Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
debian:/home/tomik/download_programs# dpkg --install firefox_1.5.dfsg+1.5.0.6-1_i386.deb (Čtu databázi ... nyní je nainstalováno 93991 souborů a adresářů.) Připravuji nahrazení firefox 1.5.dfsg+1.5.0.6-1 (pomocí firefox_1.5.dfsg+1.5.0.6-1_i386.deb) ... Rozbaluji náhradu firefox ... dpkg: nesplněné závislosti zamezily konfiguraci balíku firefox: firefox závisí na libatk1.0-0 (>= 1.12.1); avšak: verze balíku libatk1.0-0 v systému je 1.8.0-4. firefox závisí na libc6 (>= 2.3.6-6); avšak: verze balíku libc6 v systému je 2.3.2.ds1-22sarge3. firefox závisí na libcairo2 (>= 1.2.0); avšak: Balík libcairo2 není nainstalován. firefox závisí na libfreetype6 (>= 2.2); avšak: verze balíku libfreetype6 v systému je 2.1.7-2.5. firefox závisí na libgcc1 (>= 1:4.1.0); avšak: verze balíku libgcc1 v systému je 1:3.4.3-13. firefox závisí na libglib2.0-0 (>= 2.10.0); avšak: verze balíku libglib2.0-0 v systému je 2.6.4-1. firefox závisí na libgtk2.0-0 (>= 2.8.0); avšak: verze balíku libgtk2.0-0 v systému je 2.6.4-3.1. firefox závisí na libpango1.0-0 (>= 1.12.3); avšak: verze balíku libpango1.0-0 v systému je 1.8.1-1. firefox závisí na libstdc++6 (>= 4.1.0); avšak: Balík libstdc++6 není nainstalován. firefox závisí na libxinerama1; avšak: Balík libxinerama1 není nainstalován. dpkg: chyba při zpracovávání firefox (--install): problém se závislostmi - nechávám nezkonfigurované Při zpracování nastaly chyby: firefoxkdyz jsem se pokousel instalovat jednotlivy knihovny rucne pres apt-get install tak to vypisovalo porad dokola a jen se menilo poradi..
Provedl jsem dokonce i UPDATE a UPGRADE a pri tom upgradu me to vypsalo, ze nemam ty knihovny co chybi Firefoxu..nevi jak na to..
Prosim o radu jak z toho ven..dekuji vsem za navrhy..budu vam vdecny..apt-get remove --purge firefox apt-get checkA to by snad mělo trochu pomoct.
~/.mozilla takže odstraněním rozbaleného archivu nic nepokazíš. O knihovny v případě tohoto nedistribučního staticky slinkovaného (?) binárního firefoxu vůbec není potřeba se starat.. (fixme)
Jo muzu te este otravovat s jednou veci esi se semka este podivas?
Sice to s timhle trosku nesouvisi..ale...
Nejde mi do hlavy odinstalovavani balicku...dyz se to pta pri odinstalaci ze sou na tom balicku nejaky balicky, ktery ho vyuzivaji..nemusim mit strach ho odstranit i s tema zavis.balickama?
Pac napr.sem chtel odebrat AMOR a vypasalo mi to ze to odstrani kde a este nejaky balicky...mam strach to udelat..nebo je ten APT tak chytrej a neodsttranil by balicky kery vyuzivaji jinaci programky..nebo je tak blbej..
DIK za tuto posledni OTAZKU...trosku stupidni..
Mej se cao...Tomin
Jestlize se budete pokouset odstranit napr. balicek kdelibs-bin, na kterem zavisi cele KDE, tak s nim zmizi i KDE. Od toho jsou tam ty zavislosti, aby jste nejake aplikaci neurval pod zadkem knihovnu, kterou potrebuje pro svuj chod. Proto take vzdy pouzivejte apt-get/aptitude, ktere takove zavislosti resi automaticky a na dpkg se obracejte jen ve vyjimecnych pripadech.
Ad firefox: Odkud jste se ho pokousel instalovat? Mam takovy pocit, ze jste si stahl jeden balicek z unstable a pres dpkg se ho snazil protlacit do stable systemu. No to pochopitelne nepujde prave proto, ze mu musite dodat jeste knihovny spravnych verzi. Takze do /etc/apt/sources.list si zpatky pridejte odkazy unstable a spustte apt-get update; aptitude install firefox. Odinstalace/instalace/upgrade firefoxu samozrejme v debianu funguje bez problemu.
Vlákno bylo přesunuto do samostatné diskuse.
Tiskni
Sdílej: