Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
Zkousel jsem openswan - dokazu nainstalovat, ale kernel moduly (jadro 2.4 i 2.6) porad hazi segment fault, atd ...
Tak jsem zkusil Strongswan a to vypada gut. Verze 2.7.2, nicmene mam porad nekde chybu vkonfiguraci ... v certifikatech.
Tady je log:
Jul 6 10:38:03 sv pluto[4839]: | *received 252 bytes from 217.168.215.187:500 on eth0
Jul 6 10:38:03 sv pluto[4839]: | ICOOKIE: 0b 2d 8c 35 15 8e 89 7d
Jul 6 10:38:03 sv pluto[4839]: | RCOOKIE: ff 63 8c 2e ca 8f 06 1a
Jul 6 10:38:03 sv pluto[4839]: | peer: d9 a8 d7 bb
Jul 6 10:38:03 sv pluto[4839]: | state hash entry 18
Jul 6 10:38:03 sv pluto[4839]: | state object #1 found, in STATE_MAIN_I2
Jul 6 10:38:03 sv pluto[4839]: | requested CA: '%any'
Jul 6 10:38:03 sv pluto[4839]: | our certificate policy is ALWAYS_SEND
Jul 6 10:38:03 sv pluto[4839]: "net-net" #1: we have a cert and are sending it
Jul 6 10:38:03 sv pluto[4839]: "net-net" #1: unable to locate my private key for RSA Signature
Jul 6 10:38:03 sv pluto[4839]: "net-net" #1: sending encrypted notification AUTHENTICATION_FAILED to 217.168.215.187:500
Jul 6 10:38:03 sv pluto[4839]: | state transition function for STATE_MAIN_I2 failed: AUTHENTICATION_FAILED
Jul 6 10:38:03 sv pluto[4839]: | next event EVENT_RETRANSMIT in 3 seconds for #2
Pak mam jeste problem s tim, ze na tom jednom positaci, co je jadro se vytvori ipsec0 zarizeni, ale na tom co je jadro 2.6 se nevytvori zadne net zarizeni, ale obe strany spolu komunikuji, jak je videt ...
Konfig vypada takto:
# /etc/ipsec.conf - strongSwan IPsec configuration file
version 2.0 # conforms to second version of ipsec.conf specification
config setup
plutodebug=control
crlcheckinterval=180
strictcrlpolicy=no
conn net-net
left=%defaultroute
leftsubnet=192.168.1.0/24
leftcert=Cert.pem
right=85.193.29.43
rightsubnet=192.168.0.0/24
rightid="C=CZ, O=sv.centel.cz, CN=sv.centel.cz"
auto=start
Certifikaty mam na patricnych mistech, nevite, co delam spatne ??? Diky.
Jul 6 10:38:03 sv pluto[4839]: "net-net" #1: unable to locate my private key for RSA SignatureProstě nemůže najít soubor s vaším tajným klíčem.
Jste specialista.
JA vim, ze je tam chyba, ale ten klic je v /etc/ipsec.d/certs a odkazuje na nej i /etc/ipsec.secrets, proc ho nenachazi ???
A koukal jsem, ze spis doporucujete ipsec-tools, jenze NIKDE jsem nenael poradnou dokumentaci, tak vubec nevim, co s tim ...
Diky MOC.
ipsec.secrets, mělo by to fungovat. Jen mne napadá: určitě certifikát v Cert.pem odpovídá tomu klíči, který je v ipsec.secrets?
(( Jednou to totiz hleda klic v /etc/ipsec.d/certs a jednou zase v /etc/ipsec.d/private i kdyz ZDANLIVE konfigurace stejna ...
Je to NEJVETSI opruz s kterym jsem se setkal, delam to dny a NIKAM jsem nepostoupil:
Je NEJAKA jina JEDNODUSSI cesta, jak pouzit IPSec ????
ted mam toto v logu, ale VUBEC nic to pak nedela:
Jul 6 16:07:26 server pluto[18622]: | found eth0 with address 217.168.215.187
Jul 6 16:07:26 server pluto[18622]: | found eth1 with address 192.168.1.1
Jul 6 16:07:26 server pluto[18622]: adding interface eth1/eth1 192.168.1.1:500
Jul 6 16:07:26 server pluto[18622]: adding interface eth0/eth0 217.168.215.187:500
Jul 6 16:07:26 server pluto[18622]: adding interface lo/lo 127.0.0.1:500
Jul 6 16:07:26 server pluto[18622]: | found lo with address 0000:0000:0000:0000:0000:0000:0000:0001
Jul 6 16:07:26 server pluto[18622]: adding interface lo/lo ::1:500
Jul 6 16:07:26 server pluto[18622]: loading secrets from "/etc/ipsec.secrets"
Jul 6 16:07:26 server pluto[18622]: loaded private key file '/etc/ipsec.d/private/cert.pem' (2270 bytes)
Nechapu proc to MUSI byt tak komplikovany ... Kdybych to vypravel Windows uzivately s Keriem treba, tak se mi bude smat do obliceje.
racoon a příkaz setkey.
racoon a setkey. Osobně mám ipsec-tools raději než FreeS/WAN (a její pohrobky), protože konfigurace víc odpovídá tomu, jak IPsec skutečně funguje, a nevymýšlejí si svou vlastní terminologii.
setkey. Buď si ty příkazy napíšete přímo do souboru a spustíte 'setkey -f ten_soubor' nebo můžete spustit 'setkey -c' a příkazy mu posílat přímo na standardní vstup.
)))
CO TAM MAM DAT ZA ADRESY ???? DIKY MOC.
Uz z toho fakt magorim.
racoon.conf a jak vypadá to, co jste předal příkazu setkey?
path pre_shared_key "/usr/local/etc/racoon.key";
remote anonymous
{
exchange_mode aggressive,main;
doi ipsec_doi;
situation identity_only;
my_identifier address;
lifetime time 2 min; # sec,min,hour
initial_contact on;
proposal_check obey; # obey, strict or claim
proposal {
encryption_algorithm 3des;
hash_algorithm sha1;
authentication_method pre_shared_key;
dh_group 2 ;
}
}
sainfo anonymous
{
pfs_group 1;
lifetime time 2 min;
encryption_algorithm 3des ;
authentication_algorithm hmac_sha1;
compression_algorithm deflate ;
}
setkey:
#!/sbin/setkey -f
flush;
spdflush;
spdadd 217.168.215.187 85.193.29.43 any -P out ipsec
esp/transport//require;
spdadd 85.193.29.43 217.168.215.187 any -P in ipsec
esp/transport//require;
Tiskni
Sdílej: