Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
required_hits 4 rewrite_header Subject *****SPAM***** #rewrite_subject 1 # u subjectu spamu pøidej do hlavièky "*** SPAM ***" report_safe 0 # informace o spamu uklĂĄdat do hlavièky spamu use_terse_report 0 # nezkrĂĄcenĂĄ verze informacĂ o spamu use_bayes 1 # použĂvat Bayes=learning script #bayes_path /var/amavisd/.spamassassin/bayes # cesta ke scriptu #auto_learn 1 # automaticky pøidĂĄvat spamy do Bayes databĂĄze skip_rbl_checks 1 use_razor2 1 # použĂvat Razor use_dcc 1 # použĂvat DCC use_pyzor 0 # Pyzor nenĂ instalovĂĄn dcc_add_header 1 # pøidĂĄvat do hlavièky mailu statistiky o spamovosti #dns_available yes # netestovat pokaždĂŠ, zda mĂĄme pøĂstup k DNS, protože mĂĄme # Tato 3 pravidla øĂkajĂ, že odchozĂ maily z mojedomena.cz (nastavte si zde # vlastnĂ domĂŠnu) se automaticky nepovažujĂ za spamy. To je proto, aby # našim uživatelĂšm nechodily hlåšky, že jejich maily jsou považovĂĄny za spam. header LOCAL_RCVD Received =~/\S+\.domena\.sk\s+\(.*\[.*\]\)/ describe LOCAL_RCVD Received from local machine score LOCAL_RCVD -50 #header LOCAL_RCVD Received =~ /.*\(\S+\.technocentrum\.sk\s+\[.*\]\)/ #describe LOCAL_RCVD Received from local machine #score LOCAL_RCVD -50 # upravenĂ bodovĂŠho hodnocenĂ nĂŹkterĂ˝ch testĂš # hranice, kdy je mail považovĂĄn za spam, je 6.300 # seznam všech bodovĂ˝ch hodnocenĂ je v /usr/share/spamassassin/50_scores.cf score DCC_CHECK 4.000 score RAZOR2_CHECK 2.500 score BAYES_99 4.300 score BAYES_90 3.500 score BAYES_80 3.000procmailrc
DROPPRIVS=yes :0fw: spamassassin.lock * < 256000 | /usr/bin/spamcked poslem sample-spam.txt sam na seba oznaci to ako spam a stane sa to aj pri inych mailoch.DIK
.....
@score_sender_maps = ({ # a by-recipient hash lookup table
# per-recipient personal tables (NOTE: positive: black, negative: white)
#'user1@example.com' => [{'bla-mobile.press@example.com' => 10.0}]
...
,
Tiskni
Sdílej: