abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: modprobe aha1542 - device not found

    23.6.2006 20:26 ajikdpoe | skóre: 23 | blog: dvh
    modprobe aha1542 - device not found
    Přečteno: 545×
    Ahoj.

    Mam taky problem. Mam nainstalovany RedHat 7.2 a Fedora Core 4, mam scsi adapter Adaptec AHA-1542 C, v RH72 ked napisem:

    # modprobe aha1542
    # cat /proc/scsi/scsi
    ... vypise moj skener, vsetko je ok

    Ked to iste spravim v FC4 tak napise:

    # modprobe aha1542
    FATAL: Error inserting aha1542 (cesta k modulu.../aha1542.ko): No such device
    # cat /proc/scsi/scsi
    ... nic

    Kernel v FC4 je 2.6.9, je tam udev, v logoch nieje ziadna chyba, len z SCSI subsystem initialized (asi scsi_mod)

    Neviete v com je problem? Este dodam ze chcem ten scsi adapter rozchodit pod FC4. Vdaka

    Odpovědi

    28.10.2007 08:55 Sir Mikhail | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: modprobe aha1542 - device not found
    Jsem na tom stejně a taky nevím co s tím ....

    [root@server uzivatel]# modprobe aha1542 FATAL: Error inserting aha1542 (/lib/modules/2.6.23-ARCH/kernel/drivers/scsi/aha1542.ko): No such device

    [root@server uzivatel]# dmesg Configuring Adaptec (SCSI-ID 7) at IO:330, IRQ 11, DMA priority 5 Unable to allocate IRQ for adaptec controller.
    28.10.2007 13:45 ajikdpoe | skóre: 23 | blog: dvh
    Rozbalit Rozbalit vše Re: modprobe aha1542 - device not found
    pohraj sa z biosom toho radica, + spravne nastav piano:

    io port musi byt 330 alebo 334 (ine linuxovy driver nepodporuje) takze sw2,3,4 musi byt open open open

    proste sa s tym treba pohrat, aj v biose je milion nastaveni

    ja som pouzival taketo nastavenie:

    adresa 330h pamat DC0000h irq 11 dma5 scsi id7

    zariadeniu som nastavi id 1 (s nulou to nefungovalo)

    este je na nom poistka, skontroluj ci je dobra

    a este poskusaj roxne moduly natiahnut, scsi_mod, sg(_mod) ?
    28.10.2007 14:50 Sir Mikhail | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: modprobe aha1542 - device not found
    Díky za odpověď. Jakým příkazem jsi pak tu kartu přidával? Mám na mysli

    modprobe aha1542 + jaké parametry?

    Klavír i firmware mam nastaveno stejně jako máš ty ...
    28.10.2007 15:23 Sir Mikhail | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: modprobe aha1542 - device not found
    [root@server uzivatel]# modprobe aha1542
    FATAL: Error inserting aha1542 (/lib/modules/2.6.23-ARCH/kernel/drivers/scsi/aha1542.ko): No such device
    [root@server uzivatel]# dmesg
    Configuring Adaptec (SCSI-ID 7) at IO:330, IRQ 11, DMA priority 5
    Unable to allocate IRQ for adaptec controller.
    
    Nevim jestli by mi pomohlo vlozit modul SCSI_MOD ale nějak ho nemůžu zprovoznit
    [root@server uzivatel]# locate scsi_mod
    /sys/module/scsi_mod
    /sys/module/scsi_mod/parameters
    /sys/module/scsi_mod/parameters/default_dev_flags
    /sys/module/scsi_mod/parameters/max_luns
    /sys/module/scsi_mod/parameters/scan
    /sys/module/scsi_mod/parameters/max_report_luns
    /sys/module/scsi_mod/parameters/inq_timeout
    /sys/module/scsi_mod/parameters/scsi_logging_level
    [root@server uzivatel]# modprobe scsi_mod
    FATAL: Module scsi_mod not found.
    
