Od soboty do úterý probíhá v Hamburku konference 39C3 (Chaos Communication Congress) věnovaná také počítačové bezpečnosti nebo hardwaru. Program (jiná verze) slibuje řadu zajímavých přednášek. Streamy a záznamy budou k dispozici na media.ccc.de.
Byl představen nový Xserver Phoenix, kompletně od nuly vyvíjený v programovacím jazyce Zig. Projekt Phoenix si klade za cíl být moderní alternativou k X.Org serveru.
XLibre Xserver byl 21. prosince vydán ve verzi 25.1.0, 'winter solstice release'. Od založení tohoto forku X.Org serveru se jedná o vůbec první novou minor verzi (inkrementovalo se to druhé číslo v číselném kódu verze).
Wayback byl vydán ve verzi 0.3. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána verze 4.0.0 programovacího jazyka Ruby (Wikipedie). S Ruby Box a ZJIT. Ruby lze vyzkoušet na webové stránce TryRuby. U příležitosti 30. narozenin, první veřejná verze Ruby 0.95 byla oznámena 21. prosince 1995, proběhl redesign webových stránek.
Všem čtenářkám a čtenářům AbcLinuxu krásné Vánoce.
Byla vydána nová verze 7.0 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). S kódovým názvem Echo. Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Vývojáři postmarketOS vydali verzi 25.12 tohoto před osmi lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell on Mobile, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.
Byla vydána nová verze 0.41.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.
Byla vydána nová verze 5.5 (novinky) skriptovacího jazyka Lua (Wikipedie). Po pěti a půl letech od vydání verze 5.4.
emerge courier-imap Calculating dependencies... done! >>> Emerging (1 of 2) net-libs/courier-authlib-0.58 to / * courier-authlib-0.58.tar.bz2 MD5netušíte někdo co s tím? Jo a narazil jsem ještě na jednu zvláštnost. jako MTA mám postfix a jako POP3 server chci courier a na IMAP zase courier-imap emerge mi ale nechce courier nainstalovat s tim, že ho postfix blokuje. na jinym serveru mam debian a normálně nemá problém koexistovat postfix s courierem + courier-imap + courier-imaps S gentoo teprve začínam, ale přijde mi divný, že emerge ani courier-imaps nezná, natož že nechce instalovat courier když tam mam postfix. Poradíte mi? díky... [ ok ] * courier-authlib-0.58.tar.bz2 RMD160
... [ ok ] * courier-authlib-0.58.tar.bz2 SHA1
... [ ok ] * courier-authlib-0.58.tar.bz2 SHA256
... [ ok ] * courier-authlib-0.58.tar.bz2 size
... [ ok ] * checking ebuild checksums
... [ ok ] * checking auxfile checksums
... [ ok ] * checking miscfile checksums
... [ ok ] * checking courier-authlib-0.58.tar.bz2
... [ ok ] * The dev-tcltk/expect package is not installed. * Without it, you will not be able to change system login passwords. * However non-system authentication modules (LDAP, MySQL, PostgreSQL, * and others) will work just fine. >>> Unpacking source... >>> Unpacking courier-authlib-0.58.tar.bz2 to /var/tmp/portage/courier-authlib-0.58/work QA Notice: USE Flag 'elibc_uclibc' not in IUSE for net-libs/courier-authlib-0.58 * Cannot find $EPATCH_SOURCE! Value for $EPATCH_SOURCE is: * * /usr/portage/net-libs/courier-authlib/files/0.58-remove-obselete-macro.patch * ( 0.58-remove-obselete-macro.patch ) !!! ERROR: net-libs/courier-authlib-0.58 failed. Call stack: ebuild.sh, line 1546: Called dyn_unpack ebuild.sh, line 708: Called src_unpack courier-authlib-0.58.ebuild, line 52: Called epatch '/usr/portage/net-libs/courier-authlib/files/0.58-remove-obselete-macro.patch' eutils.eclass, line 198: Called die !!! Cannot find $EPATCH_SOURCE! !!! If you need support, post the topmost build error, and the call stack if relevant.
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: