abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:11 | Komunita

    Na webu konference Den IPv6, která se konala 4. června v Národní technické knihovně v pražských Dejvicích, jsou nyní k dispozici všechny prezentace (v PDF) a jejich videozáznamy. Organizátory konference byly i letos sdružení CESNET, CZ.NIC a NIX.CZ.

    VSladek | Komentářů: 0
    dnes 13:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.1.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Vypíchnout lze vylepšené vyhledávání nebo podporu Pixel Motion Photos. Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:44 | Pozvánky

    Přihlaste svou přednášku na další ročník konference LinuxDays, který proběhne 3. a 4. října na FIT ČVUT v pražských Dejvicích. Příjem témat poběží do konce prázdnin, pak proběhne veřejné hlasování a následně sestavení programu.

    Petr Krčmář | Komentářů: 2
    dnes 04:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.4.68 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 13 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 22:44 | IT novinky

    Apple na své vývojářské konferenci WWDC26 (Worldwide Developers Conference, keynote) představil řadu novinek. Vypíchnout lze novou generaci Apple Intelligence a zbrusu novou Siri, která dostala název Siri AI. Kvůli Aktu o digitálních trzích (DMA) však funkce Siri AI nebudou v systémech iOS 27 a iPadOS 27 k dispozici uživatelům v Evropské unii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.18.0 distribučního frameworku Flatpak (Wikipedie), tj. technologie umožňující distribuovat aplikace v podobě jednoho instalačního souboru na různé linuxové distribuce a jejich různá vydání. Přehled novinek na GitHubu. Vypíchnout lze podporu rozhraní /dev/kfd pro výpočty na kartách AMD (AMDKFD).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:44 | Nová verze

    aMule (Wikipedie), tj. multiplatformní klient pro peer-to-peer sdílení souborů pro sítě eD2k and Kademlia, byl po více než pěti letech od vydání poslední verze 2.3.3, vydán v nové major verzi 3.0.0 (GitHub). S novou webovou stránkou a dokumentací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 12:55 | IT novinky

    Byly vyhlášeni vítězové a zveřejněny vítězné zdrojové kódy (YouTube, GitHub) již 29. ročníku soutěže International Obfuscated C Code Contest (IOCCC), tj. soutěže o nejnepřehlednější (nejobfuskovanější) zdrojový kód v jazyce C.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | IT novinky

    Evropská komise předložila evropský balíček pro technologickou suverenitu, tedy soubor opatření, která mají posílit kapacity EU v oblasti polovodičů, umělé inteligence, cloudu a open source. To Evropě pomůže stát se lídrem v oblasti umělé inteligence, posílit její digitální autonomii a vytvářet podmínky pro udržitelnější digitální budoucnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    včera 04:44 | Nová verze

    OpenCV (Open Source Computer Vision, Wikipedie), tj. open source multiplatformní knihovna pro zpracování obrazu a počítačové vidění, byla vydána v nové major verzi 5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1855 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: HP PSC 1315 all-in-one SUSE 10.1 CUPS

    22.10.2006 15:25 Mirek
    HP PSC 1315 all-in-one SUSE 10.1 CUPS
    Přečteno: 2500×
    Dobrý den mám problém s tiskárnou HP PSC 1315 all-in-one dále jen HP v systém SUSE 10.1 v prostředí KDE 3.5.5 release 19.1 s ovladačem tisku CUPS verze balíčků 1.23-39@i586. Při instalaci Yast našel spravně tiskárnu ovladače jsou pro PSC 1310. Po instalaci se bezproblémově tiskne z openoffice. Využívá asi nějaké své ovladače. Z žádné jiné aplikace KDE nelze tisknout ať KATE, KWRITE, XPDF, KPDF a další. V ovládacích panelech-periferie-tiskárny se při inicializaci vypíše "Nelze získat seznam tiskáren. Přijata chybová hláška od správce: Connection to CUPS server failed. Check that the CUPS server is correctly installed and running. Error: localhost: read failed (15)." Tato hláška se pravě zobrazí při pokusu tisknout z jakékoliv aplikace kromě OpenOffice. Na adrese otevřené ve firefoxu http://localhost:631 webové rozhrání cups. "web cups"-Common UNIX Printing System Je v tiskárnách nastavena tato tiskárna s těmito parametry: Description: hp psc 1310 series Location: USB tiskĂĄrna na //hp/psc%201310%20series%20?serial=CN51EC3154O2 Printer State: idle, accepting jobs. Device URI: usb://hp/psc%201310%20series%20?serial=CN51EC3154O2 Tato konfigurace je schodná s konfigurací v Yastu.

    Take jsem se snažil o zprovoznení přes funkci HP-setup, což má za následek přidání tiskárny do yastu a na web cups a možnost configurace a zobrazení stavu inkoustu a tisku v hptoolbox. Rád bych pokuď to bude možné zde tiskárnu zobrazenu měl, ale z web cups.

    Myslím si že chyby je nastavení v přistupu k cups rozhraní. Zkoušel jsem ruzné nastavení ať z diskuze zde abclinu či suse.portal.cz. nebo z adminguid.pdf. Protože nevím jak přesně nastavit služby ve firevalu tak jsem ho vypnul. Přesto se nedalo tisknout. Když v ovladacích panelech dám nastavit tiskový server-nastavit server vyskočí ještě jedna hláška: Některé volby nebyly konfiguračním nástrojem rozpoznány. Zůstanou nezměněné a vy je nebudete mít možnost upravovat. runasuser = Yes

    Rád bych kdyby byl tak někdo laskav a pomohl my s nastavením tisku, abych mohl už konečně tisknout.

    Odpovědi

    6.11.2006 07:41 koca
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP PSC 1315 all-in-one SUSE 10.1 CUPS
    Mam stejny problem, resp. jsem mel. Naprava je kupodivu jednoducha. Posilam odkaz, ktery mi to vyresil: https://launchpad.net/distros/ubuntu/+source/kdebase/+bug/65665
    6.11.2006 12:57 Mirek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP PSC 1315 all-in-one SUSE 10.1 CUPS
    Uvedeným způsobem se my bohužel tisk rozeběhnout nepovedlo.
    6.11.2006 08:37 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP PSC 1315 all-in-one SUSE 10.1 CUPS
    Preco ostatne aplikacie netlacia neviem, ale pre all-in-one zariadenia je lepsie pouzit hp backend namiesto usb
    (koli moznosti pouzivat scanner a pod.)
    V novej verzii YaST-u sa to da nastavit
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    6.11.2006 13:02 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP PSC 1315 all-in-one SUSE 10.1 CUPS
    Skus sem pastnut konfiguraky /etc/cups/cupsd.conf a /etc/cups/printers.conf
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    8.11.2006 17:18 Mirek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP PSC 1315 all-in-one SUSE 10.1 CUPS
    Tak jsem aktualizoval KDE na 3.5.5 release 39.1. A hláška se změnila z čísla 15 je 14. Ale co je divné zmizel my proces cupsd (cups daemon). Při pokusu restartovat či nastartovat znovu. Se zobrazí v konzoli zobrazí hláška:
    cupsd: Child exited with status 98!
    Při pokusu o start cups vypiše:
    cupsd: Child exited with status 98!
    cups: unable to restart scheduler
    Nevíte jak na to, aby už to šlapalo. Mirek
    8.11.2006 17:21 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP PSC 1315 all-in-one SUSE 10.1 CUPS
    Precitaj si pozorne prispevky, hlavne ten na ktory si naposledy reagoval
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    8.11.2006 19:54 Mirek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP PSC 1315 all-in-one SUSE 10.1 CUPS
    Tak to bych rád, ale něco nebude OK, protože když jsem vložím text z těchto souborů a použití formátovaného textu, nemohu zobrazit náhled. Protože Značka DEFAULTPRINTER není povolena! či printer atd. není povolena.
    9.11.2006 08:25 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP PSC 1315 all-in-one SUSE 10.1 CUPS
    Pokial to nejde, posli mi ho na sukromny mail (mam uvedeny v detailoch),
    pozriem sa na to, ale este predtym mi odpovedz na nasledujuce.
    Kod 98 znamena, ze port je obsadeny, t.j. :
    - cupsd uz bezi - zistis pgrep -x cupsd
    - iny proces pouziva tento port (moze to byt quotad) - zistis netstat -tlpa|grep 631
    Bolo to nieco z tychto dvoch?
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    28.11.2008 20:47 Pavel V.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP PSC 1315 all-in-one SUSE 10.1 CUPS

    Dobrý den, mám problém HP PSC 1315 all-in-one ve Windows Vista. Po přeinstalaci systému jsem nainstaloval nejnovější ovladače ze http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/product?product=374575&lc=en&cc=cz&dlc=cs&lang=cs&cc=cz a skener funguje normálně, ale nedá se to říct o kopírování a tisknutí. Po zadání tisku si tiskárna natáhne papír a potom trvá asi 15 minut než vytiskne zhruba 3 řádky textu. Vůbec nevím co s tím zkoušel jsem reinstalaci a problém stále přetrvává.

    Pomohl by mi, prosím někdo s tímto problémem? Děkuji Pavel

    28.11.2008 21:13 Jirka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP PSC 1315 all-in-one SUSE 10.1 CUPS

    Tady Ti asi moc neporadi, toto je linuxova poradna!

     

    28.11.2008 22:13 hell
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP PSC 1315 all-in-one SUSE 10.1 CUPS

    to snad ne :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.