Polské vývojářské studio CD Projekt Red publikovalo na Printables.com 3D modely z počítačové hry Cyberpunk 2077.
Organizátoři konference LinuxDays 2025 vydali program a zároveň otevřeli registrace. Akce se uskuteční 4. a 5. října na FIT ČVUT v pražských Dejvicích, kde vás čekají přednášky, workshopy, stánky a spousta šikovných lidí. Vstup na akci je zdarma.
Uživatelé komunikátoru Signal si mohou svá data přímo v Signalu bezpečně zálohovat a v případě rozbití nebo ztráty telefonu následně na novém telefonu obnovit. Zálohování posledních 45 dnů je zdarma. Nad 45 dnů je zpoplatněno částkou 1,99 dolaru měsíčně.
Server Groklaw, zaměřený na kauzy jako právní spory SCO týkající se Linuxu, skončil před 12 lety, resp. doména stále existuje, ale web obsahuje spam propagující hazardní hry. LWN.net proto v úvodníku připomíná důležitost zachovávání komunitních zdrojů a upozorňuje, že Internet Archive je také jen jeden.
Jakub Vrána vydal Adminer ve verzi 5.4.0: "Delší dobu se v Admineru neobjevila žádná závažná chyba, tak jsem nemusel vydávat novou verzi, až počet změn hodně nabobtnal."
V Německu slavnostně uvedli do provozu (en) nejrychlejší počítač v Evropě. Superpočítač Jupiter se nachází ve výzkumném ústavu v Jülichu na západě země, podle německého kancléře Friedricha Merze otevírá nové možnosti pro trénování modelů umělé inteligence (AI) i pro vědecké simulace. Superpočítač Jupiter je nejrychlejší v Evropě a čtvrtý nejrychlejší na světě (TOP500). „Chceme, aby se z Německa stal národ umělé inteligence,“ uvedl na
… více »V Berlíně probíhá konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Plasma Akademy 2025. Při té příležitosti byla oznámena alfa verze nové linuxové distribuce KDE Linux.
Byl vydán Debian 13.1, tj. první opravná verze Debianu 13 s kódovým názvem Trixie a Debian 12.12, tj. dvanáctá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 13 a Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Evropská komise potrestala Google ze skupiny Alphabet pokutou 2,95 miliardy eur (71,9 miliardy Kč) za porušení antimonopolní legislativy. Podle EK, která mimo jiné plní funkci antimonopolního orgánu EU, se Google dopustil protisoutěžních praktik ve svém reklamním byznysu. Google v reakci uvedl, že rozhodnutí považuje za chybné a hodlá se proti němu odvolat. EK ve věci rozhodovala na základě stížnosti Evropské rady vydavatelů. Podle
… více »Podpora 32bitového Firefoxu pro Linux skončí v roce 2026. Poslední podporované 32bitové verze budou Firefox 144 a Firefox 140 s rozšířenou podporou, jehož podpora skončí v září 2026.
Ahoj
zkus se podivat jake sluzby mas spustene a na jakem portu ti bezi
netstat - natup
konfigurak je v /etc/postfix/main.cf
mrkni na: "inet_interfaces" ," mydestination"
tcp 0 0 0.0.0.0:25 0.0.0.0:* LISTEN
Na lokalhostu se k portu 25 pripojis?
Pokud to nedrzi firewall napada me uz jen projit si konfigurak. Jestli chces muzu ti zkusit napsat najake direktivy, ale psal jsi, ze uz ti to fungovalo, tak nevim. Spatne se to takto na dalku resi.
http://www.root.cz/clanky/stavime-mailovy-server-postfix/
Ahoj
projel jsem ti porty nmapem a port 25 tam vubec nemas!
Starting nmap 3.81 ( http://www.insecure.org/nmap/ ) at 2006-06-25 13:15 CEST Interesting ports on 88.146.138.6: (The 1652 ports scanned but not shown below are in state: filtered) PORT STATE SERVICE 20/tcp closed ftp-data 21/tcp open ftp 53/tcp open domain 80/tcp open http 109/tcp closed pop2 110/tcp open pop3 113/tcp closed auth 143/tcp open imap 443/tcp open https 1000/tcp closed cadlock 3306/tcp open mysql
Interesting ports on 88.146.138.6: PORT STATE SERVICE 22/tcp filtered ssh 25/tcp filtered smtp 80/tcp open httpTy porty mas ve firewallu zakazane (pravdepodobne -j DROP). Povol tu 25 a bude vse v pohode.
Takto to mam ja
myorigin = $mydomain
inet_interfaces = all
mydestination = $myhostname, localhost.$mydomain, localhost, $mydomain
iptables
http://www.abclinuxu.cz/forum/show/123204
netstat -putna
se lepe pamatuje. Validating rules file... Rule "ACCEPT net fw udp 53 -" checked. Rule "ACCEPT net fw tcp 80,443,53,20,21,25,109,110,143,3306,1000 -" checked. Rule "REDIRECT loc 3128 tcp www -" checked.takze to vypada v pohode ...
Mas jenom jedno sitove rozhrani?
jinak na vypis iptables se muzes podivat tusim:
iptables -L
zkusil bych ten firewall uplne vyblokovat. Psal jsi ze ti nefunguje squid? Nevim.
Tiskni
Sdílej: