abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:11 | Zajímavý článek

    Ve funkci koordinátora k bitcoinové kauze skončil bývalý ústavní soudce David Uhlíř. Informaci, kterou zveřejnil Deník N, potvrdila Radiožurnálu ministryně spravedlnosti Eva Decriox (ODS). Uvedla, že odchod byl po vzájemné dohodě. „Jeho mise je ukončená, auditní procesy se už povedlo nastavit,“ řekla. Teď má podle ministryně další kroky podniknout policie a státní zastupitelství. Koordinátorem jmenovala ministryně Uhlíře 19. června.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 25.07.26 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:11 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.7. 19:55 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 34
    25.7. 17:33 | Komunita

    MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 14:55 | Nová verze

    Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.7. 14:33 | IT novinky

    Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    24.7. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.7. 13:33 | IT novinky

    Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (28%)
     (28%)
     (6%)
     (5%)
     (4%)
     (1%)
     (3%)
     (25%)
    Celkem 151 hlasů
     Komentářů: 17, poslední 26.7. 20:08
    Rozcestník

    Dotaz: TPM používat či nepoužívat

    svido avatar 4.2.2007 16:18 svido | skóre: 28
    TPM používat či nepoužívat
    Přečteno: 1444×
    Ahoj, koupil jsem notebook ASUS F3T AP008, který má integrované TPM (Trusted Platform Module) a chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo s TPM zkušenosti a jestli mám TPM zapnout nebo ne. Podle manuálu, jsem pochopil, že by to mělo sloužit pro vyšší bezpečnost

    (cituji: "The TPM is a security hardware device on the system board that will hold computer-generated keys for encryption. It is a hardware-based solution that an help avoid attacks by hackers looking to capture passwords and encryption keys to sensitive data. The TPM provides the ability to the PC or notebook to run applications more secure and to make transactions and communication more trustworthy. The security features provides by the TPM are internally supported by the following cryptographic capabilities of each TPM: hashing, random number generation, asymmetric key generation, and asymmetric encryption/decryption. Each individual TPM on each individual computer system has a unique signatures initialized during the silicon manufacturing process process that furher enhances its trust/security effectiveness. Each individual TPM must have on Owner before it is useful as a security device.").


    Koukal jsem, ze moduly jsou nactene. Jen nevim ma cenu fci pouzivat. Mate nekdo s TPM zkusenost?

    Odpovědi

    14.2.2007 22:36 User682 | skóre: 38 | blog: aqarium | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TPM používat či nepoužívat
    zdravim,

    v tomto jsem se taky hrabal a uvazoval o pouziti. S par lidmi jsem to i konsultoval.

    __Moje__ rozhodnuti: ne a urcite zatim ne.

    Osobne jsem od tohoto ocekaval, ze to bude rychlejsi nez CPU. a to jaksi pry nejak neni. Defakto je to nejake uloziste 4-10 klicu v HW. Mozna vice dle HW. Kdyz uz neco, tak nejakou sifrovaci kartu nebo pres nejakou klicenku. Anebo idealne mit neco pres blootooth, az bude novejsi specifikace.

    Mozna bych videl opodstatneni na serveru. Anebo pokud chcete navazat nejaky hw k nejakemu klici. Sifrovany disk a tak.

    Zalezi, zda je chip podporovan. Sice mam infineon, ale ten s driverem nebezi a zatim se venuji jinym vecem.

    Sice je fajn, ze IBM a dalsi uvolnila nejake kody a specifikaci. Nicmene je potreba potom dopatchovat openssl a rozchodit nejake aplikace k tomu(trousers projekt). A to je jaksi porod, protoze to nejde poradne zkompilovat - ani snad jeden balicek. Mozna mam moc novou versi gcc, ale stejne. Takze radeji venuji usili necemu jinemu.

    Osobne TPM bude k vyuziti hlavne na windows, kde jaksi potrebuji vsechno sifrovat a navazat k hw. Ja zatim nejak nevidim duvod. Pokud by to melo alespon vetsi rychlost sifrovani, tak bych o tom premyslel. Ale asi nejvetsi prinos by podle me melo nejake reseni, kdy mate prihlasovani a desifrovani a uloziste klicu na klicence. Coz jsem tu nejak pouzival jeden projekt (pam_usb), ale je snad neco lepsiho a novejsiho na sourceforge.

    Bohuzel taky kapacita na klice tedy nic moc co se tyce zakladnich desek. Neco je i na zakladnich deskach na noteboocich. Cekal jsem vice.

    Jinak TPM (TPCA tabulka) by jste mel najit i pres vypis acpi tabulek v dmesg.

    Prinos podle me sporny. Mozna na server, sifrovani disku, nejakou evidenci hw. Pro me tedy ne.

    Vice zkuste linux.cz konferu a myslim, ze Pavel Kankovsky bude vedet vice a podstatne presneji nez ja.

    bye gf

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.