abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Nová verze

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 12:44 | Nová verze

    Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 10:55 | Nová verze

    Pluto.jl, reaktivní notebook pro programovací jazyk Julia, dospěl do verze 1.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    2.6. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1818 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Samba + sdílení ntfs partyšny

    28.3.2006 18:42 Rover | skóre: 10
    Samba + sdílení ntfs partyšny
    Přečteno: 393×
    Zdravím,

    mám do linuxu připojený NTFS oddíl a právě tento oddíl chci nechat sdílet sambou. V sambě mám nastaveno security = share. Z WinXP se na sambu připojím, vidím disk, ale už mě to hapruje s nastavenými oprávněními na daném přípojném místě /mnt/hda1.

    Zkusil jsem si nastavit 777 na /mnt/hda1 ale jak je jasné dostanu se o kousíček dál. Adresáře a soubory v dalších subadresářích nejsou přístupné.(mají root:root a 700) Zkusil jsem ze zoufalství dát chmod 777 /mnt/hda1/* ale to mi nepřepíše práva u souborů.

    Nemáte někdo nějakou radu, jak obejít dané oprávnění? Jedná se mi o jednoduché propojení dvou počítačů (linux, winXP), takže na nějaké oprávnění nehraju :)

    Odpovědi

    Max avatar 28.3.2006 18:49 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samba + sdílení ntfs partyšny
    Co tak připojit ten ntfs oddíl s právy pro usery? ;-)
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    28.3.2006 19:10 Rover | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samba + sdílení ntfs partyšny
    Jo, to bude přesně to co potřebuji.

    Zkusil jsem mount -t ntfs -o uid=0,gid=0,umask=0777 /dev/hda1 /mnt/hda1

    ale práva jsou všude nastavena na 0000 :(

    když dám změnit jen uid,gid, tak to je v pořádku, ale umask se mi nedaří změnit. Není v tom nějaký háček?
    28.3.2006 19:17 Rover | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samba + sdílení ntfs partyšny
    Ááááá.. už to mám, ono to je přesně opačně :) ... 000 je 777 ... takže umask=0000 je přesně to co potřebuji :)

    Díky za nakopnutí...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.