.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    10.11. 12:22 | Komunita

    Na YouTube lze zhlédnout Godot Engine – 2025 Showreel s ukázkami toho nejlepšího letos vytvořeného v multiplatformním open source herním enginu Godot.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (35%)
     (47%)
     (18%)
     (17%)
     (22%)
     (15%)
     (22%)
     (15%)
     (16%)
    Celkem 344 hlasů
     Komentářů: 15, poslední 2.11. 08:25
    Rozcestník

    Dotaz: Zpozdeni pri vyzvedavani posty z pop3 serveru

    7.3.2006 15:34 Tomas Trojan
    Zpozdeni pri vyzvedavani posty z pop3 serveru
    Přečteno: 142×
    Dobry den, mam problem ohledne odezvy pop3 serveru klienskym aplikacim pro stahovani posty. Tato odezva je v radu 1/2 minuty a nenasleduje po ni zadna chybova hlaska. Klient se po teto dobe normalne pripoji a prijme postu (celou dobu necinosti se zobrazuje hlaska ze se klient pripojuje). Pri odesilani posty je reakce okamzita. Konfigurace je nasledovna : Mandrakelinux 10.1 Community, bezi na tom imap server, krome toho je zde samba a vnc. Samba a vnc je naprosto v pohode a rycholost odezvy pingu je mensi nez 1 ms. Pro zpracovani posty zde mam jiz zmineny imap-2004e-1.120060mdk, postfix 2.2.5-7mdk, a na stahovani posty z nadrazeneho postovniho strveru fetchmail a na trideni procmail. Pro uloziste zprav pouzivam mbox (kazdy uzivatel ma jeden soubor do ktereho se ukladaji zpravy). Jako klienty pouzivame Outlook Express. Otazka zni, kde by mohl byt problem, jak ho najit a nasledne opraviti. Predem dekuji za vecne odpovedi Tomas Trojan.

    Odpovědi

    7.3.2006 15:47 mrak | skóre: 12 | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zpozdeni pri vyzvedavani posty z pop3 serveru
    na tvem miste bych zkusil pustit

    tcpdump -n -i eth0 host ip_pop3_serveru and port 110

    pripadne jinou variantu prikazu tcpdump a podivat se co vlastne chodi mezi temi dvema stroji a na co se ceka ...

    pripadne si jeste otevrit log soubor na tom serveru

    tail -f /var/log/maillog (asi)

    a divat se v realnem case v ktere casti komunikace se to tak zdrzuje
    8.3.2006 10:20 Tomas Trojan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zpozdeni pri vyzvedavani posty z pop3 serveru
    Spusteni pop3 serveru mam na pozadani, v logu mailu je zapsana aktivace sluzby pop3 serveru az priblizne po 30 vterinach po odeslani pozadavku z klinetske alplikace. Je mozne ze by toto prodleni zpusoboval pop3 server kdyz se probouzi? Cas nabehnuti neni uplne konstantni, ale je kolem 30s. Cele to jede na AMD 2800+, 1 GB RAM, SATA 200 GB disk (proto pochybuji ze nabehnuti serveru trva 30s).
    7.3.2006 16:08 Jan Skácel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zpozdeni pri vyzvedavani posty z pop3 serveru
    Myslím, že v tom má prsty to, že určitě neodmítáte na firewallu port 113 auth. Pak vznikají takové prodlevy.
    8.3.2006 10:27 Tomas Trojan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zpozdeni pri vyzvedavani posty z pop3 serveru
    Pri zprisneni pravidel firewallu se problem nevyresil.
    8.3.2006 12:15 Jiri Strapina
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zpozdeni pri vyzvedavani posty z pop3 serveru
    Resetovani tcp/113 to vyresi, ale ma to na svedomi radek
    log_on_success          += USERID
    v /etc/xinetd.d/ipop3
    
    8.3.2006 13:39 Tomas Trojan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zpozdeni pri vyzvedavani posty z pop3 serveru
    Moc dekuji za odpoved, pomohlo to. Staci zakomentovat a restartovat xinetd sluzbu.
    8.3.2006 13:49 Tomas Trojan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zpozdeni pri vyzvedavani posty z pop3 serveru
    Mohl by nejaky registrovany uzivatel dat k teto diskuzi status vyreseno? Moc dik

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.