    28.10.2007 15:40 Sir Mikhail | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: modprobe aha1542 - device not found
    Zmenil jsem v BIOSu karty IRQ 11 ktery hazelo chybu UNABLE TO ALLOCATE IRQ na 10 ... a vysledek
    [root@server uzivatel]# modprobe aha1542 aha1542=0x330
    
    je dmesg:
    Configuring Adaptec (SCSI-ID 7) at IO:330, IRQ 10, DMA priority 5
    scsi0 : Adaptec 1542
    isa bounce pool size: 16 pages
    scsi 0:0:0:0: Trying device reset for target
    scsi 0:0:0:0: Trying device reset for target
    Clocksource tsc unstable (delta = 4686099070 ns)
    Time: acpi_pm clocksource has been installed.
    Sent BUS RESET to scsi host 0
    scsi 0:0:0:0: Trying device reset for target
    scsi 0:0:0:0: scsi: Device offlined - not ready after error recovery
    scsi 0:0:1:0: Trying device reset for target
    scsi 0:0:1:0: Trying device reset for target
    Sent BUS RESET to scsi host 0
    scsi 0:0:1:0: Trying device reset for target
    scsi 0:0:1:0: scsi: Device offlined - not ready after error recovery
    scsi 0:0:2:0: Trying device reset for target
    scsi 0:0:2:0: Trying device reset for target
    Sent BUS RESET to scsi host 0
    scsi 0:0:2:0: Trying device reset for target
    scsi 0:0:2:0: scsi: Device offlined - not ready after error recovery
    scsi 0:0:3:0: Trying device reset for target
    scsi 0:0:3:0: Trying device reset for target
    Sent BUS RESET to scsi host 0
    scsi 0:0:3:0: Trying device reset for target
    scsi 0:0:3:0: scsi: Device offlined - not ready after error recovery
    scsi 0:0:4:0: Trying device reset for target
    scsi 0:0:4:0: Trying device reset for target
    Sent BUS RESET to scsi host 0
    scsi 0:0:4:0: Trying device reset for target
    scsi 0:0:4:0: scsi: Device offlined - not ready after error recovery
    scsi 0:0:5:0: Trying device reset for target
    scsi 0:0:5:0: Trying device reset for target
    Sent BUS RESET to scsi host 0
    scsi 0:0:5:0: Trying device reset for target
    scsi 0:0:5:0: scsi: Device offlined - not ready after error recovery
    scsi 0:0:6:0: Trying device reset for target
    scsi 0:0:6:0: Trying device reset for target
    Sent BUS RESET to scsi host 0
    scsi 0:0:6:0: Trying device reset for target
    scsi 0:0:6:0: scsi: Device offlined - not ready after error recovery
    
    28.10.2007 13:58 ajikdpoe | skóre: 23 | blog: dvh
    Rozbalit Rozbalit vše Re: modprobe aha1542 - device not found
    a este som zabudol dodat ze ked sa mi to stalo naposledy, tak som spustil mem test v biose toho radica a v polovici vzdy zamrzne takze je asi poskodena pamat, odvtedy mi nefunguje
    28.10.2007 15:32 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: modprobe aha1542 - device not found
    Tak si porid funkcni radic a neptej se, proc jadro nenajde ten, kterej je rozbitej. :-)
    28.10.2007 15:35 Sir Mikhail | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: modprobe aha1542 - device not found
    Ten thread je docela starej, cca rok a půl ... autor to puvodne vyresil a az potom se mu ten adapter rozbil. Diskuze bezi pac ten samej typ mam ja a jen me upozornoval co se mu stalo.

    Mozna by to chtelo precist i vic nez jen posledni hlasku ... :)
    28.10.2007 17:20 Sir Mikhail | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: modprobe aha1542 - device not found
    Jaky to hlasilo chyby?
    28.10.2007 19:39 ajikdpoe | skóre: 23 | blog: dvh
    Rozbalit Rozbalit vše Re: modprobe aha1542 - device not found
    ziadne, proste to v polovicke toho memtestu zamrzne

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.