Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
######################################################### #This is the standard setting (see: "!default") #This profile, the default loaded, upmixes stereo sound to 5.1. pcm.!default { type plug slave.pcm "surround51" slave.channels 6 route_policy duplicate } ######################################################## #This is the normal spdif output profile (optical, toslink). pcm.!spdif { type plug slave.pcm "hw:0,1" } ####################################################### #This is what one could call the "factory default setting", in other words, it only plays the actual channels. so if you fx want to watch a 5.1 movie, on the analog output, this is the option you want. pcm.analog { type plug slave analog_slave; } pcm_slave.analog_slave { pcm surround51; format S32_LE; }vsechno bezi jak ma do doby, nez zapnu hru. Mam nainstalovane Tremulous a Enemy Territory a u ubou se ta hra silene trha, neda se to hrat. Nez sem nastavil 5.1 obe hry bezeli krasne bez problemu. Melo by to byt zvukem, ale nerad bych si vybiral mezi hrami a 5.1. Neslo by to nejak vyresit aby alespon v systemu sli vsechny kanali a u hry alespon stereo jak to bylo doted a jak to fungovalo? Docela me to sve :( taky jsem to zkousel spoustet s artsd -m et a aoss et . s aoss sem mel hodne nizke FPS a zvuk nesel vubec a arts -m et pro zmenu neudelal nic, zadal jsem, odentroval a pak byl jen prazdny radek:( diky za odpoved
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: