abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1984 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: IPTABLES hlasí errory :(

    11.3.2006 19:43 sir Turbis | skóre: 19 | Varnsdorf
    IPTABLES hlasí errory :(
    Přečteno: 217×
    Dobrý den, právě jsem zapnul firewall. Funguje,ale po startu to hlasi tyto chyby:
    Nahravam nastaveni.iptables v1.2.11: -P requires a chain and a policy
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    iptables v1.2.11: -P requires a chain and a policy
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    iptables v1.2.11: -P requires a chain and a policy
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    ..Bad argument `ACCEPT'
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    .iptables v1.2.11: unknown protocol `tcp--sport' specified
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    iptables v1.2.11: unknown protocol `tcp--dport' specified
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    iptables v1.2.11: unknown protocol `tcp--sport' specified
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    iptables v1.2.11: unknown protocol `tcp--dport' specified
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    iptables v1.2.11: unknown protocol `tcp--dport' specified
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    iptables v1.2.11: unknown protocol `tcp--sport' specified
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    ./usr/local/bin/firewall: line 159: IPTABLES: command not found
    iptables v1.2.11: no command specified
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    .done.
    
    Zdrojový kod k firewallu naleznete zde

    Za pomoc předem děkuji...
    Don't hurry up, death is faster!

    Odpovědi

    11.3.2006 19:45 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPTABLES hlasí errory :(
    Vypadá to, že jste na spoustě míst z nějakých záhadných míst vynechal mezery (a občas i jiné znaky). Doplňte je a chybové hlášky zmizí.
    11.3.2006 21:35 sir Turbis | skóre: 19 | Varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPTABLES hlasí errory :(
    Tak, několik chybek jsem opravil,ale stale to neco hlasi a ja nevim co..:(
    Nahravam nastaveni.iptables v1.2.11: -P requires a chain and a policy
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    iptables v1.2.11: -P requires a chain and a policy
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    iptables v1.2.11: -P requires a chain and a policy
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    ..Bad argument `ACCEPT'
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    ..iptables v1.2.11: host/network `eth0' not found
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    iptables v1.2.11: no command specified
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    .done.
    
    Don't hurry up, death is faster!
    11.3.2006 21:43 Petr Jelínek | skóre: 17 | blog: Vyprovokovanej | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPTABLES hlasí errory :(
    Ten link nejde:

    Not Found

    The requested URL /firewall2 was not found on this server.
    Nemám rád NVidii!
    11.3.2006 21:50 martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPTABLES hlasí errory :(
    asi uz nasel chyby a stahl to.. :)
    11.3.2006 22:02 sir Turbis | skóre: 19 | Varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPTABLES hlasí errory :(
    ten script tam je pořád, jen byl chvili přejmenovany....za to se omlouvam..ale chyby tam jsou pořád...
    Don't hurry up, death is faster!
    11.3.2006 22:00 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPTABLES hlasí errory :(
    Přidejte si do specifikace interpreteru přepínač -x a uvidíte přímo, který příkaz způsobí kterou chybu.
    11.3.2006 22:05 sir Turbis | skóre: 19 | Varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPTABLES hlasí errory :(
    Mohl by jste trochu přesněji,vůbec jsem Vaši radu nepochopil.... co mám pustit s přepínačem -x? zkusil jsem přímo ten script, pak iptables..ale to asi nebude to pravé...
    Don't hurry up, death is faster!
    11.3.2006 22:46 martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPTABLES hlasí errory :(
    $IPTABLES -P INPUTDROP $IPTABLES -P OUTPUTACCEPT $IPTABLES -P FORWARDDROP

    chybi ti mezery, napr INPUT DROP

    a nekde dole je PREROUTING -s $LAN_IFACE - tak to napsat nemuzes, -s ma byt IP, takze treba -s 192.168.0.0/24
    11.3.2006 22:51 Petr Jelínek | skóre: 17 | blog: Vyprovokovanej | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPTABLES hlasí errory :(
    Tím bylo myšleno, že řádek

    #!/bin/bash

    máte opravit na

    #!/bin/bash -x

    Jinak v sekci "Zaklad" chybí mezery:

    místo INPUTDROP má být INPUT DROP, místo OUTPUTACCEPT má být OUTPUT ACCEPT a místo FORWARDDROP má být FORWARD DROP. To zatím pro začátek.
    Nemám rád NVidii!
    11.3.2006 23:03 sir Turbis | skóre: 19 | Varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPTABLES hlasí errory :(
    Děkuji za rady...vše jsem opravil, až asi na jednu chybu..no posudte sami....
    Nahravam nastaveni...Bad argument `ACCEPT'
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    ..iptables v1.2.11: no command specified
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    .done.
    server:~# mc
    
    Don't hurry up, death is faster!
    11.3.2006 23:05 sir Turbis | skóre: 19 | Varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPTABLES hlasí errory :(
    po vypisu s argumentem -x mi to vyhodilo toto:
    -j DNAT --to-destination 82.99.160.98
    + /sbin/iptables
    iptables v1.2.11: no command specified
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    + /sbin/iptables -A FORWARD -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT
    + /sbin/iptables -A FORWARD -i eth0 -p all -m state --state NEW -j ACCEPT
    + echo -n .
    .+ echo done.
    done.
    
    Don't hurry up, death is faster!
    11.3.2006 23:14 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPTABLES hlasí errory :(
    Vždyť to tam máte jasně napsané: spustil jste příkaz iptables, aniž byste zadal jakýkoli příkaz. Doporučuji místo opisování příkladů z webu nejdřív na www.netfilter.org nastudovat něco o tom, jak vlastně netfilter funguje.
    11.3.2006 23:19 sir Turbis | skóre: 19 | Varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPTABLES hlasí errory :(
    Tenhle firewall jsem si psal sám pomocí článků z roota...děkuji za pomc všem..byla to opravdu blbost..jenže byla pěkně skryta..všem lidem děkuji za pomoc i trpělivost....
    Don't hurry up, death is faster!
    11.3.2006 23:21 Petr Jelínek | skóre: 17 | blog: Vyprovokovanej | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPTABLES hlasí errory :(
    Smažte řádek, kde je jenom $IPTABLES nad sekcí "## povoleni provozu" a bude to...
    Nemám rád NVidii!
    11.3.2006 23:28 sir Turbis | skóre: 19 | Varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPTABLES hlasí errory :(
    Už se tak stalo...;)

    Script nechám na stránkách ke stažení...možná se někomu bude hodit...
    Don't hurry up, death is faster!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.